ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

علت ریپ زدن خودرو

علت ریپ زدن خودرو

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که گاهی خودروی شما به لرزش افتاده باشد و بعد از مدتی خاموش شود. به این حالت اصطلاحا ریپ زدن گفته میشود. حال در این مقاله علت های مختلف ریپ زدن را با شما مرور خواهیم کرد. و میگوییم با ریمپ خودرو میتوان این مشکل را بر طرف کرد یا خیر؟ با ما همراه باشید.

ریپ زدن خودرو چیست؟

ریپ زدن به معنای لرزش غیر طبیعی، روشن و خاموش شدن سریع خودرو که ناشی از وجود عیب و ایراد در حین کار موتور ریپ زدن گفته می‌شود. که احتمالا به سبب تنظیم نبودن دلکو، عیوب شمع، زمان نامناسب احتراق و... رخ می‌دهد. و برخی اصطلاحی معادل آن که "پت‌پت‌کردن" است نیز برای آن به کار می بندند.

معمولا رایج‌ترین موارد ریپ زدن، یکی ریپ زدن ماشین در هنگام شتاب گرفتن است و دیگری، ریپ زدن ماشین در هنگام استارت ‌زدن.

در مرکر تیونینگ خودرویی دکتر ریمپ تمامی کارها با ضمانت 2 ساله انجام میشود. شما میتوانید برای انجام خدمات خودرویی و ریمپ ایسیو با با شماره 09351198557 در تماس باشید.

ریپ زدن خودرو هنگام صبح

–یکی از اصلی‌ترین دلایلی که ممکن است خودروی شما هنگام صبح ریپ بزند، وجود ایراد در محفظه احتراق و عدم آب‌بندی سوپاپ‌ها به صورت کامل و یا خراب شدن آن‌ها باشد.

– زمانی که سوزن انژکتور بنزین را به سیلندر ارسال نکند باعث کارکرد نامناسب سیلندر شده و در نهایت منجر به لرزش موتور می‌گردد. برای رفع این مشکل نیاز است سالیانه سوزن انژکتور بنزین شسته شود.

– خرابی در سیستم برق‌رسانی موتور که ناشی از خراب بودن شمع، وایر یا کوئل است، می‌تواند دلیل دیگری برای ایجاد این مشکل هنگام صبح باشد.

– خراب بودن سنسور هایی، چون سنسور دمای موتور، سنسور فشار هوای ورودی یا سنسور اکسیژن نیز می‌تواند عامل دیگری برای ریپ زدن ماشین در هنگام صبح باشد. برای رفع این مشکل باید از اسپری شوینده (گانگ) برای شستشو سنسور‌ها استفاده کنید تا مشکل سریع حل شود.

ریپ زدن خودرو در حالت درجا

– آسیب دیدگی شمع‌ها می‌تواند عاملی برای ریپ زدن خودرو در حالت درجا باشد. به عبارتی اگر عملکرد شمع‌ها نادرست باشد، منجر به لرزش خودرو می‌گردد.

– خرابی پمپ سوخت را هم مدنظر قرار دهید. چرا که اگر پمپ سوخت نتواند بنزین را از باک به انژکتور برساند، منجر به خفه کردن موتور و کاهش شتاب آن و به اصطلاح ریپ زدن می‌گردد.

– به یاد داشته باشید که وجود مشکل در سیستم احتراق، منجر به بالا رفتن دور موتور و بروز مشکلاتی در شمع‌ها و وایر‌های متصل به آن شده که ریپ زدن خودرو را باعث می‌گردد.

دلیل های رایج ریپ زدن خودرو

·       مشکل در سیستم سوخت

ابتدا سوخت با هوا مخلوط می‌شود، به ذرات ریز اتمی تبدیل شده و در نهایت تبخیر می‌شود. این فرایند در سیستم ورودی موتور اتفاق می‌افتد. سپس این مخلوط در سیلندر موتور فشرده و مشتعل می‌شود و انرژی حرکتی موردنیاز پیستون‌ها را فراهم می‌کند. سیستم سوخت، وظیفه ذخیره و تأمین سوخت خودرو را برای کارکردن موتور برعهده دارد.

·       مشکل در سیستم اگزوز

سیستم اگزوز، از طریق منیفولد (چندراهه) اگزوز، گازهای خروجی را از سرسیلندر جمع می‌کند و مانند یک قیف، این گازها را به‌سمت بیرون از سیلندرها هدایت می‌کند. در آنجا، گازها از طریق لوله جلویی آزاد می‌شوند و به مبدل کاتالیزوری انتقال می‌یابند. مبدل کاتالیزوری با حذف عناصر مضر گازها مانند مونوکسید کربن و مونوکسید هیدروژن، آنها را به گازهای بی‌اثر تبدیل می‌کند.

·       خرابی شمع ها

این اصلی ترین دلیل ریپ زدن خودرو است. وقتی احتراق ناقص صورت بگیرد، بنزین به صورت خام می سوزد و در سیلندر جمع می شود و با جرقه ضعیف (گاهی شانسی) که ایجاد می شود، بطور ناگهانی محترق شده و انفجار خفیفی ایجاد می کند. مصرف بنزین در این حالت بسیار بالا است و خودرو شتاب خوبی ندارد و در سربالایی کم می آورد.

