ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

علت لاستیک سایی خودرو

علت لاستیک سایی خودرو

یکی از وسایل مورد استفاده امروز ما برای خودرو یمان همان لاستیک است که بی شک جزوء پر کاربرد ترین وسایل بشریت محسوب میشود، که در زندگی ما تاثیر مثبتی خواهد داشت. حال در این مقاله از خرابی و لاستیک سایی این محصول گفته و شما را بیشتر آشنا خوهیم کرد. برای انجام تماتی خدمات خودرویی و ریمپ با ما در ارتباط باشید.

یکی از متداول ترین ایرادات در بیشتر خودروهای مدل پائین به هم خوردن زاویه های تنظیم به مرور زمان و یا به هنگام انجام تعمیرات توسط تعمیرکاران غیر مجرباست.

بخش عمده ای هندلینگ (خوش دستی ماشین) مربوط به مسائل فنی و طراحی خودرو و بخشی دیگر مربوط به میزان بودن تنظیم های خودرو است. رانندگی به مراتب در خودرویی که بخوبی تنظیم باشد، لذت بخش تر و راحت تر خواهد بود.

فرمان ماشین در حین حرکت نباید به چپ یا راست منحرف شود، حتی اگر آن را رها کنید، نباید چنین وضعی پیش بیاید. گاهی هم فرمان لرزش دارد، بعضی وقت‌ها تنظیم فرمان آنقدر به هم خورده است که اصطلاحا می گویند فرمان گیج است چون به درستی عمل نمی‌کند.

سایش لاستیک های چرخ جلو علاوه بر این‌ها می تواند علل گوناگون دیگری از جمله خرابی و ساییدگی پلوس ها، ایراد در بالانس چرخ های جلو و یا حتی تنظیم نبودن باد لاستیک داشته باشد. سائیدگی غیر عادی لاستیک ها نشانه خوبی است برای این‌که متوجه شویم که زمان تعویض لاستیک فرا رسیده است.

سائیدگی غیر عادی لاستیک ها نشانه خوبی برای تعویض آنها است و می تواند هشداری باشد تا متوجه شوید که بخش هایی دیگر خودرو از جمله:فرمان، جلوبندی و فنر بندی آن نیز دچار مشکل شده اند. دراین بخش از نمناک با دلایل لاستیک سایی خودرو آشنا می شویم.

آیا با دیاگ زدن میشود فهمید خودرو ریمپ شده است؟

خیر، به دلیل اینکه ایسیو خودرو مانند تمامی کامپیوترهای پیشرفته دیگر دارای دو حافظه می باشد. یک حافظه اصلی که برنامه اصلی در داخل آن ذخیره می شود که برای دسترسی به آن نیاز به پروگرمرهای پیشرفته است و در حافظه موقت فقط کدهای خطایی که ایسیو تشخیص داد است ذخیره می شود که فقط می توان با دستگاه دیاگ به آن دسترسی پیدا کند.

علت لاستیک سایی چرخ جلو            

علت لاستیک سایی چرخ جلو در این پست شرح داده می شود. در ادامه نیز به نحوه برطرف کردن لاستیک سایی چرخ های خودرو خواهیم پرداخت هر چند که اینکار به تخصص و ابزارآلات خاصی نیاز دارد که بهتر است به مکانیک های مجرب برای تشخیص علت لاستیک سایی چرخ جلو از بیرون مراجعه گردد. اگر باد لاستیک ها تنظیم بودند شاید مشکل در نامیزان بودن میل فرمان یا تنظیم نبودن فرمان درست در مرکز و یا زاویه کمبر و کستر درست نباشند. در صورتی که فرمان به سختی می پیچد و بیش از اندازه بازی دارد باید مارپیچ فرمان و قطعات داخلی جعبه فرمان را چک نمایید.

ریمپ چیست؟

ریمپ ایسیو علم برنامه نویسی کامپیوتر خودروست و با بهینه سازی سیستم برقی و موتوری سبب تقویت خودرو می‌شود. ریمپ به خودرو آسیب نمی‌رساند مگر آنکه توسط افراد بی تجربه و یا آموزش ندیده انجام پذیرد.

یک روش تقویت ماشین است که با استفاده از برنامه و بدون تغییرات سخت افزاری می‌باشد. هزینه چیپ تیونینگ با توجه به نوع ایسیو متفاوت است و ضمانت برگشت وجه در صورت عدم رضایت ارائه می‌شود.

علت های لاستیک سایی خودرو و نحوه تشخیص آنها

·       مشکل در فرمان خودرو

اگر خودرو شما به هنگام رانندگی مخصوصا زمانی که فرمان را رها می کنید ، به یک سمت کشیده می شود ابتدا باید میزان بودن باد لاستیک ها را چک کنید.

اما اگر باد لاستیک ها تنظیم بودند شاید مشکل در نامیزان بودن میل فرمان یا تنظیم نبودن فرمان درست در مرکز و یا زاویه کمبر و کستر درست نباشند. در صورتی که فرمان به سختی می پیچد وبیش از اندازه بازی دارد باید مارپیچ فرمان و قطعات داخلی جعبه فرمان را چک نمایید.

·       بالانس نبودن چرخ ها

برای اطلاع از عدم بالانس بودن خودرو باید به لرزش فرمان و یا بدنه خودرو دقت کرد چرا که اگر فرمان خودرو به لرزش درآید یعنی یکی از چرخ های جلو بالانس نیست و اگر بدنه در حال لرزش است این چرخ ها عقب هستند که از بالانس در آمده اند.

 برای برطرف کردن این موضع کافی است به آپارتی مراجعه کرده تا با افزودن وزنه های بسیار سبک به بخش از رینگ ، باعث بالانس شدن چرخ شوند. پیشنهاد می گردد هر 20 هزار کیلومتر با مراجعه به آپاراتی از بالانس بودن چرخ ها مطمئن شوید.

·       فنر بندی

·       جلوبندی

مزایای ریمپ برلیانس اچ 220

·        از بین رفتن کامل صدای ناک

·        افزایش سرعت

·        افزایش کشش و گشتاور موتور مخصوصا در سر بالایی ها

·        افزایش توان

·        حذف سنسور اکسیژن دوم

·        کاهش صدای موتور به داخل کابین به صورت کاملا حرفه ایی

·        کاهش مصرف سوخت

برای انجام ریمپ خودرو با دکتر ریمپ همراه باشید.