ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

آیا ریمپ ایسیو بر روی ناک خودرو تاثیر دارد؟

آیا ریمپ ایسیو بر روی ناک خودرو تاثیر دارد؟

شاید به دفعات اصطلاح خودسوزی یا همان ناک را شنیده باشید بعضی مواقع هم به اسم ضربه ناشی از احتراق میگویند. وقتی صدا از زیر کاپوت خودرو میشنوید شاید گاهی تشخیص این صدا دشوار باشد. صدای ناک ساده ترین صدای موتور است که نشان دهنده مشکل مکانیکی آن است. در صورت تشخیص به موقع آن قابل حل بوده است، ما در این مقاله تاثیر ریمپ بر روی ناک را خواهیم گفت.

ناک چیست؟

ناک زدن موقعی روی می دهد که سوخت ناقص در محفظه با کوبیدن صورت میگیرد که دلایل مختلفی دارد. یکی از دلایل آن اکتان پایین بنزین، پایین بودن کیفیت روغن موتور، پایین بودن کیفیت شمع و رسوب گرفتن محفظه سوخت است. اکتان همان مقاومت در برابر حرارت است، موقعی که مخلوط هوا و بنزین در حال جمع شدن است آتش ناشی از خودسوزی به سرعت انجام میشود. که اجازه نمیدهد آتش به صورت جرقه شمع صورت بگیرد. بهترین بنزینی که در ایران موجود میباشد بنزین سوپر است که شامل اکتان 91 و بنزین معمولی اکتان 85 به پایین است. یکی از راه های جلوگیری از ناک موتور استفاده از بنزین مرغوب با اکتان مناسب می باشد.

تشخیص ناک چگونه است؟

موقعی که خودرو در حرکت است و پای خودر را از روی پدال گاز برمیداریم صدایی مثل خوردن قاشق و چنگال از موتور میشنوید که امکان دارد بعضی مواقع به اشتباه صدا سوپاپ و استکانی شنیده شود.ناک سبب کم شدن قدرت موتور و افزایش آلایندگی و آسیب به موتور شود. ذوب شدن یا سوراخ شدن پیستون، کج شدن شاتون، یاتاقان زدن، فشار به میلنگ از عواقب ناک زدن موتور می باشد.

آیا ریمپ ایسیو بر روی ناک خودرو تاثیر دارد؟

حال دکتر ریمپ با علم و تخصص کافی در زمینه ریمپ توانسته است خودرو های در ایران مخصوصا خودروهای چینی به دلیل اکتان پایین بنزین ایران با برنامه نویسی بر روی ایسیو خودرو و تغییرات بر روی جداول جرقه زنی میتواند ناک موتور را کاملا حذف کند.