ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

دلایل خرابی دینام

دلایل خرابی دینام

حتما برای شما دارندگان خودرو پیش آمده است که دینام خودرو تان خراب شده باشد. این قطعه بسیار مهم بوده پس از خراب شدن این قطعه باعث خاموش شدن ماشین میشود. در ادامه این مقاله از مشکلات رایج خرابی این قطعه و هر آن چه مربوط به دینام میشود را توضیح خواهیم داد. شما میتوانید برای تعویض این قطعه و همچنین ریمپ خودرو خود با ما در تماس باشید.

دینام چیست؟ با این قطعه بیشتر آشنا شوید.

دینام دستگاه نسبتاً ساده ای است که از چند بخش کوچک تشکیل شده است اما نقشی حیاتی ایفا می کند و وظیفه آن شارژ باطری و تامین برق خودرو است. دینام خودرو از یک پوسته فلزی، دوعدد بالشتک، آرمیچر، بوش، کلکتور، فولی و چند قطعه زغال تشکیل شده‌است و معمولا در کنار موتور زیر پمپ هیدرولیک توسط یک تسمه شیاری در مدار چرخش موتور قرار می‌گیرد. داخل دینام خودرو، روتور که یکی از اجزای تشکیل‌دهنده دینام خودرو است.

 درون یک میدان مغناطیسی می‌چرخد و جریان برق تولید می‌کند. این قطعه وظیفه دارد تا باتری را شارژ کند. باتری که برق خودرو را تامین می‌کند به تنهایی قادر به انتقال آن به اجزای مختلف الکتریکی در خودرو نیست و دینام به کمک باتری می‌آید و تا هنگامی که خودرو روشن است برق تولید می‌کند و آن را به باتری ارسال می‌کند. در واقع دینام با تولید برق، برق مورد نیاز خودر را در باتری ذخیره می‌کند.

خرابی دینام چه علامت هایی دارد؟

برخی مواقع ما با مشکلاتی مانند روشن شدن چراغ روی داشبورد ، کم نور شدن چراغ های جلو ، لرزیدن آمپرها ، صدای غرغر زیر کاپوت و به مشام رسیدن بوی بد در ماشین رو برو می شویم . چراغ باتری ‌شکل که در برخی از خودروها به‌صورت ALT یا GEN نشان داده می‌شود به کامپیوتری که میزان جریان خروجی از دینام را بررسی می‌کند متصل است.

1.     استشمام بوی سیم یا لاستیک سوخته

2.     شنیده شدن صدای جیرجیر نشانی بر خرابی دینام

3.     چراغ هشداردهنده

4.     شل بودن، پوسیدگی، خوردگی یا سفت بودن تسمه دینام خودرو

5.     خوابیدن باتری

6.     چراغ ‌های کم

چرا خود کارخانه ریمپ را انجام نمیدهد؟

برای جواب این سوال به دلایل بسیاری می توان اشاره کرد. از جمله اینکه خودروسازهای ایرانی تا لحظه نگارش این مقاله، تاکنون اقدام به طراحی و برنامه ریزی کامپیوترهای خودرو نکرده اند.آنها پکیج EMS ( مجموعه ایسیو ، دسته سیم و سنسورها ) را مستقیمأ از تامین کننده می گیرند ودر خط تولید مونتاژ می کنند. تنها نظارت آنها بر عملکرد ایسیوها مبنی بر تست آلایندگی است و بررسی صحت و سقم آنها ست. باید دانست در شرکت های خودروسازی خارجی، بخصوص خودروسازی هایی که دارای محصولات اسپرت و مسابقه ای نیز می باشند. از همان ابتدا برنامه ریزی ریمپ خودرو بر روی حالت بهینه کالیبره می شود. با این حال می بینیم که شرکت های بزرگی نظیر AMG یا انصاری ، مجددأ اقدام به تیونینگ محصولات پرتوان و شناخته شده ای نظیر بوگاتی انجام می دهند.

دکتر ریمپ ارائه دهنده انواع ریمپ خودرو های ایرانی و خارجی و مسابقه ای و بهترین خدمات خودرویی اعم از تعویض دینام و تعمیرات موتوری با چندین سال سابقه میباشد.

خرابی دینام چه دلایلی دارد؟

عوامل زیادی در خرابی یا سوختن دینام تاثیر می گذارند که این عوامل عبارتند از :

گرمی هوا: موجب بالا رفتن درجه حرارت موتور و به مدار آمدن دور فن ثانویه با حداکثر دور می شود، همچنین استفاده از کولر خودرو و قرار دادن دورفن کولر در دور حداکثر و ترافیک سنگین شهرها موجب کاهش سرعت خودرو و کاهش دور موتور می شود ، در نتیجه قدرت تولید برق دینام پایین می آید.

وسایل برقی که با حداکثر ظرفیت خود کارمی کنند موجب می شوند ذخیره برق باطری به مصرف برسد و این کمبود برق با دینام جبران گردد.

هنگامی که دور موتور پایین می آید دینام نمی تواند به طور دائم باطری را شارژ کند و برق وسایل توسط دینام تامین می گردد ، در نتیجه بر دینام فشار زیادی وارد می شود که این فشار در طولانی مدت موجب سوختن دینام می شود.

پر کردن نادرست باتری

اگر دینام خودرو خراب باشد و برق را به باتری نرساند، با پر کردن مداوم باتری خالی شده دردی درمان نمی‌شود. حتی اگر شما از بهترین باتری هم در خودرویتان استفاده کنید؛ بالاخره با فشارهای وارد شده به آن دچار خرابی شده و در اصطلاح باتری می­‌خوابد.

چند پیشنهاد ویژه برای پیگیری از خرابی دینام

استفاده از باطری هایی که دارای ظرفیت بیشتر (آمپرساعت حداقل 65 آمپر) هستند.

قرار دادن دور فن کولر در پایین ترین درجه

بازدید مرتب وضعیت شل یا سفت بودن تسمه دینام

دور فن کولر را حتی‌الامکان در پایین‌ترین درجه آن قرار دهید.

هرگز در موتورشوئی دینام خودرو را با آب شستشو ندهید.

خودداری از روشن کردن چراغ ها در زمان های غیر ضرور

فشار دادان پدال گازو بالا بردن دور موتور تا حدود 2000 دور در دقیقه در مدت زمان توقف طولانی.

آیا از مزایای ریمپ جک جی 5 چیزی میدانید در ادامه با ما همراه باشید.

ایسیو به کار گرفته شده در جک j5 از نوع بوش ME 7.8.8 می باشد.

در پکیج تیم دکتر ریمپ، تمامی ایرادات نرم افزاری این خودرو برطرف می گردد و شما شاهد افزایش ۱۰% توان موتور ،افزایش ۱۵ % گشتاور. رفع تاخیر دریچه گاز ، بهبود شتاب گیری و توانایی دست یابی به سقف سرعت بالاتر نسبت به سابق خواهید بود.

·        رفع مشکل مصرف سوخت

·        از بین رفتن مشکلات گیربکس مانند دنده مرده دادن و تاخیر معکوس کشیدن

·        از بین رفتن کامل صدای ناک

·        از بین رفتن ضعیف بودن ترمز

·        از بین رفتن کپ اولیه خودرو و اصلاح حرکت اولیه

·        افزایش شتابگیری و قدرت خودرو