ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

دلایل نشتی بنزین خودرو

دلایل نشتی بنزین خودرو

مخزن خودرو که کار سوخت رسانی ماشین را به عهده دارد، از جنس فلز و پلاستیک تولید می شود. نشتی بنزین از باک خودرو اتفاقی است که برای هر خودرویی رخ می دهد که باید به موقع نسبت به رفع آن اقدام کنیم. در مرکز خدمات خودرویی دکتر ریمپ علاوه بر ریمپ خودرو، تمام کارهای مربوط به خودرو و رفع مشکلات آن با ضمانت انجام میشود.

باک خودرو

مخزن ایمنی است که به نوعی بخشی از قوای محرکه محسوب شده و بسته به نوع وسیله نقلیه از شکل، جنس و محل قرار گیری متفاوتی برخوردار است.

خودرو به درون باک تزریق می‌شود و اندازه و جنس باک بسته به اندازه و نحوه ساخت ماشین می تواند متفاوت باشد.

سوخت از باک به موتور منتقل شده و آنجا با هوا مخلوط شده و می‌سوزد. باید توجه داشت نشتی باک می‌تواند خطرناک باشد چرا که امکان خروج

گازهای اشتعال‌زا از باک را فراهم می‌کند.

در خودروهای اولیه باک سوخت بشکه‌ای بود که در ارتفاعی بالاتر از موتور خودرو قرار گرفته و به لطف شیب ایجاد شده سوخت را به سمت محفظه احتراق روان می‌کرد. در این خودروها احتیاجی به پمپ سوخت نبوده و همچنین مسئله ایمنی سرنشینان و پایین نگه داشتن وزن خودرو نیز چندان مطرح نبود. در مدل‌های فعلی باک خودرو در قسمت تحتانی شاسی و در زیر صندلی‌های عقب قرار دارد و در این حالت در هنگام تصادفاتی که از پشت رخ میده از باک نیز محافظی حداقلی صورت می‌پذیرد.

علت نشتی بنزین در باک خودرو

آسیب دیدن باک خودرو

علت ریختن بنزین از زیر ماشین سمند و سایر ماشین ها، می تواند مشکل خود باک باشد. باک خودرو می تواند خود در نتیجه سوراخ شدن در اثر آلاینده های جاده و یا فرسودگی، عامل بیرون زدن بنزین از باک باشد. باک ماشین می تواند از قسمت بالایی شروع به خراب شدن کند، زیرا رطوبت و آلاینده ها (مثل نمک جاده) در آنجا به دام می افتند و هیچ راهی برای بیرون آمدن ندارند. مجموع این موارد علت ریختن بنزین از باک هستند.

خرابی لوله های انتقال سوخت

یکی از دلایل نشت بنزین از باک خودرو، مشکلات مربوط به لوله های انتقال سوخت است. لوله های سوخت خودرو باید بطور مرتب بررسی شوند، به ویژه شلنگ دریچه باک سوخت. این شلنگی است که از طریق آن، بنزین از داخل باک به سمت موتور می رود. علت ریختن بنزین از زیر پراید و سایر ماشین ها ممکن است در اثر آسیب دیدگی این شلنگ یا به دلیل اینکه نقاط نصب آن به درستی مهر و موم نشده است، باشد. در بیشتر موارد، علت ریختن بنزین از زیر ماشین شکاف های ریز بین شیلنگ و قطعه ای است که روی آن نصب شده است.

خرابی سیستم تزریق سوخت

علت ریختن بنزین از زیر ماشین پراید و سایر ماشین ها می تواند مربوط به انژکتور باشد. گاهی اوقات بنزین از انژکتور سوخت شروع به نشتی می کند، زیرا سیلر لاستیکی در قسمت پایینی یا حلقه به شکل O در بالای آن به دلیل سایش و پارگی طبیعی می تواند خشک شده و ترک بردارد. انژکتورها همچنین ممکن است به دلیل نصب نادرست باعث نشتی سوخت شوند. نصب نادرست معمولا به این معنی است که سیلر یا حلقه O شکل آسیب دیده و نیاز به تعویض دارد.

مزایای ریمپ پژو پارس و تغییرات ایجاد شده در این خودرو:

 

·        10 درصد افرایش قدرت موتور و گشتاور .

·        افزایش شتاب  اولیه و ثانویه توسط جداول گشتاور جرقه زنی و پاشش سوخت.

·        از بین رفتن کامل کپ و تاخیر دریچه گاز در انواع دریچه گاز برقی.

·        کم کردن دمای موتور در موتور های TU5 و سازش دمای فن در وضعیت دور کند و دور تند و در وضعیت خاموش .

·        از بین بردن مشکل دنده مرده خودرو پارس.

·        افزودن کات اف درایسیو های SSAT در سطح ایمن.

·        کاهش مصرف سوخت و مطابقت دادن بنزین معمولی و سوپر که باعث از بین رفتن ایراد ناک و سوخت ناقص.

برای اولین بار در تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ Hard Cutoff (کاتاف رگباری) برای موتور Tu5 انجام میشود. 

