ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ اچ سی کراس  H30CROSS، بهبود عملکرد حرکتی اچ سی کراس

ریمپ اچ سی کراس H30CROSS، بهبود عملکرد حرکتی اچ سی کراس

این خودرو از سال 95 توسط ایرانخودرو عرضه گشت و به دلیل ظاهر متفاوت و جذاب و آپشن های فراوان و استفاده از گیربکس 4سرعته آیسین ژاپن.  توانست در نبود رقیب دیرینه یعنی 206 تیپ 6 به مهره ای مهم در سبد محصولات این شرکت تبدیل شود. در این مقاله سعی داریم برای شما درباره مزیت های ریمپ اچ سی کراس صحبت کنیم.

 وزن این خودرو حدود 150 کیلوگرم از 206 تیپ6 سنگین تر بوده و علی رغم اینکه در سری اول این خودرو از ایسیو مشهور بوش ME 7.4.4 استفاده شده است. اما متاسفانه شاهد آن هستیم که خودرو به چابکی که انتظار می رود نیست و در عملکرد پدال گاز و گیربکس تاخیر وجود دارد. بطور خلاصه ایرادات ذیل در این خودرو مشاهده شده می شود:

·        تاخیر پدال گاز یا کندی واکنش موتور به پدال.

·        کٌپ کردن در بدو حرکت بخصوص در زمان روشن بودن کولر.

·        دِل زدن خودرو در حین حرکت در سرپایینی.

·        بالا بودن دمای آب بخصوص در زمان روشن بودن کولر.

·        صدای ناک در محدوده دور موتور 2000 تا 3000 که پیوسته در حین شتابگیری شنیده می شود و برای سلامتی موتور مضر است.

·        تاخیر در معکوس کشیدن گیربکس.

·        مصرف سوخت بالاتر نسبت به خودروی 206.

گروهی از دوستان می پرسند چطور ممکن است که ایسیو این خودرو از نوع ME 7.4.4  باشد اما به خوبی یک 206 تیپ 6 عملکرد نداشته باشد؟ از دو زاویه می توان به این سوال جواب داد:

اولاً؛ اگر چه هر دو خودرو از یک ایسیو با یک سخت افزار استفاده می کنند اما نرم افزار و کالیبراسیون هر دوی آنها کاملاً متفاوت بوده. و معضل آنجایی شروع می شود که سازنده چینی میزان ترکیب سوخت را برای کاهش آلایندگی و مصرف سوخت بیش از حد رقیق تنظیم کرده. که موجب شده توان موتور پایین تر از حد نرمال باشد و یکی از عوامل ایجاد صدای ناک نیز محسوب می گردد. و در عین حال راننده با فشردن پدال برای نیروی بیشتر، مصرف سوخت را نیز افزایش می دهد.

ثانیاً : اختلاف وزنی که در بالا به آن اشاره کردیم نیز مؤثر بوده. و منجر شده که در حین حرکت بار بیشتری بر روی موتور باشد و به اصطلاح عامه اتاق بر روی موتور سنگینتر باشد. که این حس در حین دورگیری موتور قابل احساس است.

ویژگی های پکبج ریمپ خودرو H30 کراس دکتر ریمپ.

در تیم دکترریمپ با برنامه ریزی مجدد ایسیو این خودرو شاهد خواهید بود که تاخیر گاز به کلی برطرف شده و خودرو در شروع حرکت بسیار چابک ظاهر می شود. درعین حال معکوس کشیدن خودرو نیز در هر شرایطی سریعتر انجام شده و گیربکس خودرو عملکرد فرزتری از خود نشان می دهد.  همچنین برای آن دسته از عزیزانی که مشکل بالا بودن بیش از حد  دمای آب دارند. این شرکت دمای فن کند و تند را 6 درجه کاهش می دهد تا این معضل برای همیشه برطرف گردد.  همچنین با کالیبراسیون صحیح ایسیو با بنزین معمولی ایران دیگر نیازی نیست برای رفع صدای ناک از بنزین سوپر یا مکمل بنزین استفاده کنید. بلکه با بنزین معمولی نیز دیگر این مشکل را نخواهید داشت. برای آن دسته از عزیزانی که اهل شتابگیری در دنده 1 و 2 هستند می توانند با ذکر این مطلب، کاتآف خودرویشان را 500 دور افزایش داده و تا 7000 بالاببریم.  بیشتر ازین مقدار در صورت فقدان تجهیزات high performance غیر منطقی خواهد بود. و رانندگی طولانی مدت در این دور موتور به دلیل تلورانس قطعات متحرک بسیارخطرناک می باشد.

چند نوع ایسیو برای h30 کراس به کار رفته است؟

جواب: دو نوع به ترتیب زیر

1)        از سال 95 تا نیمه اول 97 ، ایسیو Bosch ME 7.4.4  با استاندارد آلایندگی یورو4.

2)        از نیمه دوم سال 97 به بعد ، ایسیو Bosch ME 7.8.8 با استاندارد آلایندگی یورو5.

به لحاظ عملکردی آیا این دو با هم فرقی دارند؟

بله در برنامه ریزی ایسیو ME 7.8.8 برنامه روشن شدن فن بصورت فابریک ، اصلاح شده و دمای فن نیز کاهش یافته است. اما به دلیل رعایت استاندارد آلایندگی بالاتر، عملکردی موتوری خودرو محدودتر شده است و به عبارتی ضعیف شده است.

منظور از تجهیرات high performance  که در مقاله اشاره شده چیست؟

باتوجه به اینکه این  خودرو از موتور مشترک با  خودروی 206 بهره می برد .گروهی از قطعات تکمیلی نظیر کیت مکش ، هدرز ، شمع سوزنی، پیستون NFU ؛ پورت و پولیش سرسیلندر و... برای این خودرو قابل اجرا می باشد. که موجب بالارفتن راندمان موتور می گردد و پس از آن  می بایست خودرو بر اساس شرایط جدید و قطعات با عملکرد بالا (های پرفورمنس) ریمپ شود. تا ایسیو را از وجود قطعات جدید باخبر سازیم مانند ورزشکاران حرفه ای که از تجهیزات و وسایل تخصصی رشته خود استفاده می کنند.

با دانش کافی به دکتر ریمپ مراجعه کنید .