ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

واشر سر سیلندر چیست؟

واشر سر سیلندر چیست؟

امروزه یکی از عیب های رایج خودرو ها سوختن واشر سر سیلندر میباشد که تعمیر آن همراه با هزینه بالا و وقت زیادی برای درست کردن آن احتیاج است. در این مقاله قصد توضیح دادن کامل این قطعه و نشانه های سوختن آن را داریم. همانطور که در مقالات قبل از ریمپ خودرو گفته ایم میتوانید با خواندن آن از این فرایند اطلاعات کسب کنید برای انجام دادن این فرایند با ما همراه باشید.

واشر سر سیلندر چیست؟

واشر سرسیلندر یک قطعه پلاستیکی فلزی‌ست که مقاومت بالایی در برابر حرارت و فشار از خود نشان می‌دهد. این قطعه پیش از سوار شدن سرسیلندر بر بلوک سیلندر، بین محل تماس این دو بخش قرار داده می‌شود. سپس سرسیلندر بر روی آن گذاشته شده و توسط پیچ‌های مخصوص به بلوک سیلندر متصل می‌شود. بدین ترتیب احتمال بروز هرگونه نشتی از سطوح تماس سرسیلندر و بلوک موتور به حداقل می‌رسد.

در نیمه پایینی موتور یا همان بلوک موتور، انواع و اقسام منافذ آب (مایع خنک کننده) و روغن وجود دارد. در حالی که پس از سوار شدن سرسیلندر بر روی بلوک و شروع به کار کردن پیشرانه، نتوان این منافذ را نسبت به یکدیگر به طور کامل ایزوله ساخت. احتمال آن وجود دارد که روغن از منافذ و مکان‌های مخصوص خود به مجاری آب موتور سرایت کند؛ همچنین احتمال نشتی روغن از کناره‌های واشر سرسیلندر به بیرون و کاهش سطح روغن پیشرانه نیز وجود دارد که می‌تواند موجب آسیب رسیدن به موتور خودرو گردد.

کار واشر سر سیلندر چیست؟

·        آب بندی سیلندر: آب بندی واشر سرسیلندر با اهمیت است زیرا هر گونه نشتی گاز در دقت کار موتور تاثیر گذار بوده و موجب کاهش قدرت و راندمان موتور می گردد. واشرسر سیلندر باید بتواند فشار و حرارت زیاد ناشی از موتور را تحمل نماید. در صورت آب بندی نامناسب منافذ آب و روغن بلوک سیلندر، نشتی آب موتور به منافذ روغن و کاهش کیفیت روانکار نیز امری محتمل است. در چنین وضعیتی، زنگ زدگی و از کار افتادن قطعات حساس نظیر میل لنگ و میل سوپاپ، یکی از موارد قابل انتظار خواهد بود که تعمیر آن مستلزم باز شدن کامل موتور و تعمیر اساسی آن است.

·        هدایت مایعات: داخل بلوک موتور و سرسیلندر مایع خنک کننده موتور و هم روغن موتور مورد نیاز هستند. و مسیرهایی در واشر سرسیلندر وجود دارند که بین سر سیلندر و بلوک موتور در گردش باشند. در سرسیلندر، وظیفه مایع خنک کننده تنظیم دمای سوپاپ و شمع ها است.

·        نگهداری مایعات: جلوگیری از ترکیب مایع خنک کننده و روغن موتور با هم یکی از وظایف اصل واشر سرسیلندر است.

نشانه های سوختن واشر سر سیلندر

·        رانندگی طولانی و فشار به موتور در فصل گرما

·        خنک نشدن آب رادیاتور به علت رسوب و یا عیب داشتن در عملکرد پروانه

·        نقص فنی در واتر پمپ و عدم گردش جریان آب

·        کم شدن آب رادیاتور

·        مسدود شدن مجراهای عبور آب در موتور

·        نقص داشتن ترموستات

·        پیچ خوردگی شلنگ های ورودی و خروجی رادیاتور

همانطور که در مقالات قبل از ریمپ خودرو گفته ایم در ادامه از مزایای  آن به طور کلی خواهیم گفت.

·        تغییر دمای فن خودرو

·        رفع محدودیت سرعت

·        افزایش کاتاف

·        افزایش گشتاور

·        رفع تاخیر پدال گاز

·        کاهش مصرف سوخت

·        افزایش توان

·        از بین رفتن ناک موتور