ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ هیوندای ix35، دکتر ریمپ

ریمپ هیوندای ix35، دکتر ریمپ

هیوندای توسان ix35  بهترین انتخاب در خرید و سواری ماشین های کراس اوور می باشد. که در کنار کاربردها و آپشن های مثبت و خوب معایبی هم دارد. در این مقاله که از سری مقالات دکتر ریمپ میباشد قصد داریم این خودرو را از لحاظ فنی و آپشنی که مزایای خوبی دارد آنها را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه از مزایای ریمپ این خودرو میگوییم و شما را بیشتر آشنا میکنیم.

معرفی خودرو ix35

هیوندای از محصولات شرکت کره ای جنوبی است که در سال 2004 در بازار جهانی معرفی شده و تا کنون 3 نسل از آنها به بازار عرضه شده است.

این خودرو در نسخه استاندارد به صورت دیفرانسیل جلو و به صورت سفارشی به صورت AWD یا All Wheel Drive ساخته مسشود. سیستم اتوماتیک ۶ سرعته آن تنها وضعیت موجود گیربکس است. مدل GLS توسان با یک موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری استاندارد عرضه می‌شود که توان تولید شده آن ۱۶۴ اسب بخار و گشتاورش ۲۱۸ نیوتن متر است. در تریم های SE و Limited (محدود) از یک پیشرانه ۲.۴ لیتری ۴ سیلندر با توان ۱۸۲ اسب بخار و گشتاور ۲۴۰ نیوتن متر استفاده می‌شود. هر دو موتور دارای سیستم پاشش مستقیم هستند که باعث افزایش قدرت و کارایی می‌شود.

سیستم فرمان خودرو کاملاً نرم و سبک و رانندگی با این خودرو ساده به نظر میاید. شتاب این مدل مورد قبول رانندگان بوده و در این تست ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر را در ۸.۴ ثانیه پر می‌کرد (۷.۸ ثانیه برای مدل ۲.۴).

پدال ترمز آن نرم است و مسافت مورد نیاز برای توقف در سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برابر ۳۷.۸ متر است که در کلاس خودش عملکرد متوسطی دارد. در قابلیت شش سرعته اتوماتیک توسان، کنترل تعویض دنده‌ها به صورت کاملاً دستی نیز امکان‌پذیر است که به راننده اجازه می‌دهد تا به راحتی برای کاهش توان موتور دنده معکوس بکشد.  

در کنار اینها ترمزهای ABS و EBD هم در مواقع ضروری برای کنترل خودرو به کمک راننده می‌آیند. به خاطر داشته باشید وجود سیستم‌های ایمنی مدرن و ورق بدنه از جنس استیل مقاوم، در آزمون‌های تصادف برای حداکثر ایمنی ۵ ستاره را به طور کامل کسب کرده است.

معایب نسل‌های مختلف هیوندای توسان

از سوی دیگر هیوندای توسان نسل سوم با پیشرانه 4 سیلندر دو لیتری که توان تولید 155 اسب بخار قدرت و 192 نیوتن‌متر گشتاور را دارد. که این مدل به بازار ایران تحویل داده میشود. بنابراین نباید انتظار چندانی از هیوندای توسان داشته باشید. درواقع موتور هیوندای توسان‌های وارداتی به ایران که ضعیف‌ترین موتور روی این خودرو میباشد، توان لازم برای حرکت این خودرو یک و نیم تنی را ندارد.

کرمان موتور که هیوندای توسان را وارد بازار ایران میکند، شتاب‌گیری صفر تا 100 آن را 11.8 ثانیه اعلام کرده است. اما در برخی از تست‌های جاده‌ای، هیوندای توسان برای شتاب‌گیری صفر تا 100 به حدود 14 ثانیه زمان نیاز داشته است. رکوردی که برای خودرویی در رنج قیمتی هیوندای توسان بسیار ضعیف است.

 میتوانیم به مصرف سوخت این مدل خودرو اشاره کنیم که درست است که طبق اعلام رسمی مصرف سوخت ترکیبی هیوندای توسان نسل سوم با 8.3 در هر 100 کیلومتر برابر است. اما با توجه به کیفیت پایین بنزین در کشور و همچنین سبک رانندگی، مصرف سوخت این خودرو تا 10 لیتر در هر 100 کیلومتر هم افزایش می‌یابد.

ایسیو به کار گرفته شده در این خودرو کانتیننتال (continental) می باشد. که درتیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ با دانش فنی ریمپ این خودرو را از طریق پورت دیاگ OBD و بدون باز کردن ایسیو انجام میدهد. تمامی کارهای ریمپ در این مرکز با 2 سال گارانتی  می باشد.

مزایای ریمپ ایسیو هیوندای ix35

ریمپ این خودرو شامل افزایش قدرت حدود 12% و واکنش سریع تر در رانندگی را تجربه خواهید کرد به این صورت که  افزایش پاشش انژکتور و آوانس جرقه بهینه شده و باعث افزایش قدرت میشود.

 با انجام ریمپ خودرو ix35 انتظار این را داریم که مصرف سوخت ترکیبی کاهش یافته و مصرف سوخت کاهش یابد.

بنا به درخواست مشتری کاتاف از حالت فابریکبر داشته شده و بیشتر میشود. و در جداول سوخت با بالا بردن دور موتور باعث حداکثر نشان دادن گشتاور و توان موتور  خودرو میشود.

دمای کارکرد دور کند و تند را به میزان دلخواه مشتری افزایش داده.