ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ تیگو7

ریمپ تیگو7

کرمان موتور با همکاری کمپانی چینی مونتاژ خودرو های خود را در ایران آغاز کرده است.در سال 2005 از خودرو تیگو پرده برداری شده و در سال 2010 فیس لیفت تیگو 3 تولید شد. ما در این مقاله از تیگو 7 معایب و مزایا این خودرو را مورد بررسی قرار دادیم. و راهکارهایی برای افزایش شتاب و کاهش مصرف سوخت با ریمپ انجام داده و  در ادامه از مزایا این فرایند خواهیم گفت.

معرفی خودرو تیگو7

پیشرانه این خوردو یک موتور 1.5 لیتری توربوشارژر  باکد SQRE415 و سازنده کشور اتریش می باشد. این پیشرانه حداکثر ۱۴۷ اسب‌بخار قدرت و ۲۱۰ نیوتن‌متر گشتاور را تولید می‌کند. که توان خروجی معقولی برای موتوری با این حجم محسوب می‌شود. در ابتدا این اعداد معمولی به نظر می‌رسند و توقع خاصی از توانایی‌های حرکتی تیگو ۷ ایجاد نمی‌کند، اما در این میان وزن نسبتا پایین تیگو7 به عامل ایجاد کننده تفاوت تبدیل می‌شود.

چری تیگو ۷ وزنی در حدود ۱۴۴۰ کیلوگرم دارد این مساله موجب می‌شود تا این خودرو نسبت قدرت به وزن مناسبی داشته باشد. از سوی دیگر به واسطه بهره‌مندی پیشرانه از سیستم توربوشارژر، ۲۱۰ نیوتن‌متر گشتاور تولیدی از دورهای پایین (۱۷۵۰ دور در دقیقه) در اختیار راننده خواهد بود.

گیربکس دوکلاچه تیگو ۷ مزیت فنی دیگری را برای این کراس‌اوور چینی فراهم می‌کند. این جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک دوکلاچه با واکنش‌های سریع و به موقع خود، در کوتاه‌ترین زمان قدرت و گشتاور تولید شده توسط موتور را به چرخ‌ها انتقال می‌دهد تا چری تیگو ۷ بتواند طی زمانی در حدود ۱۰ ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست یابد.

چری تیگو ۷ نیز مدتی را به عنوان بهترین مدل چری معرفی کرد و خودرویی لوکس محسوب می‌شود. با توجه با این تعریفات توقع داریم امکانات رفاهی و ایمنی قابل توجهی در این خودرو مشاهده شود. تیگو ۷ در دو تیپ اکسلنت و IE‌ در بازار ایران موجود است که تیپ دوم از امکانات بیشتری برخوردار است.

از جمله امکانات موجود در تیپ IE می‌توان به مانیتور ۹ اینچی با قابلیت اتصال تلفن همراه، ترمز پارک برقی، اتوهلد، دوربین پارک جلو و عقب، کروز کنترل، سیستم کنترل سرعت در سراشیبی، نشانگرهای دیجیتالی، تهویه مطبوع دوگانه اتوماتیک، صندلی برقی راننده به همراه گرمکن، سقف پانوراما، دوربین ۳۶۰ درجه، سنسور فشار باد تایر و شش ایربگ اشاره کرد.

ایسیو خودرو چری تیگو7

ایسیو این خودرو  بوش ME17  است. ایسیو ME17 این خودرو از نوع جعبه پلاستیکی مشکی بوده و روند ریمپ آن با توجه به توربو بودن موتور نیاز به آگاهی از جداول بوست توربوشارژ دارد باید با علم کافی اقدام به ریمپ ایسیو نمود. عدم شناخت کافی در این فرایند موجب آسیب دیدگی قطعه توربو شارژ می شود.

مزایای ریمپ ایسیو تیگو 7

·        رفع تاخیر پدال گاز: خودرو های اتوماتیک در حال حاضر از پدال برقی استفاده میشود. علت استفاده کنترل گشتاور موتور است. اگر ایسیو با شرایط آب و هوایی محل استفاده خودرو متناسب نشده باشد شاهد تاخیر در گاز خوردن موتور میشویم که دکتر ریمپ با اصلاح جداول دریچه گاز این تاخیر را بهترین برنامه نویسی ایسیو از بین برده.

·        آپدیت گیربکس اتوماتیک برای بهتر عملکرد و افزایش سرعت دهی در معکوس کشیدن.

·        افزایش گشتاور تا 15 نیوتن متر و توان موتور حداقل 10 اسب بخار

·        کاهش مصرف سوخت تا 1 لیتر

·        افزایش کشش موتور مخصوصا در سر بالایی ها

توجه: تیم تخصصی دکتر ریمپ بدون این که به ایسیو آسیب وارد شود و ایسیو این خودرو را باز کند ریمپ  خودرو را انجام داده و تغییرات بسیار خوبی در این خودرو ایجاد میکند.