ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

علت خنک نکردن کولر خودرو چیست؟

علت خنک نکردن کولر خودرو چیست؟

همانطور که میدانید یکی از آپشن های مهم خودرو های امروزی کولر خودرو می باشد. سالیان پیش این آپشن پولی برای خودرو های لوکس بوده است. ولی امروزه یکی از اساسی ترین آپشن هاست. گاهی وقتی از کولر استفاده میکنیم متوجه خنک نبودن آن میشویم که دلایل ختلفی دارد. در ادامه این مقاله از دلایل این مشکل و رفع آن توسط دکتر ریمپ خواهیم گفت.  

گفته می‌شود اولین سیستم تهویه مطبوع خودرو که طبیعتاً با ساده‌ترین روش ممکن کار می‌کرد، حدود 80 سال پیش توسط شرکت خودروسازی Packard آمریکا معرفی شد. آمارها نشان می‌دهد که در اواسط دهه 70 میلادی بیشتر از 50 درصد خودروهای مدرن مجهز به این سیستم بودند.

متاسفانه خیلی از رانندگان به اشتباه تصور می‌کنند استفاده از کولر باعث فشار مضاعف به موتور اتومبیل می‌شود. اما متاسفانه به این فکر نمی‌کنند که تحمل شرایط سخت بی‌کولری باعث فشار بیشتری به جسم میشود. بعضی وقت‌ها با عقب انداختن سرویس و رسیدگی به کولر ماشین، ممکنه که کولر ماشین خوب کار نکند.

کارکرد کولر به زبان ساده

پکیج‌های تهویه مطبوع همیشه از یک کمپرسور یا متراکم‌کننده هوا استفاده می‌کنند؛ به عبارت دیگر همه کولرها یک پمپ دارند که مستقیماً به میل‌لنگ پیشرانه متصل است. درست به همین خاطر است که وقت کولر را روشن می‌کنید بخشی از توان پیشرانه خرج آن می‌شود.

کمپرسور در ابتدای مدار تهویه است. گاز خنک‌کننده یا مبرد در ابتدا به صورت کم‌فشار جریان دارد که پس از ورود به کمپرسور به میزان مشخصی فشرده می‌شود و به قسمت بعدی می‌رود. مرحله بعدی، ورود گاز متراکم شده به قطعه‌ای موسوم به Condenser (با تعبیر فارسی چگالنده) است.

کندانسور ماهیتی شبیه به رادیاتور دارد؛ یعنی ورود جریان گاز فشرده شده به آن باعث تولید گرما می‌شود اما وجود لوله‌های رادیاتوری باعث تبدیل سریع گاز به حالت مایع می‌شود که همین اتفاق باعث از دست رفتن گرما و باقی ماندن سرما است. حالا که سرما تولید شده است، نیاز داریم تا گاز مایع شده را کنترل کنیم.

مطالبی که پیشنهاد میشود خوانده شود:

ریمپ مزدا 3

ریمپ ایسیو

کیت مکش

دلایل کاهش خنکی کولر خودرو:

تخته گاز نرانید!

یکی از مهم‌ترین دلایل گرم شدن باد کولر ماشین، رانندگی کردن تخته گازه. اکثر ماشین‌ها موقعی که پدال گاز تا انتها فشرده می‌شه، کولر رو قطع می‌کنند! معمولا خیلی از راننده‌ها به دلیل شتاب و قدرت کمتر اتومبیل، ترجیح می‌دن از دنده‌‌های سبک‌تر استفاده کنند و در این شرایط راننده مجبور می‌شه پاش رو تا انتها روی پدال گاز فشار بده؛ بنابراین حرکت در حالت تخته گاز در این نوع رانندگی اجتناب ناپذیره‌‌‌‌.

لطفا حواس‌تون به کثیفی کندانسور باشه

یکی از قطعات سیستم خنک کننده اتومبیل،‌ کندانسور یا رادیاتور کولره. گاز کولر بعد از عبور از کمپرسور فشرده و مایع می‌شه. از اون‌جایی که رادیاتور کولر در جلوی اتومبیل و رادیاتور آب قرار داره، ذرات خاک، حشرات، تکه‌‌های گیاهان و…. باعث کثیف شدن و گرفتگی شبکه‌‌های خارجی رادیاتور کولر می‌شن. کثیف بودن کندانسور کولر ماشین، باعث گرم شدن و ایجاد مشکل در عملکرد کولر و بالا رفتن آمپر آب خودرو در ترافیک و سرعت‌های پایین می‌شه. بنابراین بهتره هر سال با شروع فصل گرما، کندانسور کولر ماشین تون رو تمیز کنید.

