ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

لرزش موتور خودرو

لرزش موتور خودرو

 در بیشتر خودرو ها هنگام درجا و در دور های آرام لرزش موتور حس میشود، که گاهی اوقات بسیار آزار دهنده می باشد. در بعضی از مواقع لرزش خودرو به دلیل خرابی موتور و قطعات آنها می باشد که در ادامه به طور کامل توضیح خواهیم داد. و مشخص خواهیم کرد که چه مشکلاتی از طریق ریمپ خودرو قابل رفع است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

عوامل اصلی ایجاد لرزش غیر طبیعی پیشرانه خودرو

·        هوای سرد

شاید برای خودرو شما هم پیش آمده باشد که هنگام صبح مخصوصا در فصل سرما لرزش هایی را حس کرده باشید. این لرزش‌ها طبیعی بوده و پس از گذشت چند دقیقه از کارکرد پیشرانه و رسیدن آن به دمای کاری معمول، خود به خود برطرف خواهند شد.

·         خرابی شمع های

شمع‌های خراب یکی از رایج ترین دلایل لرزش پیشرانه خودرو هستند. این قطعه که جزو قطعات مصرفی خودرو محسوب می‌شود، در صورت داشتن ایرادات ذکر شده، باعث ایجاد احتراق ناقص در سیلندرها شده و مشکلات زیادی از‌ جمله لرزش پیشرانه را ایجاد خواهد کرد.

·        سیستم سوخت رسانی ضعیف

یکی از علل رایج لرزش موتور خودرو، نداشتن سوخت رسانی صحیح خودرو می باشد. خرابی، تنظیم نبودن، مسدود شدن یا جرم گرفتگی اجزای مختلف سیستم سوخت رسانی از جمله انژکتور، شیر برقی کنیستر، رگولاتور فشار سوخت، فیلتر سوخت و پمپ بنزین باعث بهم خودرن نسبت سوخت و هوای ورودی به سیلندرها برای احتراق و در نتیجه لرزش پیشرانه خواهد شد. در اینصورت سوخت مورد نیاز به موتور نرسیده و عملکرد آن با اختلال رو به رو است که خود را به صورت لرزش نمودار می سازد. به خصوص این اتفاق هنگامی که سرعت بیشتری گرفته و به خودرو شتاب می دهید، بارزتر خواهد بود.

·        خرابی کوئل ها

برای ایجاد جرقه شمع‌ها و احتراق در داخل سیلندر، نیاز به وجود برق است. اما وظیفه رساندن ولتاژ ۱۲ ولتی باتری‌های خودرو به میزان مناسب برای ایجاد احتراق، بر عهده کوئل‌ها است. این قطعه نیز جزو قطعات مصرفی خودرو بوده و هر گونه خرابی و یا عملکرد نامناسب آن باعث اختلال در روند احتراق و در نتیجه لرزش پیشرانه خواهد شد.

·        اشکال در انژکتور

چنانچه انژکتورهای اتومبیل مشکل پیدا کنند، در نتیجه سیستم سوخت رسانی به سلیندرها به مشکل بر میخورد، و عمل احتراق به صورت ناقص انجام میشود. دراین حالت موتور اتومبیل در حالت درجا شروع به لرزش می کند و همچنین در زمان حرکت هم لرزش موتور خودرو حس میشود. البته به علت حضور سنسور اکسیژن در سیستم های انژکتوری عموماً پاششها کنترل می شود مگر آنکه یک سوزن بیش از حد مشخصی بنزین بپاشد یا دچار عیوب پاشش باشد. معمولا با شست و شوی انژکتورها، این مشکل رفع میشود.

·        خرابی دسته موتور ها

دسته موتورها وظیفه تحمل وزن مجموعه پیشرانه و جذب ارتعاشات وارد شده به آن در اثر تلاطم‌های سطح جاده را بر عهده داشته و به صورت طبیعی پس از مدتی نیاز به تعویض دارند. از دست دادن خاصیت ارتجاعی، کیفیت پایین و حتی نصب نامناسب از جمله ایرادات مربوط به دسته موتورها هستند که می‌توانند سبب لرزش پیشرانه شوند.

·        خرابی وایر ها (برق دزدی)

وایرهای شمع نیز جزو قطعات مصرفی خودرو محسوب شده و ایراداتی مانند خوردگی، پارگی، پوسیدگی و یا مشکلات دیگر مربوط به آن‌ها نیز باعث اختلال در روند احتراق و در نهایت لرزش پیشرانه خواهد شد. البته ریپ زدن از دیگر علایم این ایراد محسوب می شود بخصوص در حین حرکت در دور موتور پایین.

·        دمپر یا لرزش گیر میل لنگ

برای جذب تنش‌های شدید ناشی از گشتاور وارد شده به میل‌لنگ پس از هر احتراق سیلندر، به انتهای آزاد آن قطعه‌ای به نام لرزش‌گیر یا دمپر میل‌لنگ متصل می‌شود. خرابی این قطعه که ممکن است بر اثر گذر زمان، تماس با سیالات مختلف خودرو و یا قرار گرفتن در شرایط آب و هوایی بسیار گرم یا بسیار سرد رخ دهد، یکی دیگر از دلایل شایع لرزش و ضربه زدن پیشرانه به شمار می‌رود.

·        مشکلات سر سیلندر

لرزش پیشرانه می‌تواند یکی از علائم تنظیم نبودن (به خصوص فیلرها) یا خرابی قسمت‌های مختلف سوپاپ‌ها و همچنین انواع ایرادات مربوط به میل سوپاپ (میل بادامک) باشد. در برخی مواقع نیز لرزش یا ریپ زدن پیشرانه می‌تواند یکی از نشانه‌های ترک خوردگی، تاب برداشتن و یا کربن گرفتگی سر سیلندر خودرو باشد. به منظور آب بندی کامل فضای بین سر سیلندر و بلوک سیلندر، از قطعه‌ای به نام واشر سرسیلندر استفاده می‌شود؛ اگر به هر علتی پیشرانه دچار افزایش دمای بیش از حد (overheat) شود، واشر سرسیلندر خواهد سوخت.

·        حال سوال پیش می آید با ریمپ ایسیو چه مشکلاتی رفع خواهد شد.

در صورتیکه خودروی شما هیچکدام از ایرادات بالا را ندارد اما مشکل لرزش خودرو همچنان وجود دارد. احتمالا موتور خودروی شما دچار ایراد ضعف آب بندی سرسیلندر یا ضعف رینگهای تراکم شده است. در این حالت با «ریمپ اصلاح دور آرام» این مشکل را برای همیشه برطرف کنید. این راه حل کاملاً قطعی بوده و برگشت پذیر نیز نخواهد بود. در این حالت بسته به شدت لرزش بین ۵۰ تا ۱۵۰ دور به مقدار دور آرام خودروی شما افزوده می گردد.

·        در مرکز تیونینگ دکتر ریمپ تمامی خدمات با 2 سال ضمانت بر خوردار بوده و رفع مشکل لرزش خودرو  مخصوصا ریمپ پراید بدون افزایش قیمت در برنامه ایسیو لحاظ میشود.