ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

دلیل تولید صدا هنگام ترمزگیری خودرو

دلیل تولید صدا هنگام ترمزگیری خودرو

شاید صداهای سوت ترمز و جیر جیر چرخ جلو، هنگام ترمز کردن خودرو را شنیده باشید. این اتفاق دلایل مختلفی اعم از هشدار این که ترمز یا دیسک ترمز خودرو شما دچار مشکل شده است. در مرکز تیونینگ دکتر ریمپ تمام خدمات خودرویی اعم از تعویض لنت ترمز و مشکلات ترمز گیری و ریمپ را انجام میدهیم.

هر صدایی که ترمز خودرو ایجاد می کند، لزوما یک نشانه بد و یا دلیلی بر خرابی ترمز نیست. برخی از این صدا ها صرفا نشان دهنده عملکرد ترمز خودرو در شرایط خاص است. بسته به شرایطی که خودرو تجربه می کند، ممکن است صدای ترمز متفاوت از قبل شنیده شود و یا صداهای دیگری نیز از چرخ ها به گوش برسد. با این حال این بدان معنی نیست که به تمامی صداهایی که از ترمز و یا سیستم خودرو به هنگام ترمز گیری شنیده می شود، بی توجه باشیم.

اگر خودروی شما دارای ترمز های ضد قفل یا ABS است، این صدا در هنگام ترمزگیری های شدید معمولا شنیده می شود که نشان دهنده عملکرد صحیح ترمزهای خودروی شما می باشد. به این ترتیب اگر هنگام ترمزگیری های نسبتا شدید، احساس می کنید که پدال زیر پای شما تق تق یا خر خر می کند، نباید زیاد نگران آن باشید و شنیدن صدا از ترمز خودرو در این شرایط، کاملا طبیعی است.

اما اگر خودروی شما دارای ترمزهای ABS نیست و یا مطمئن هستید که این صدا مربوط به ترمز ضد قفل نیست، پس احتمال می رود که این صدا مربوط به عدم عملکرد صحیح یکی از قسمت های ترمز باشد. معمولا شایع ترین دلایل شنیدن این صدا از ترمز موارد زیر می باشد:

ایجاد اشکال مثل شکستگی یا خوردگی دیسک های ترمز

شکستگی یا خشکی کمک فنر ها

شل بودن و ایجاد لقی در لنت ها

در انجام ریمپ خودرو خیلی از مشتریان سوالات مشابهی دارند که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

1.      خودرو من هر از گاهی صدای  ناک دارد علت این موضوع چیست؟

صدای ناک خودرو ها به دلیل استفاده از بنزین بی کیفیت  می باشد که ریمپ ایسیو دکتر ریمپ می توانید این موضوع را کاملا رفع کرد.

2.      چطوری ممکن است با افزایش توان مصرف بنزین کاهش پیدا کند؟

به این فرآیند اصلاح AFR یا نسبت سوخت به هوا گفته میشود. وقتی توان موتور با انجام این فرایند اصلاح شده و موتور بهینه است.که در دور پایین زودتر به کشش مورد نیاز راننده می رسد و در نتیجه سوخت کمتری مصرف میکند.

3.      آیا انجام ریمپ موج باطل شدن گارانتی خودرو میشود؟

خیر: انجام این قرایند حتی با دستگاه دیاگ قابل ردیابی نمی باشد.

4.      آیا باعث میشود به موتور خوردو من آسیب وارد شود؟

خیر: اگر برای انجام این فرایند به مراکز که از لحاظ علمی و تجهیزاتی معتبر بوده و سابقه بسیاری در ریمپ دارد اتفاقی برای موتور خودرو شما پیش نخواهد آمد. بلکه باعث عمر موتور و لذت رانندگی خواهد شد.

چه عواملی باعث شنیدن صدای غیر معمول جیر جیر ترمز خودرو می شود؟

شما می توانید در حالی که لنت های ترمز خودرو فرسوده هستند، رانندگی کنید، اما این کار بسیار خطرناک است. به همین دلیل است که برای بررسی های جاری باید خودرو خود را نزد یک تعمیرگاه معتبر خودرو ببرید. بعلاوه، اگر یک مشکل اولیه را در خودرو خود تشخیص بدهید، باید در اسرع وقت در مورد تعمیر آن اقدام نمایید تا در هزینه خود صرفه جویی کنید. اگر شما اجازه دهید که مشکلات مربوط به ترمزهای خودرو بدتر شود، برای تعمیر آن باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید.

·       مدت طولانی از ماشین خود استفاده نکرده اید.

·       دیسک های ترمز خودرو باید تعویض شود.

·       در خودرو از ترمز با کیفیت پایین استفاده شده است.

·       بلبرینگ های چرخ خودرو شما دچار مشکل شده اند.

·       شاید در ترمز خودرو شما چیزی گیر کرده باشد.

·       لرزه گیر های سیستم ترمز خودرو آسیب دیده ایند.