دریچه‌های کولر ماشین رو چک کنید

خرابی یا تنظیم نبودن دریچه‌‌های کنترل سرما سیستم کولر ماشین باعث مخلوط شدن هوای گرم و سرد و در نتیجه کاهش سرمای کولر در تابستان می‌شه. در اکثر اتومبیل‌های امروزی دریچه‌‌های کولر به‌صورت الکترونیکی کنترل می‌شن‌‌‌‌. فرمان الکترونیکی به یک موتور گیربکسی کوچک منتقل شده و دریچه‌ها رو باز و بسته می‌کنند. هر چند کنترل کننده‌‌های الکترونیکی بسیار دقیق عمل می‌کنند اما در مواردی هم دچار اشکال شده و راندمان کولر رو تحت تاثیر قرار می‌دن.

از طرفی اکثر دریچه‌ها به‌وسیله فوم، ابر و یا واشر‌‌های لاستیکی آب‌بندی می‌شن. این مواد پس از چند سال خواص‌شون رو از دست می‌دن و نمی‌تونند دریچه‌ها رو به خوبی آب‌بندی کنند در نتیجه باعث نشتی هوای گرم در تابستان و هوای سرد در زمستان می‌شن‌. برای رفع اشکال تنظیم نبودن دریچه‌‌های کولر باید به افراد متخصص در زمینه سرویس کولر ماشین مراجعه کرد.

اواپراتور داخل اتاق فراموش نشه

یکی دیگه از دلایل خنک کردن کولر ماشین، کثیف شدن اواپراتوره. به‌دلیل عبور دائمی هوا در تابستان و زمستان از اواپراتور معمولا یه لایه خاک روی اون رو می‌گیره. کثیف شدن این قطعه علاوه بر کم کردن سرمای کولر ماشین باعث ایجاد بوی نامطبوع هم می‌شه. به دلیل رطوبت ایجاد شده در محیط خاک آلود، اواپراتور می‌تونه محل تجمع انواع باکتری، میکروب و قارچ‌ها باشه که ممکنه سلامتی انسان رو به خطر بیندازه. البته تمیز کردن مستقیم اواپراتور به دلیل محل قرار گرفتنش تا حدودی سخته؛ اما برای تمیز کردن اواپراتور تمام اتومبیل‌ها یک راه نسبتا ساده وجود داره که به حوصله‌ی زیادی نیاز داره؛

برای انجام این کار، اول کولر اتومبیل رو روشن کنید و شدت باد فن رو روی کمترین مقدار تنظیم کند(دریچه ورود هوا، حتما روی حالت چرخش داخل اتومبیل باشه). بعد حدود هشت تا ده لیتر آب رو داخل یک ظرف جوش بیارید و اون رو جلوی صندلی شاگرد در زیر داشبورد بگذارید. یک شیشه الکل صنعتی(حدود نیم لیتر) به آب اضافه کنید و اجازه بدید کولر اتومبیل تا ولرم شدن آب حدود چهل دقیقه روشن بمونه. درب‌های اتومبیل باید در تمام این زمان بسته باشند. با نگاه به لوله خروجی آب (drain) کولر در زیر اتاق می‌تونید شاهد خروج آب کثیف از محفظه اواپراتور باشید و با قرار دادن ظرف در زیر اون می‌تونید این کار رو تا تمیز و صاف شدن آب خروجی ادامه بدید.

ترموستات داخل اتاق رو فراموش نکنید

تقریبا ترموستات کولر تمام اتومبیل‌ها داخل اتاق هستند‌‌‌‌. اتومبیل‌‌‌هایی که سیستم ایرکاندیشن اتوماتیک دارند، معمولا دو ترموستات در اتاق دارند که یکی بر روی اواپراتور و اون یکی پشت قسمتی از داشبورد جاسازی شده. ترموستات کولر بعد از رسیدن دمای اواپراتور به نزدیک صفر درجه، کمپرسور رو قطع می‌کنه. این مکانیزم برای جلوگیری از یخ زدن اواپراتور طراحی شده؛ چرا که در صورت یخ زدن اواپراتور حجم هوای خروجی از دریچه‌ها به‌شدت کم شده و دما بالا میره. خرابی ترموستات ممکنه باعث کارکرد بیش از حد کمپرسور و یخ زدن اواپراتور، قطع شدن کامل یا زود هنگام کمپرسور بشه. در صورت قطع شدن زود هنگام، باد خروجی کولر به اندازه کافی سرد نمی‌شه و معمولا کمپرسور در مدت‌ زمان‌های کوتاه قطع و وصل می‌شه.

