ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

توربو شارژ چیست؟

توربو شارژ چیست؟

در سال 1885 گوتیلب دایملر ایده ای به عنوان تقویت موتور های احتراقی را مطرح میکند. که در چند سال بعد مهندسان مکانیکی آن را بررسی و به عنوان توربو شارژر اختراع کردن و به دنیا معرفی شد. در ادامه این مقاله به طور کامل توربو شارژ توضیح و معایب و مزایای آن را خواهیم گفت. برای انجام ریمپ و کارهای خدماتی خودرویی میتوانید با دکتر ریمپ در تماس باشید.

توربوشارژ در واقع توربوشارژر (turbochargers) است اما در ایران با نام توربوشارژ شناخته می‌شود.همانطور که در مطلب بالا اشاره کردیم این مهندس آلمانی قصد داشت با استفاده از یک وسیله مکانیکی هوا را فشرده و به سیلندر خودرو تزریق کند. بهد از چند سال آلفرد بوچی که مهندس مکانیک بود با کمک این ایده توانست سیستم توربوشارژ را اختراع کند. این سیستم با این هدف به وجود آمد تا بتواند موتورها را کم حجم، سبک و قدرتمند کند. توربوشارژ از دو توربین تشکیل شده است که توسط یک شفت به هم متصل شده‌اند.

 وسیله ساخته شده توسط وی از یک منیفولد حلزونی تشکیل می‌شد که درون آن یک توربین قرار گرفته بود که با اتصال به خروجی اگزوز و با استفاده از گازهای آن توربین چرخانده می‌شد. و با عملی شبیه به یک کمپرسور، تراکم هوای ورودی به داخل سیلندر را افزایش می‌داد. یکی از این توربین‌ها در مسیر ورود هوای موتور ماشین و دیگر در مسیر خروج دود قرار می‌گیرد. این سیستم وظیفه دمیدن هوا پر فشار به داخل سیلندرها را به عهده دارد و این کار به خروج دود نیز کمک می‌کند. همچنین این کار سبب افزایش هوای موجود در سیلندر می‌شود که افزایش قدرت و راندمان موتور را به دنبال دارد. هوای بیشتر به معنای اکسیژن بیشتر برای احتراق است و زمانی که این هوا بیشتر می‌شود، احتراق بهتر را به همراه دارد که همین امر سبب افزایش قدرت موتور نیز می‌شود.

متراکم کردن هوا در توربوشارژ

متراکم کردن گاز به انرژی زیادی احتیاج دارد و برای انجام آن باید از قدرت موتور استفاده کرد تا هوا متراکم و وارد سیلندر شود. توربو شارژ به شکلی است که برای متراکم کردن هوا از انرژی گازهای خروجی اگزوز استفاده می‌کند به همین دلیل در مسیر گازهای خروجی یک پره قرار داده شده است که گازهای خروجی آن را می‌چرخانند.

در مرکز تخصصی دکتر ریمپ تیونینگ خودرو انجام میشود و تمامی لوازم افتر مارکت با بهترین کیفیت در اختیار مشتری قرار داده میشود. و انجام فرایند ریمپ خودرو با 2 سال ضمانت کتبی انجام میشود که بعد از تست توسط مشتری و رضایت، وجه دریافت خواهد شد.

اجزای تشکیل دهنده توربوشارژ

این سیستم دارای کمپرسور و توربین است که هر دو آنها روی شفت نصب شده‌اند. توربین این سیستم توسط گازهای حاصل از احتراق می‌چرخد و در نتیجه انرژی حاصل شده از آن کمپرسور شروع به چرخیدن می‌کند تا هوای سیلندرها تامین شود. توربورشارژ یا روتور دارد که یک طرف شفت آن به توربین و طرف دیگر آن به کمپرسور متصل شده است. این روتور توربوشارژ دو محفظه دارد که یکی برای توربین و دیگری برای کمپرسور است. گازهای احتراق وارد محفظه توربین می‌شوند و با حرکت توربین، کمپرسور نیز با سرعت بالایی شروع به چرخیدن می‌کند.

