ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

تاثیر ریمپ در معاینه فنی

تاثیر ریمپ در معاینه فنی

امروزه گرفتن معاینه فنی یکی از دغدغه های دارندگان خودرو می باشد که خیلی ها این سوال برایشان پیش می آید، که اگر من خودرویمان را ریمپ کنم معاینه فنی به آن تعلق میگیرد، یا خیر و یا باعث از بین رفتن معاینه فنی خودرو میشود؟ ما در این مقاله به صورت کامل این موضوع را توضیح داده تا تمامی سوالات و ابهامات در این باره رفع گردد.

در کل معاینه فنی به چه معناست؟

معاینه فنی به بررسی فرایند سلامت خودرو میگویند که کارشناسان این مراکز طبق اصولی که در اختیار دارند نحوه عملکرد و اجزای ماشین را بررسی میکند. و در صورت سالم بودن گزارشی مبنی بر سلامت خودرو به راننده میدهند.

هنگام این فرایند برای خودرو شما پارامتر هایی نظیر سوخت و جرقه را به صورت اصولی بازنگری میشود که به هیچ عنوان معاینه فنی را از بین نمیبرد.

البته کارهایی میشود انجام داد که میزان آلایندگی را تنظیم کرد و سنسور میل سوپاپ و سنسور اکسیژن دوم را حذف نمود که بتوان به راحتی معاینه فنی را دریافت کنید.

در مرکز ما میتوان میزان آلایندگی در حد مجاز خود باقی می ماند و به هیچ وجه مشکل معاینه فنی برای خودرو بعد از این فرایند ایجاد نمی شود.

حتی خودروهایی که مشکلات آلایندگی دارند را می توان با این فرایند آلایندگی آن را کاهش داد.

بر عکس تصور عموم این فرایند کردن یک عمل ساده که توسط باطری ساز یا مکانیک انجام میشود نیست.

بلکه علم کاملا تخصصی و نیاز به دانش برنامه نویسی و الکترونیک و مکانیک دارد.

انجام آن در مغازه های تنظیم موتور , باطری سازی , گرفتن نتیجه های بد , افزایش مصرف سوخت , عدم توانایی در گرفتن معاینه فنی بعد از این فرایند است . این ذهنیت را ایجاد کرده که ریمپ برای خودرو ضرر دارد و در فرایند گرفتن معاینه‌فنی تداخل ایجاد میکند.

اما چرا ریمپ خودرو و معاینه فنی به هم وابسته هستند؟

همانطور که میدانید این فرایند  برنامه کامپیوتر خودروی شما را باز نویسی کرده و پارامترهای آن را به بهینه ترین شکل ممکن در می آورد.

پس کارکرد خودروی شما توسط متخصص شرکت دکتر ریمپ  به بهینه ترین حالت ممکن (تیونینگ) تغییر پیدا میکند.

پس حتی خودروهایی که مشکل کارکرد ناقص, خام سوزی, ناک … دارند با این فرایند در شرکت ما بهبود پیدا کرده و در قادر به گذراندن مراحل معاینه فنی خواهند بود.

مواردی هم هستند  که باعث میشود در گرفتن معاینه فنی خودرو مشکل ایجاد کند را برای شما توضیح می دهیم .

اولین موردی کاتالیست و مخزن کنیستر خودرو است که باید به آن توجه کنیم. تنظیم موتور و بررسی گاز های خروجی که تاثیر به سزایی در گرفتن معاینه فنی دارد.

نکته:وظیفه کاتالیست این است که بخشی از گازهای آلاینده در موتور را به گازهای کم خطرتر تبدیل کند. به عنوان نمونه: کاتالیست منواکسید کربن را به دی اکسید کربن تبدیل می کند.

مورد بعدی که بسیار مهم  است، ایراد ظاهری در خودرو است به طوری که قبل از معاینه فنی آن ها را برطرف کنید تا در معاینه فنی مردود نشوید. این ایراد ها شامل ایراد ظاهری در چراغ های عقب جلو شیشه های جلو و عقب برف پاک کن ها و روغن ریزی و رنگ خودرو را شامل میشود .

مورد دیگری که در معاینه فنی میتواند شمارا جزو مردودی ها قرار دهد لاستیک های خودرو می باشد که هفتاد درصد از آج لاستیک ها باید باقی مانده باشد مورد بعدی تنظیم موتور خودرو است ،

تنظیم نبودن خودرو موجب سوخت رسانی نامناسب می شود که به دنبال آن باعث احتراق نامناسب و در نتیجه آلایندگی بالا در خودرو و باعث الودگی هوا می شود که با یک تنظیم موتور اصولی موارد ذکر شده را در خودروی خود می توانید برطرف کنید.