از فن کندانسور غافل نشید

برای خنک شدن کندانسور هنگام روشن بودن کولر، یک یا چند فن پیش بینی شده که‌ با روشن شدن کولر به‌کار می‌افتند. چرخش فن باعث عبور هوا و خنک شدن گاز فشرده داغ داخل کندانسور می‌شه؛ گاز داخل کندانسور بسیار فشرده‌ست و با از دست دادن حرارت تبدیل به مایع می‌شه و بعد از عبور از اکسپنشن و تبدیل مجدد به گاز ایجاد سرما می‌کنه. خرابی و کار نکردن فن کندانسور مشکلات متعددی به‌وجود میاره که باعث گرم شدن باد کولر می‌شن.

خنک نشدن گاز فشرده در کندانسور، باعث بالا رفتن فشار گاز در قسمت پر فشار و قطع شدن کولر می‌شه؛ چرا که در مدار پر فشار کولر یک سنسور فشار گاز وجود داره که برای جلوگیری از خرابی کمپرسور یا ترکیدن لوله‌‌های کولر، وقتی که فشار گاز بیش از حد کم یا زیاده، کمپرسور رو قطع می‌کنه. در اتومبیل‌‌‌هایی که دو تا یا بیشتر از دو تا فن دارند، از کار افتادن یکی از فن‌ها یا کار نکردن دور تند فن بعد از گرم شدن موتور اتومبیل، باعث گرم شدن باد کولر می‌شه. معمولا کولر اتومبیل‌ها در ساعات خنک‌تر روز خیلی خوب کار می‌کنند ولی موقع ترافیک و گرمای زیاد دچار اشکال می‌شن. یکی از علایم اشکال در فن اتومبیل، داغ کردن موتور موقع روشن بودن کولر ماشین در ترافیک و سربالاییه.

فشنگی گاز کولر رو چک کنید

سنسور فشار گاز کولر که معمولا تعمیرکاران بهش فشنگی کولر می‌گن، یکی از قطعات مهم کولر ماشین هست. فشنگی کولر یک میکروسوئیچ فشار سنج چند حالته‌ست که در مسیر پر فشار کولر قرار داره. اگر فشار گاز داخل سیستم از حد معینی کمتر باشه، سنسور فشار گاز، اجازه روشن شدن به کمپرسور کولر رو نمی‌ده و در صورت بالا رفتن بیش از حد فشار هم کمپرسور رو قطع می‌کنه. یکی دیگه از وظایف فشنگی کولر، روشن کردن دور تند فن کندانسوره. خراب شدن سنسور فشار گاز باعث بروز مشکلات متعددی می‌شه. در بعضی مواقع به محض بالا رفتن فشار گاز تا حد طبیعی سنسور فشار، کمپرسور رو قطع می‌کنه و با پایین اومدن فشار، مجددا وصل می‌شه؛ این اتفاق معمولا در حین رانندگی با دور بالای موتور می‌افته و از علائم اون سرد و گرم شدن لحظه‌ای باد کولر ماشین هست.

ریمپ چیست؟

به تغییرات نرم افزاری خودرو ریمپ می گویند که این تغییرات شامل جداول سوخت، جرقه، گشتاور، لیمیتر ها و سنسورها می شود.

فرایند اصالح و بهینه سازی نرم افزار ایسیو یک خودرو در جهت رسیدن به یک نتیجه مشخص مانند:

· برای مثال افزایش توان و شتاب برای کسب نتیجه بهتر در مسابقات

·رفع رفتار های غیرمنطقی خودرو ( مثل ایراد تاخیر پدال که یک رفتار غیر منطقی محسوب می شود)

· مدیریت مصرف سوخت در جهت کاهش هزینه های نگهداری خودرو

· برطرف کردن اثر بنزین نامرغوب که موجب ناک زدن می شود

· تغییردر دمای فن خودرو

چرا خود کارخانه ریمپ را انجام نمی دهد؟

 برای جواب این سوال به دلایل بسیاری می توان اشاره کرد. از جمله اینکه خودروسازهای ایرانی تا لحظه نگارش این مقاله، تاکنون اقدام به طراحی و برنامه ریزی کامپیوترهای خودرو نکرده اند.آنها پکیج EMS ( مجموعه ایسیو ، دسته سیم و سنسورها ) را مستقیمأ از تامین کننده می گیرند ودر خط تولید مونتاژ می کنند. تنها نظارت آنها بر عملکرد ایسیوها مبنی بر تست آلایندگی است و بررسی صحت و سقم آنها ست. باید دانست در شرکت های خودروسازی خارجی، بخصوص خودروسازی هایی که دارای محصولات اسپرت و مسابقه ای نیز می باشند. از همان ابتدا برنامه ریزی ریمپ ایسیو بر روی حالت بهینه(ریمپ شده )کالیبره می شود. با این حال می بینیم که شرکت های بزرگی نظیر AMG یا انصاری ، مجددأ اقدام به تیونینگ محصولات پرتوان و شناخته شده ای نظیر بوگاتی انجام می دهند.

