ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ ماکسیما

ریمپ ماکسیما

امروز در این مقاله از ریمپ خودرو ژاپنی به نام ماکسیما  خواهیم گفت که بعد از این فرایند با چه تغییراتی روبه رو خواهیم شد و با راندمان بسیار خوبی همراه خواهد بود. این خودرو سدان با کیفیت درسال1989 پا به عرصه تولید گذاشته اما نیسان ماکسیما مورد نظر ما نسل چهارم آن است که توسط پارس خودرو به تولید میرسد. در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

نسل چهارم ماکسیما در سال 1999 میلادی معرفی و از سال 2000 وارد بازارهای جهانی شد. یکی از بهترین اتفاقات صنعت خودروسازی ایران در چند دهه اخیر را میتوان تولید و عرضه ماکسیما در کشور توسط پارس خودرو دانست. پارس خودرو از سال 1381 یعنی تنها پس از گذشت چند سال از عرضه در بازار جهانی، خط تولید ماکسیما را راه اندازی کرد و آن را به عنوان یکی از معدود خودروهای لوکس آن زمان عرضه نمود.

در آن سالها بازار خودروهای لوکس چندان داغ نبود و اگر هم کسی به دنبال خرید یک خودرو گران قیمت بود، باید از میان چند گزینه محدود در بازار انتخاب میکرد. به همین دلیل میتوان اتفاق رقم زده شده توسط پارس  خودرو را یک ریسک بزرگ دانست چراکه ممکن بود بازار ایران ظرفیت های لازم برای چنین خودرویی را نداشته باشد. اما عرضه ماکسیما آغازگر مسیر موفقیت خودروهای لوکس در ایران بود به طوری که ماکسیما به یکی از محبوبترین خودروهای کشور تبدیل شد. ماکسیما برای چند سال در ایران فرمان روایی میکرد اما با ورود رقبایی چون هیوندای سوناتا، هیوندای آزرا و تویوتا کمری، ماکسیما بخشی از بازار خود را از دست داد ولی باز هم تولید آن تا سال 1391 ادامه پیدا کرد. هرچند در سالهای منتهی به خاتمه تولید، پارس خودرو ظرفیت تولید را کاهش داد.

نیسان ماکسیما در بازارهای جهانی با موتورهای مختلفی عرضه شد که خوشبختانه پارس خودرو یکی از قدرتمندترینها را در کشورمان عرضه کرد. موتور به کار رفته در این سدان ژاپنی، حجمی معادل 3.0 لیتر و 6 سیلندر دارد و قادر است 277 اسب بخار قدرت و 295 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این قدرت به وسیله جعبه دنده 5 سرعته دستی و یا 4 سرعته اتوماتیک به چرخهای جلو منتقل میشود.

ماکسیما با بهره گیری از این موتور، شتاب و عملکرد خوبی ارائه میدهد و به همین دلیل در کنار سواری نرمی که ارائه میدهد، به عنوان یکی از بهترین خودروهای موجود در ایران برای مسیرهای طولانی محسوب میشد. ماکسیما باوجود اینکه قدرت نسبتا زیادی را در اختیار شما قرار میدهد، از نظر قابلیت اعتماد هم عملکرد خوبی دارد و کمتر شما را به دردسر میاندازد.

ایسیو نیسان ماکسیما در دو مدل دنده ای و اتومات هیتاچی میباشد که دارای دو کانکتور و دریچه گازسیمی میباشد که سیستم فن زنی آن از ایسیو مدیریت میشیود و دارای ایموبلایزر میباشد. ریمپ خودرو در این ایسیو با تغییرات خوبی همراه می باشد.

معایب خودرو ماکسیما

·        مصرف سوخت بالا

·        گرانی قطعات و خدمات فنی

·        ضعف در فرمان پذیری: نیسان ماکسیما فاقد هرگونه سیستم کنترل پایداری یا کنترل کشش بوده و به همین دلیل در پیچ‌های تند نباید بیش از حد پا را روی پدال گاز بفشارید، چرا که کنترل خودرو از دست شما خارج خواهد شد.

مزایای ریمپ ماکسیما

·        افزایش شتاب مخصوصا در سر بالایی ها

·        افزایش توان و قدرت موتور

·        افزایش قدرت گیربکس

·        برداشتن محدودیت سرعت

·        کم شدن مصرف سوخت

·        حذف سنسور اکسیژن دوم