ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ استپ وی

ریمپ استپ وی

در این مقاله از ریمپ استپ وی و مزایای آن در این خودرو خواهیم گفت. این خودرو مدل کراس اور ساندرو به حشاب می آید که با 2 مدا گیربکس دنده ای و اتومات در بازار ایران عرضه شده است. استپ وی پس از تولید با استقبال خوبی روبه رو شد که مانند خودرو های داخلی از مزایا و معایبی بر خوردار است در ادامه این مقاله به این موضوع میپردازیم.

شرکت پارس خودرو در سال 1395 برای اولین بار رنو ساندرو را روانه بازار ایران کرد. خودرو استپ وی به دلیل مشکلات تحریم و خارج شدن شرکت رنو از ایران تولید آن در سال 1398 متوفق شد. این خودرو نسخه ارتقا یافته ساندرو به حساب می آید.

 حجم موتور استپ وی  1598 سی سی با 4 سیلندر 16 سوپاپه با تنفس طبیعی تواید شده است. انتقال نیرو این خودرو از طریق دیفرانسیل جلو صورت میگیرد. این موتور توانایی تولید حداکثر قدرت 105 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 140 نیوتن متر در 3750 دور در دقیقه را دارد. حداکثر سرعت این خودرو 170 کیلومتر در سوخت ترکیبی 8.3 لیتر در هر صد کیلومتر معرفی شده است. شتاب این خورو را 11.5 اعلام کردند ولی خیلیا با مراجعه به ما از این موضوع شکایت داشته اند که ما با انجام راین فرایند توانسته ایم صفر تا صد این خودرو کمتر کنیم که مورد قبول مشتری واقع شده است. در ادامه از معایب و مزایا این خودرو خواهیم گفت.

پس از خرید خودرو ساندرو استپ وی و بعد از مدتی از عیب های این خودرو آگاه میشوید یکی از این موضوع ها هم نفوذ صدای موتور به کابین است. میزان نفوذ صدای موتور به کابین با افزایش دور موتور و سرعت خودرو افزایش پیدا می‌کند و در مدل‌های اتوماتیک به دلیل ۴ دنده بودن گیربکس، موتور بیش از حد گاز می‌خورد و صدای موتور بسیار آزار دهنده خواهد بود. به دلیل ضعیف بودن عایق‌بندی علاوه بر صدای موتور، صدای اطراف نیز به کابین نفوذ کرده و نارضایتی مالکان را به دنبال داشته است.

یکی دیگر از این معایب نامتعارف بودن سوخت خودرو مخصوصا در مدل های اتوماتیک می باشد.

یکی از عواملی که ایمنی رنو ساندرو استپ وی را کم می کند ترمز کاسه ای در عقب است و برای داشتن ایمنی هر چه بیشتر در یک خودرو باید از ترمز دیسکی، هم در عقب و هم در بخش جلویی خودرو استفاده شود.

ایسیو به کار رفته در این خودرو مدل کانتیننتال می باشد که با دریچه گاز برقی و استاندارد آلایندگی یورو 4 توید شده است، که مشابه خودرو تندر 90 است این خودرو از پتانسیل بالایی برای این فرایند و تغییرات شگفت انگیز بعد از آن را دارا میباشد.

مزایا ریمپ استپ وی

·        افزایش توان تا 5 اسب بخار و گشتاور تا 10 نیوتن متر

·        رفع کندی گیربکس

·        افزایش شتاب و کشش خودرو مخصوصا در سر بالایی ها و موقع روشن بودن کولر

·        کاهش مصرف سوخت

·        حذف سنسور اکسیژن دوم

·        رفع کامل تاخیر پدال گاز

این خودرو هم مانندخودرو های دیگر کمپانی سازنده آنها به دلیل شرایط جاده ها و آب و هوایی و شرایط سوخت هر کشور با محدودیت هایی ساخته و روانه بازار شده است. .  اما تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ توانسته است این محدودیت ها را بین برداشته و با شرایط موجود در ایران (بنزین، آب وهوایی هر شهر ، شرایط جاده ایی) خودرو را ریمپ کند. این فرایند در این مرکز با 2 سال ضمانت کتبی به مشتری داده شده و بعد از این فرایند توسط خود مشتری تست و بعد از رضایت کامل وجه دریافت میشود. در صورت هر مشکلی (پاک شدن برنامه ایسیو و...) تا 72 ساعت تیم ما پاسخگو مشتری می باشد.

در مقالات قبل توضیحات کاملی از ریمپ خودرو گفته ایم ولی به طور کل این فرایند به تغییرات نرم افزاری خودرو می گویند که این تغییرات شامل جداول سوخت، جرقه، گشتاور، لیمیتر ها و سنسورها می شود.

آیا این فرایند برای خودرو ضرر دارد یا خیر؟ اگر این فرایند به صورت اصولی و کسی که با تجربه در این کار و دستگاهای تخصصی مربوط به این کار را انجام ندهد. بله باعث به وجود آمدن مشکل یا خرابی در موتور و ایسیو خودرو میشود. این علم به روز است و احتیاج به برنامه نویسی قوی و یادگیری بالا و تجربه زیاد دارد این فرایند در کنار خدمات برق و مکانیکی انجام نمیوشد و احتیاج به دستگاه های و پروگرمر های پیشرفته دارد.