آیا فرایند ریمپ برگشت پذیر است؟

اگر منظور شما از برگشت پذیر، این باشد که با دیاگ یا برداشتن سرباتری این اتفاق بیفتد باید بگوییم. خیر اینگونه نیست، تنها با فرایند دانلود برنامه ریمپ شده از بین می رود.

آیا با ریمپ گارانتی خودرو باطل می شود؟

خیر ، ریمپ علائم بیرونی ندارد که بتوان فهمید و آن را همچون بهانه ای مثل نصب دزدگیر غیراستاندارد، موجب ابطال گارانتی خودرو دانست. اما پیشنهاد می کنیم در حین مراجعه به نمایندگی از بیان آن خودداری کنید تا آنها بهانه ای برای اینکار نداشته باشند. جالب است بدانید از طریق دیاگ هم قابل تشخیص نخواهد بود.

خودروی من در یک شهر گرمسیری قرار دارد ، آیا می توانید 15 درجه دمای فن را کم کنید؟

بله قادر هستیم اما توصیه نمی کنیم زیرا در درازمدت بر روی عملکرد موتور تاثیر منفی می گذارد و موجب دوده گرفتن اتاق احتراق می شود، پیشنهاد می شود پس از ریمپ از ترموستات با درجه حرارت پایینتر (مثلاً 83 یا 75درجه)  استفاده کنید.

مزایای ریمپ خودرو در دکتر ریمپ:

تغییر دمای فن خودرو: بالا رفتن دمای موتور باعث خرابی موتور و سوختن واشر سر سیلندر می گردد. ما با تغییر عملکرد در جداول می توانیم دمای خودرو را در حد ایده ال نگه داریم تا آسیب جدی به موتور خودرو وارد نشود.

رفع محدودیت سرعت توسط دکتر ریمپ:

در خودرو های استاندار به دلیل مسائل ایمنی و شرایط جاده ای هر کشور محدودیت سرعت اعمال میگردد. بعضی از علاقه مندان تمایل به افزایش سرعت و شرکت در مسابقات را دارند. شرکت دکتر ریمپ می تواند این موضوع را با بهترین و نازلترین دستگاهای ریمپ ایسیو کامل رفع کند.

افزایش کاتاف با ریمپ ایسیو:

افزایش  کاتاف نیز تا هر محدوده ای قابل انجام می باشد اما ما افزایش سرعت را نیز در محدوده ایمنی انجام می دهیم. اما نکته قابل توجه این است که افزایش کاتاف بدون افزایش راندمان حجمی هیچ تاثیری در توان خروجی موتور ندارد.

تغییر جداول مربوط به گشتاور:

دکتر ریمپ با تخصص کامل بر روی این جداول قادر به انجام ریمپ و تغییرات آن می باشد.

حذف سنسور اکسیژن توسط دکتر ریمپ:

در موتور هایی که مجهز به کلیه لوازم افتر مارکت هستند و برای مسابقه ستاب شده اند به علت تغییرات گسترده و متفاوت بودن نسبت سوخت به مقدار زیاد. سنسور اکسیژن توانایی اندازه گیری مقداری را در محدوده مجاز نداشته و به این علت ما سنسور اکسیژن را حذف میکنیم.

تأثیرات ریمپ بر ناک موتور:

دکتر ریمپ این توانایی را دارد که با ریمپ کردن ناک موتور را اصلاح کرده و با بنزین موجود در ایران ایسیو و موتور شما را همسان سازی کند.

رفع تأخیر پدال گاز:

با بازنگری جداول مربوطه به پدال گاز و دریچه گاز و انجام ریمپ ایسیو تأخیر دریچه گاز کاهش یافته و باعث بهبود پدا گاز شده است. 

کاهش مصرف سوخت توسط دکتر ریمپ:

ما با بروز رسانی ایسیو خودرو شما توانسته عملکرد خودرو را با بنزین موجود در بازار ایران که اکتان پایینی دارند سازگار کنیم و به صورت تضمینی مصرف سوخت خودرو شما نیم تا 1 لیتر (10%) کاهش پیدا کند.