·       کثیف بودن انژکتور

انژکتورهای سوخت، سوخت را به‌داخل سیلندرها اسپری یا پاشش می‌کنند. این سوخت با هوا مخلوط شده و مشتعل می‌شود. نازل‌های انژکتور سوخت با گذشت زمان مسدود می‌شوند و باعث ریپ زدن ماشین می‌شوند. اگر مشکل از انژکتور باشد، معمولا ماشین به‌خوبی شتاب نمی‌گیرد و به اصطلاح ماشین جان ندارد.

·       خراب بودن سنسور اکسیژن

سنسورهای اکسیژن میزان غلیظ یا رقیق بودن گازهای خروجی را وقتی که از محفظه احتراق خارج می‌شوند، اندازه‌گیری می‌کنند. سیستم رایانه اتومبیل از این اطلاعات برای تنظیم میزان سوخت وارد شده به موتور استفاده می‌کند. اگر سنسور کثیف باشد یا از کار بیفتد، سوخت زیاد یا خیلی کم وارد موتور می‌شود و باعث ریپ زدن آن می‌شود.

·       نشت در سیستم خلاء

خودرو معمولا یک مجموعه از شیلنگ‌های خلاء دارد که با گذشت زمان ممکن است فرسوده شده و نشت کنند. نشتی در سیستم خلاء خودرو، به بد کار کردن یا ریپ زدن ماشین منجر می‌شود. دلیلش این است که مخلوط سوخت و هوا ممکن است خیلی غلیظ یا رقیق باشد.

وقتی در سرعت های بالا، موتور ریپ می زند

وقتی در سرعت بالا خودرو ریپمی زند علت آن پلاتین سوخته است که می توان آن را با برس زبر تمیز نمود و در صورتی که این سوختگی زیاد باشد و شکل پلاتین تغییر کند باید آن را تعویض کرد . در شمع هایی که تعداد پلاتین بیش از یک عدد است، تمام آنها رابررسی و رفع عیب کنید .

فاصله دهانه پلاتین تنظیم نیست که می توانید با استفاده از فیلر اندازه را تنظیم کنید .

وایرها اتصال محکمی ندارند و سر آن ها کثیف هستند. باید آن ها را بازکنید و تمیز کنید سپس سر جایشان محکم ببندید و تمام اتصالات داخلی دلکو را نیز محکم و تمیز نمایید.

وقتی در زمان فعالیت موتور، با وجود استاندارد بودن دما، آب از اگزوز خارج می شود

اگر در زمان فعالیت موتور آب از اگزوز خارج می شود احتمالا سرسیلندر ترک خورده است که وجود این ترک سبب می شود آب سیستم خنک کاری در قسمت های دیگر مجموعه مولد قدرت جریان پیدا کند و از اگزوز خارج گردد.

اگر در زمان فعالیت موتور آب از اگزوز خارج می شود احتمال دارد واشر سر سیلندر سوخته باشد . در این صورت سر سیلندر را از بلوکه جدا کنید، واشر سر سیلندر سوخته شده را با کاردک وتینراز بین ببرید تا کاملا تمیز شود .سپس واشر سر سیلندر نو را به چسب مخصوص آغشته و در جایش قرار دهید.

معایب ریمپ

ریمپ اگر اصولی و توسط افراد متخصص انجام شود باعث کارکرد ناکارآمد موتور خودرو میشود. در غیراین صورت اگر خودرو خود را در شرکت های معتبر مانند دکتر ریمپ که با تجربه بالا در زمینه ریمپ خودرو های خارجی،ایرانی و مسابقه ای داشته است انجام دهید. نه تنها هیچ آسیبی به خودرو و موتور آن نمیشود بلکه باعث بهتر کار کردن موتور مانند:

      افزایش شتاب مناسب خودرو شما

      رفع کپ پدال گاز

        بهبود حرکت اولیه

       کاهش مصرف سوخت

       تاثیر بر ناک موتور

      افزایش کاتاف

       تغییر در دمای فن خودرو

       عملکرد بهتر گیربکس میشود.

اگر خودرو شما در قسمت موتور مشکل جدی داشته باشد قبل انجام هر کاری اَعم از تیونینگ و ریمپ باید خوردو خود را تعمیر کرده. و بعد اقدام به ریمپ کنید که در مرکز تیونینگ دکتر ریمپ هر گونه مشکلاتی از موتور خودرو و ... داشته باشید انجام میشود.

 باید این فرایند زا متخصص این کار انجام دهد، چون اگه به میزان استاندار قسمت شتاب و گشتاور موتور را افزایش دهید ممکن است به خودرو و موتور آن آسیب برسد. ولی اگر به صورت مطمئنه آن را تغییر دهید هیچ مشکلی برای خوردو شما پیش نمیاید.

افزایش کاتاف بدون افزایش راندمان حجمی کار بسیار غیر حرفه ای میباشد. چون این کار منجر به افزایش قدرت موتور نمیشود باعث آسیب به موتور و افت توان آن میشود. افزایش کاتاف زمانی مجاز است که راندمان حجمی موتور با لوازم مانند کیت مکش ، میل سوپاپ ، هدرز ، افزایش پیدا میکند.