تعمیر باک چگونه انجام می‌شود.

ابتدا مکانیک سطح زیرین باک را برای تشخیص اینکه بنزین به پایین باک کشیده شده یا نه بررسی می‌کند، سپس به بررسی کل باک برای شناسایی

محل اصلی نشتی می‌پردازد. در مرحله بعد مکانیک تشخیص می‌دهد که باک قابل تعمیر شدن است و یا باید به طور کل تعویض شود. اگر نیاز به تعویض باک باشد مکانیک ابتدا مخزن قدیمی را تخلیه می‌کند، سپس لوله‌های سوخت را جدا کرده و آنها را نیز برای حصول اطمینان از سلامت‌شان چک می‌کند. در مرحله بعد تعمیرکار نوارهای اتصال باک را رها کرده و آن را جدا می‌کند.

مکانیک باید در تعمیرگاه باک آسیب دیده را به روش جوش دادن یا با استفاده از چسب‌های مخصوص تعمیر کند یا به کلی از باک جدید برای خودرو بهره ببرد. تعمیرکار سپس باک جدید یا تعمیر شده را نصب کرده و از اتصال مجدد تمامی قسمت‌های مورد نظر اطمینان حاصل می‌کند. پس از این مرحله باک با بنزین پر و موتور خودرو روشن می‌شود تا از عملکرد مناسب سیستم سوخت اطمینان حاصل شود.

مطالبی که پیشنهاد میشود بخوانید:

ریمپ پراید

مپ سنسور چیست؟

دنده مرده خودرو

ریمپ چیست؟

به تغییرات نرم افزاری خودرو ریمپ می گویند که این تغییرات شامل جداول سوخت، جرقه، گشتاور، لیمیتر ها و سنسورها می شود. فرایند اصلاح و بهینه سازی نرم افزار ایسیو یک خودرو در جهت رسیدن به یک نتیجه مشخص مانند:

· برای مثال افزایش توان و شتاب برای کسب نتیجه بهتر در مسابقات

·رفع رفتار های غیرمنطقی خودرو ( مثل ایراد تاخیر پدال که یک رفتار غیر منطقی محسوب می شود)

· مدیریت مصرف سوخت در جهت کاهش هزینه های نگهداری خودرو

· برطرف کردن اثر بنزین نامرغوب که موجب ناک زدن می شود

· تغییردر دمای فن خودرو

مزایای ریمپ خودرو در دکتر ریمپ

تغییر دمای فن خودرو: بالا رفتن دمای موتور باعث خرابی موتور و سوختن واشر سر سیلندر می گردد. ما با تغییر عملکرد در جداول می توانیم دمای خودرو را در حد ایده ال نگه داریم تا آسیب جدی به موتور خودرو وارد نشود.

رفع محدودیت سرعت توسط ریمپ ایسیو:

در خودرو های استاندار به دلیل مسائل ایمنی و شرایط جاده ای هر کشور محدودیت سرعت اعمال میگردد. بعضی از علاقه مندان تمایل به افزایش سرعت و شرکت در مسابقات را دارند. شرکت دکتر ریمپ می تواند این موضوع را با بهترین و نازلترین دستگاهای ریمپ ایسیو کامل رفع کند.

افزایش کاتاف با ریمپ ایسیو:

افزایش  کاتاف نیز تا هر محدوده ای قابل انجام می باشد اما ما افزایش سرعت را نیز در محدوده ایمنی انجام می دهیم. اما نکته قابل توجه این است که افزایش کاتاف بدون افزایش راندمان حجمی هیچ تاثیری در توان خروجی موتور ندارد.

تغییر جداول مربوط به گشتاور:

دکتر ریمپ با تخصص کامل بر روی این جداول قادر به انجام ریمپ و تغییرات آن می باشد.        

حذف سنسور اکسیژن:

در موتور هایی که مجهز به کلیه لوازم افتر مارکت هستند و برای مسابقه ستاب شده اند به علت تغییرات گسترده و متفاوت بودن نسبت سوخت به مقدار زیاد. سنسور اکسیژن توانایی اندازه گیری مقداری را در محدوده مجاز نداشته و به این علت ما سنسور اکسیژن را حذف میکنیم.

تأثیرات ریمپ خودرو بر ناک موتور:

دکتر ریمپ این توانایی را دارد که با ریمپ کردن ناک موتور را اصلاح کرده و با بنزین موجود در ایران ایسیو و موتور شما را همسان سازی کند.

رفع تأخیر پدال گاز در دکتر ریمپ

بازنگری جداول مربوطه به پدال گاز و دریچه گاز و انجام ریمپ ایسیو تأخیر دریچه گاز کاهش یافته و باعث بهبود پدا گاز شده است.

کاهش مصرف سوخت:

ما با بروز رسانی ایسیو خودرو شما توانسته عملکرد خودرو را با بنزین موجود در بازار ایران که اکتان پایینی دارند سازگار کنیم و به صورت تضمینی مصرف سوخت خودرو شما نیم تا 1 لیتر (10%) کاهش پیدا کند.