معایب ریمپ

ریمپ اگر اصولی و توسط افراد متخصص انجام شود باعث کارکرد ناکارآمد موتور خودرو میشود. در غیراین صورت اگر خودرو خود را در شرکت های معتبر مانند دکتر ریمپ که با تجربه بالا در زمینه ریمپ خودرو های خارجی،ایرانی و مسابقه ای داشته است انجام دهید. نه تنها هیچ آسیبی به خودرو و موتور آن نمیشود بلکه باعث بهتر کار کردن موتور می شود.

اگر خودرو شما در قسمت موتور مشکل جدی داشته باشد قبل انجام هر کاری اَعم از تیونینگ و ریمپ باید خوردو خود را تعمیر کرده. و بعد اقدام به ریمپ کنید که در مرکز تیونینگ دکتر ریمپ هر گونه مشکلاتی از موتور خودرو و ... داشته باشید انجام میشود.

در قسمت ریمپ افزایش سرعت خودرو دقت فرمایید که به اندازه استاندارد ریمپ کنید .چون اگه به میزان استاندار قسمت شتاب و گشتاور موتور را افزایش دهید ممکن است به خودرو و موتور آن آسیب برسد. ولی اگر به صورت مطمئنه آن را تغییر دهید هیچ مشکلی برای خوردو شما پیش نمیاید.

افزایش کاتاف بدون افزایش راندمان حجمی کار بسیار غیر حرفه ای میباشد. چون این کار منجر به افزایش قدرت موتور نمیشود باعث آسیب به موتور و افت توان آن میشود. افزایش کاتاف زمانی مجاز است که راندمان حجمی موتور با لوازم مانند کیت مکش ، میل سوپاپ ، هدرز ، افزایش پیدا میکند.

فرق بین چیپ تیونینگ و ریمپ ایسیو:

به طور خلاصه ریمپ و چیپ تیونیگ هر دو کارشان انجام بالا بردن عملکرد خودرو می باشد  ولی تفاوت اندکی دارند.

ریمپ ایسیو همان تقویت برنامه نویسی کامپیوتر خودرو می باشد که با ارتباط برقی و مکانیکی خودرو و نرم افزاری همان ایسیو که باعث تقویت میشود. ریمپ ایسیو از طریق دستگا های  تخصصی مربوط به این کار انجام میشود و با دیاگ تفاوت دارد. ریمپ از طریق پورت دیاگ همان پورت OBD انجام میشود که هیچ نیازی به باز کردن قطعه ای از خودرو نمی باشد. در ریمپ ایسیو نرم افزار موجود در کامپیوتر به برنامه نویس اعلام میدارد که برنامه نوشته شده و تغییرات امن هستند یا خیر. در کل ریمپ کاری ایمن و بدون هیچ اشتباهی و یه صورت مجازی انجام می شود.

در چیپ تیونینگ احتمال خطا در آن می باشد چون احتیاج به باز کردن کامپیوتر یا همان ایسیو خودرو می باشد. در چیپ تیونینگ از روش اضافه کردن چیپ ها و یا تراشه ها صورت میگیرد. اول باید مرکز کنترل الکترونیکی خودرو را باز کرد و چیپ اصلی آن را تنظیم و دوباره در جای خود گذاشته شود. در ریمپ ایسیو ما با فایل پشتیبان که از ایسیو خودرو داریم که هر موقعه میتوان ایسیو را به حالت تنظیمات کارخانه برگرداند. ولی در چیپ تیونینگ این طور نیست در واقع چیپ تیونینگ قدیم تر از ریمپ ایسیو است.

دکتر ریمپ تمامی برنامه مربوط به ریمپ با 2 سال گارانتی در خدمت مشتریان قرار میدهد.

هدف ما در این مقاله بیان اطلاعات درست به مخاطب و افرادی که قصد ریمپ دارند است تا کاملا مخاطب را آگاه کرده باشیم تا بتواند بهترین تصمیم را بگیرد. به یاد داشته باشید به علت فراوانی مراکز ریمپ که با گذراندن دوره های کوتاه ریمپ ایسیو بدون هیچ علمی مشغول به ریمپ کردن شده اند. حال با دکتر ریمپ میتوانید به درستی از مزایای ریمپ و معایب ریمپ  بیشتر آشنا شوید.

   دکتر ریمپ ارائه دهنده انواع ریمپ خودروهای ایرانی، خارجی و مسابقه ای