ورود سوخت بیشتر به داخل سیلندر گازهای خروجی را افزایش می‌دهد و در نتیجه آن سرعت فعالیت توربوشارژ نیز بالا می‌رود که تامین هوای بیشتر به درون سیلندرها را به همراه دارد.

نکات مهم در رانندگی با موتور مجهز به توربوشارژر

یکی از مهمترین نکات این است که راننده وقتی خودرو را روشن می‌کند، نباید پدال گاز را بطور ناگهانی فشار دهد بلکه باید مدت کوتاهی صبر کند. تا روغن موتور گرم شده و به دمای کاری برسد تا بتواند عملیات روغن کاری قسمت های مختلف موتور و همچنین شفت سیستم توربوشارژر را به درستی انجام دهد. چنانچه راننده به محض روشن کردن موتور، شروع به حرکت با دور بالا نماید، عملیات روغن کاری شفت توربوشارژر با کیفیت بالا انجام نشده و آسیب می‌بیند که هزینه های زیادی را به دنبال خواهد داشت.

نکته دیگری که باید در خصوص خودروهای مجهز به سیستم توربوشارژر رعایت شود، زمان خاموش کردن موتور است. چنانچه راننده مسیری طولانی را با دور موتور بالا پشت سر گذاشته باشد، وقتی به مقصد رسید، نباید بطور ناگهانی موتور را خاموش کند زیرا در این وضعیت قطعا گرانروی و یا ویسکوزیته موتور کاهش یافته و کیفیت روغن کاری کاهش یافته است.  در این حالت راننده می بایست چند دقیقه صبر کند تا دمای موتور و به دنبال آن دمای روغن کاهش یابد و عملیات روانکاری و خنک کاری شفت توربوشارژر به درستی انجام گیرد و بعد از آن راننده مبادرت به خاموش کردن موتور کند.

بعضی از رانندگان عادت دارند که در هنگام خاموش کردن موتور، چند بار پدال گاز را فشار دهند و سپس موتور را خاموش کنند. این کار در سیستم های مجهز به توربوشارژر کار درستی نیست و آسیب دیدن شفت آنرا به دنبال دارد. وقتی راننده بطور ناگهانی پدال گاز را فشار می‌دهد، سیستم توربوشارژر به کار می افتد و خاموش کردن موتور در این وضعیت موجب می‌شود که در لحظات آخر خاموش شدن موتور، شفت توربوشارژر به درستی روغن کاری نشود و موجب آسیب دیدن آن شود.

برای انجام ریمپ مانند ریمپ پژو و ریمپ خودرو های ایرانی و خارجی و مسابقه ای و کارهای خدماتی خودرو اعم از تعمیرات موتور و... در مرکز تخصصی دکتر ریمپ انجام میشود. این مرکز قبل از ریمپ خودرو را با دیاگ بررسی کرده. و بعد نبودن مشکلی خودرو شما را ریمپ و بعد ازاین فرایند با حضور خود مشتری تست انجام میشود در صورت رضایت کامل مشتری وجه دریافت میشود.

مزایا ریمپ سمند توربو

سیاری از دارنندگان خودرو توربو از تاخیر شتاب گیری و کاهش توان موتور گله مند هستند که دکتر ریمپ با علم ریمپ توانسته کاهش تاخیر ،و باعث افزایش شتاب خودرو و افزایش موتور و گشتاور از طریق جداول برنامه نویسی ریمپ شده است.

کاهش مصرف سوخت حداقل نیم لیتر.

کاهش لرزش موتور در دورهای پایین خودرو.

اصلاح دمای فن به صورت کاملا تخصصی و اصولی برای شرایط آب و هوای مختلف شهر ها.

به دلیل نبودن کیفیت مناسب سنسور باعث به وجود آمدن مشکلاتی شده است مثل روشن بودن چراغ چک به صورت مداوم و نامیزانی موتور که دکتر ریمپ توانسته است از طریق برنامه نویسی مناسب خطای میل سوپاپ را حذف کرده به حالت مناسب آن را بازگرداند.

