ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ دنا پلاس، افزایش شتاب خودرو

ریمپ دنا پلاس، افزایش شتاب خودرو

خودرو دنا همان فیس لیفتی از سمند میباشد که توسط شرکت خودرو سازی ایران خودرو تولید شده است. این خودرو در سال 1393 که به عنوان دومین خودرو ملی بوده، که ساخت این خودرو معایب و مزایای را همراه داشته است. در ادامه این مقاله از ریمپ این خودرو میگوییم که باعث بیشتر شدن چالاکی و شتاب خودرو میشود یا نه؟

 معرفی خودرو دنا پلاس

موتور این خودرو  با ظرفیت 1646 سی‌سی  قادر به تولید 115 اسب بخار توان در 6000 دور در دقیقه بوده و گشتاور تولیدی آن نیز 157 نيوتن متر در 4500 دور در دقيقه می‌باشد. حداکثر سرعت این خودرو 189 کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا 100 دنا با بهره‌گیری از این موتور 13.5 ثانیه بوده است. موترو نصب شده در این خودرو EF7 بوده که برخی از مالکان از آن شاکی هستند  در ادامه از معایب این خودرو شما را بیشتر آشنا خواهیم کرد.

معایب دنا پلاس

·       زود جوش آمدن موتور

·       کیفیت پایین کابین، به صدا افتادن اتاق پس از کار کردن بالای 15 هزار کیلومتر

·       سیستم تعلیق یا فنربندی  قسمتی از خودرو است که باعث می‌شود نوسانات حاصل از حرکت خودرو برروی سطوح ناهموار به جِرم معلق که شامل اتاق. شاسی، متعلقات و سرنشینان است وارد نشود. سیستم تعلیق از جِرم فنربندی‌شده، فنر، کمک‌فنر و جِرم فنربندی‌نشده تشکیل شده است.

·       صندلی‌های خودرو اصلاً راحت نیست.

·       بی کیفیت سیستم مولتی مدیا

 ایسیو به کار رفته در این خودرو از ۹۳ تا ۹۶ Bosch ME 7.4.9 از ۹۶ تا کنون Bosch ME 17 از ۹۵ تا کنون Easy U 2.5 از ۹۷ تا کنون ایسیو زیمنس جدید میباشد. بعضی از سازندگان ایسیوها برای جلوگیری از ریمپ، اقدام به نصب قفل نرم افزاری کرده اند. برای مثال در کامپیوتر ME17 است.

 میکروی مرکزی دارای قفل بوده در ابتدا می بایست پسورد آن را شناسایی و ذخیره نمود و سپس اقدام به شکستن قفل کرده تا قابل ریمپ شود. بعضی از مدعیان ریمپ برای این خودرو، باعث از کار افتادن سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ می شودکه این کار نتیجه معکوس داده. و موجب به هم ریختن  تنظیم موتور در دورهای مختلف و خفه کار کردن موتور می گردد. ریمپ خودرو به تنظیم و کالیبره کردن مجدد خودرو از طریق برنامه نویسی ایسیو است که باعث پیشرفت و ارتقا موتور خودرو میشود.

مزایای ریمپ ایسیو دنا پلاس

·       افزایش توان حدود ۷ اسب بخار و ۱۵ نیوتن متر گشتاور به قدرت این موتور بیفزاید. نتیجه این افزایش قدرت ، افزایش توان و کشش در دورهای بالا و هنگام پر بودن خودرو می باشد. که در مواجهه با مسیرهای سربالایی خودرو دچار افت توان نمی شود.

·       اگر دریچه گاز برقی باشد، معمولا عملکرد ایسیو به این عنواناست که چه مقدار از دریچه را باز کند. در بیشتر موارد وقتی پدال گاز را فشار می دهید، دریچه گاز به همان اندازه باز نمی شود.تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ با بهبود بخشیدن جداول پدال و دریچه، سرعت واکنش پدال گاز افزایش یافته و دیگر شاهد تأخیرپدال گاز  نخواهید بود.

·       کم کردن دمای فن موتور

·       از بین بردن ناک سر گاز

·       از بین بردن محدودیت سرعت

·       کاهش مصرف سوخت معمولا تا 1 لیتر کاهش میابد.

·       از بین بردن سنسور اکسیژن دوم