ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

کاهش دمای آب

کاهش دمای آب

همانطور که میدانید برای کم شدن آب و افزایش دمای موتور دلیل های مختلفی وجود دارد که در ادامه دلیل آنها را مورد بررسی قرار میدهیم. خواهیم گفت که چه راه هایی وجود دارد برای کاهش دمای آب موتور که خیلی ازمشتری ها از این موضوع ناراضی بوده اند و تلاش برای تغییراتی در زودتر کار کردن فن رادیاتور را دارند. تیم ما با ریمپ توانسته است این موضوع را به طور کامل و تضمینی رفع کند.

ایسیو خودرو همانطور که میدانید فرمان روشن و خاموش شدن فن دور کند و تند را به عهده دارد. برای تشخیص زمان کارکرد فن خنک کننده ی رادیاتور ، کامپیوتر خودرو از سنسور های مخصوصی برای تشخیص آب استفاده میکند.

به سنسور تشخیص میزان دمای آب ، سنسور دمای آب رادیاتور و یا فشنگی آب میگویند.

فشنگی آب میزان دمای آب رادیاتور را میسنجد و ایسیو با توجه به برنامه ی از قبل تعریف شده در زمان مشخص دستور شروع به کار و یا پایان کار موتور فن را به لوله های فن ارسال میکند.

 در ایران خودرو هایی که تولید میشود متاسفانه به زمان شروع  فن مخصوصا در شراسط آب و هوایی مختلف  دقت نکردند. دمای اکثر خودرو ها را در شروع دور آرام روی ۹۷ درجه و دور تند را روی ۱۰۲ درجه گذاشتند. که با کوچکترین اختلال در سیستم فن ،ماشین جوش می آورد. اگر ماشین روی دمای ۹۶ درجه که نرمال است خاموش شود و بعد از ده دقیقه ماشین را روشن کنیم خواهید دید که دمای آب بالای صد درجه رفته که همین امر باعث فشار اومدن به واشر سرسیلندر به واسطه حرارت بالا می شود.

آیا زود کار کردن فن و یا یکسره کار کردن آن به موتور آسیب وارد میکنند؟

فن خنک کننده ی موتور در دمای مشخصی شروع به کار میکند که این دما در خودروهای مختلف متفاوت است. مثلا فن دور کند پراید در دمای 90 درجه ، فن دور کند پژو 405 در دمای 95 درجه و دمای شروع به کار فن پژو 206  97 درجه سانتی گراد است. یکسره کار کردن فن خنک کننده ی موتور باعث کاهش شدید دمای آب رادیاتور میشود. نه تنها زیاد کار کردن فن باعث کاهش عمر موتور فن میشود بلکه این کاهش دما باعث آسیب های شدید به قطعات مکانیکی میشود. کاهش غیر اصولی دمای کاری فن خنک کننده باعث بروز مشکلات جدی در موتور میشود.

 ریمپ ایسیو روش اصولی و تضمینی برای کاهش دمای فن رادیاتور است. از این طریق میتوان به فایل های داخل کامپیوتر دست پیداکنیم و از طریق همین فرایند دمای فن را به طور اصولی تنظیم کرد. این کار باعث افزایش عمر و واشر سر سیلندر میشود. دکتر ریمپ میتواند به صورت اصولی دمای آب را تغییر دهد که باعث خرابی و کاهش  راندمان موتور نشود.

بعد از انجام این کار توسط مشتری تست شده و در صورت رضایت کامل وجه دریافت میشود.  

دکتر ریمپ همراه همیشگی شما