از بین بردن کپ دریچه گاز: به دلیل آلایندگی سوخت و استاندادها یورو4 باعث باز شدن ناگهانی دریچه گاز شده است که گاهی اوقات باعث کیفت رانندگی شده است. دکتر ریمپ با تغییر جداول مربوط به ریمپ تاخیر دریچه گاز را به صورت مطلوب کاهش داده.

زیاد کردن بوست توربو از طریق جداول مربوط به بوست شارژ به صورت کاملا ایمن که باعث افزایش قطعات و کاهش راندمان موتور نشود.

مزایا توربو شارژرها

استفاده همه‌جانبه از توربو شارژ در موتورهای بنزینی وهم دیزلی.

استفاده در هر نوع وسیله‌ی نقلیه (ماشین، کامیون، کشتی یا اتوبوس).

قدرت بیشتر برای حجم موتور یکسان.

کاهش آلودگی ناشی از سوخت بهتر.

تولید انرژی بیشتر بدون تغییر وزن موتور.

تا ده درصد در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌شود.

افزایش قدرت موتور

استفاده همه جانبه در موتور های دیزلی و بنزینی

معایب توربوشارژر

تاخیر اولیه در شروع کار موتور

حساسیت نشان دان نسبت به تعویض‌های دوره‌ای

بالا بودن هزینه تعمیر و نگه‌داری موتور

مهندسی سخت و پیچیده

کاهش عمر قطعات به دلیل دمای بالا

در انتها لازم به یادآوری است که همه خودروها مخصوصا خودروهائی مانند رنو تلیسمان و رنو کپچر که مجهز به سیستم توربوشارژر هستند نسبت به سرویس های دوره ای خیلی حساس بوده و می بایست برای انجام سرویس های دوره ای، در زمان و کیلومتر تعیین شده به شبکه خدمات پس از فروش مراجعه و از قطعات اصلی استفاده نمایند، در کلیه سرویس ها باید روغن، فیلتر روغن و فیلتر هوا تعویض گردد و قطعات مورد استفاده حتما قطعات اصلی باشند.

ریمپ چیست؟

به تغییرات نرم افزاری خودرو ریمپ می گویند که این تغییرات شامل جداول سوخت، جرقه، گشتاور، لیمیتر ها و سنسورها می شود.

ایسیو، یک رایانه کوچک است که کارکرد موتور را کنترل می کند. سازندگان خودرو از طریق تنظیم نرم افزار ایسیو موتور را تنظیم می کنند. این کار به طور پیش فرض قبل از فرستادن وسیله نقلیه به بازار انجام میشود.

در تنظیمات نرم افزاری ایسیو باید شرایط آب و هوایی، قوانین و محدودیت ها و کیفیت متفاوت سوخت در نظر گرفته شود که این کار با ریمپ ایسیو امکان پذیر است. ریمپ می تواند خودرو را با شرایط آب و هوایی منطقه و کیفیت سوخت کشورهای مختلف سازگار کند، بنابراین بعد از ریمپ مصرف سوخت کاملا بهینه شده و کاهش خواهد داشت ، شتاب خودرو بهتر می شود و ناک هم رفع می گردد.

فرایند اصالح و بهینه سازی نرم افزار ایسیو یک خودرو در جهت رسیدن به یک نتیجه مشخص مانند:

·        برای مثال افزایش توان و شتاب برای کسب نتیجه بهتر در مسابقات

·        افزایش قدرت و توان خودرو مخصوصا در سر بالایی ها

·        رفع رفتار های غیرمنطقی خودرو ( مثل ایراد تاخیر پدال که یک رفتار غیر منطقی محسوب می شود)

·        مدیریت مصرف سوخت در جهت کاهش هزینه های نگهداری خودرو

·        برطرف کردن اثر بنزین نامرغوب که موجب ناک زدن می شود

·        تغییردر دمای فن خودرو