وسایل نقلیه صداهای مختلفی تولید می‌کنند که البته برخی از آن‌ها طبیعی و بدون ضرر هستند. با این حال هرگز نباید صدای سایش خودرو در حین موقع ترمز گرفتن را نادیده بگیرید؛ چرا که این نادیده گرفتن می‌تواند ایمنی شما را در معرض خطر قرار دهد!

هر بار که شما پدال ترمز را فشار می‌دهید انرژی گرمایی زیادی در اثر سایش در ماشین تولید می‌شود. در نتیجه پدال ترمز در گذر زمان فرسوده شده و می‌تواند به دیسک ترمز و صفحه ترمز خودروی شما آسیب برساند و در نهایت و به مرور ترمز ناموفقی را تجربه کنید.

وجود ترمزهای معیوب همواره یک خبر بد محسوب می‌شود زیرا می‌تواند به تصادف‌های بزرگی منجر شود. پس نادیده گرفتن صدای سایش موقع ترمز گرفتن فقط مسئله را بدتر می‌کند.

مزایای ریمپ ساینا

ایسیو به کار رفته در خوردو ساینا

دنده دستی

·        کروز SIM2K-48VR از ۹۵

·        LZNF  از سال ۹۶

دنده اتوماتیک

·        ایسیو ایزی یو ۲٫۵ (EASY U2.5)

ریمپ چیست؟

به تغییرات نرم افزاری خودرو میگویند که این تغییرات شامل جداول سوخت، جرقه، گشتاور، لیمیتر ها و سنسورها می شود. که در ادامه از مزایای آن بر روی خودرو ساینا خواهیم گفت.

بعد از ریمپ ایسیو ساینا چه اتفاقی برای خودرو پیش خواهد آمد؟

·        افزایش قدرت موتور

·        افزایش شتاب

·        افزایش توان و گشتاور

·        از بین رفتن تاخیر پدال گاز

·        از بین رفتن کامل صدای ناک

·        کاهش کصرف سوخت

·        کاهش دمای فن

·        حذف سنسور اکسیژن دوم

·        کاهش افت توان موتور هنگام روشن بودن کولر

·        امکان ایجاد کات اف رگباری

·        بهتر شدن عملکرد گیربکس اتوماتیک

مزایای ریمپ خودرو در دکتر ریمپ

تغییر دمای فن خودرو: بالا رفتن دمای موتور باعث خرابی موتور و سوختن واشر سر سیلندر می گردد. ما با تغییر عملکرد در جداول می توانیم دمای خودرو را در حد ایده ال نگه داریم تا آسیب جدی به موتور خودرو وارد نشود.

رفع محدودیت سرعت توسط ریمپ ایسیو:

در خودرو های استاندار به دلیل مسائل ایمنی و شرایط جاده ای هر کشور محدودیت سرعت اعمال میگردد. بعضی از علاقه مندان تمایل به افزایش سرعت و شرکت در مسابقات را دارند. شرکت دکتر ریمپ می تواند این موضوع را با بهترین و نازلترین دستگاهای ریمپ ایسیو کامل رفع کند.

افزایش کاتاف با ریمپ ایسیو:

افزایش  کاتاف نیز تا هر محدوده ای قابل انجام می باشد اما ما افزایش سرعت را نیز در محدوده ایمنی انجام می دهیم. اما نکته قابل توجه این است که افزایش کاتاف بدون افزایش راندمان حجمی هیچ تاثیری در توان خروجی موتور ندارد.

تغییر جداول مربوط به گشتاور:

دکتر ریمپ با تخصص کامل بر روی این جداول قادر به انجام ریمپ و تغییرات آن می باشد.

حذف سنسور اکسیژن:

در موتور هایی که مجهز به کلیه لوازم افتر مارکت هستند و برای مسابقه ستاب شده اند به علت تغییرات گسترده و متفاوت بودن نسبت سوخت به مقدار زیاد. سنسور اکسیژن توانایی اندازه گیری مقداری را در محدوده مجاز نداشته و به این علت ما سنسور اکسیژن را حذف میکنیم.

تأثیرات ریمپ ایسیو بر ناک موتور:

دکتر ریمپ این توانایی را دارد که با ریمپ کردن ناک موتور را اصلاح کرده و با بنزین موجود در ایران ایسیو و موتور شما را همسان سازی کند.

رفع تأخیر پدال گاز در دکتر ریمپ

با بازنگری جداول مربوطه به پدال گاز و دریچه گاز و انجام ریمپ ایسیو تأخیر دریچه گاز کاهش یافته و باعث بهبود پدا گاز شده است.  

کاهش مصرف سوخت:

ما با بروز رسانی ایسیو خودرو شما توانسته عملکرد خودرو را با بنزین موجود در بازار ایران که اکتان پایینی دارند سازگار کنیم و به صورت تضمینی مصرف سوخت خودرو شما نیم تا 1 لیتر (10%) کاهش پیدا کند.