ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ ام جی،جی تی توربو،ریمپMG GT

ریمپ ام جی،جی تی توربو،ریمپMG GT

بنیان گذار خودرو ام جی که سال 1923 در انگلستان بوده است که به مرور و داستانهایی که پیش آمد نتوانست جان سالم به در ببردو بالاخره سر از کمپانی های چین درآورده است. ما در این مقاله قصد داریم تاریخچه خودرو ام جی جی تی را گفته و از معایب و مزایا این خودرو در ایران و حتی از ریمپ ام جی،جی تی که چه پتانسیلی دارد برای شما خوانندگان محترم سایت دکتر ریمپ بررسی خواهیم کرد.

 معرفی و تاریچه خودرو ام جی،جی تی

در سال ۲۰۰۸ سایک‌ موتورز چین کمپانی ام جی را به مالکیت قبول کردو از سویی دیگر با حضور مهندسان و طراحان اروپایی در شرکت های چینی مانند جک و چری، کیفیت فنی و ظاهری خودروهای چینی را ارتقا داده که کاملا  قابل مشاهده است. درحالی‌که دفتر مهندسی و طراحی ام‌جی انگلستان در بیرمنگام، هماهنگ با خط تولید این شرکت در چین فعالیت می‌کند. کاملا چینی یا بریتانیایی دانستن محصولات ام‌جی، نادرست به نظر می‌‌رسد.

اولین محصول ام‌جی که با مدیریت کردن چینیها وارد بازار جهانی شد MG 6 بود. هرچند مدل ۵۵۰، قبل از MG 6 در خط تولید قرار داشت. پس از تولید کراس‌اور MG GS و هاچبک MG 3، حالا در کنار سدان MG 6، خودروی جدیدی به نام MG GT از محصولات ام جی میتوان نام برد.

برخلاف بسیاری از خودرو های چینی که فقط با یک پیشرانه تولید می‌شوند. ام جی،جی تی با دو قوای محرک در چین عرضه می‌شود که هر دوی آن‌ها، می‌توانند با گیربکس دستی یا خودکار خریداری شوند. در حال حاضر، MG GT با پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتر توربوشارژ در ایران پیش‌فروش می‌شود و مشخص نیست که نمونه‌ی قوی‌تر با پیشرانه‌ی ۱.۴ لیتری هم در کشورمان حضور داشته باشد.

 این خودرو با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری تولید میشود که به لطف استفاده از توربوشارژر، قدرت ۱۲۰ اسب بخار و گشتاور ۲۱۰ نیوتن‌متر فراهم می‌کند. بالاترین قدرت موتور، در ۵۰۰۰ دور بر دقیقه حاصل می‌شود. اما نهایت گشتاور از دور موتور ۲۰۰۰ دور بر دقیقه تا ۴۴۰۰ دور بر دقیقه در اختیار راننده خواهد بود که نشان از عملکرد قابل قبول سیستم توربوشارژر دارد. زمان صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت کمتر از ۱۰ ثانیه اعلام شده است. هر چند این عدد با توجه به وزن و قدرت پیشرانه، تا حدودی قابل قبول به نظر می‌رسد. نهایت سرعت MG GT، ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت و میانگین مصرف سوخت آن، کمتر از ۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود.

خودرو ام جی ، جی تی توربو دارای ایسیو ME17 است و از نوع مدل بوش تولید شده است که یکی از ایسیو های سخت برای ریمپ به شمار می آید که دکتر ریمپ توانسته است بدون باز کردن و خواندن برنامه از درگاه OBD این مدل ایسیو ها را ریمپ کند.

با خواندن ایسیو این خودرو ما میتوانیم الگوریتم زمان بندی پاشش سوخت و جرقه زنی و بوست توربو و الگوریتم تعویض دنده با انجام تغییرات بر روی این ایسیو بنا به شرایط آب و هوایی و نوع بنزین که استفاده میشود ریمپ خوبی انجام داد و تغییرات را حس کرد.

این مدل ایسیوها دارای پسورد و قفل نرم افزاری هستند که با دستگاه های و پروگرامرهای خاص می توان اینگونه ایسیوها را ریمپ نمود.

 در ریمپ این ایسیو می توان بر روی پارامترهای آوانس جرقه زنی ، گشتاور و همچنین اطلاعات معکوس کشیدن خودرو ، تاخیر دریچه گاز و پدال گاز کار کرد . همچنین در ریمپ خودرو روی افزایش بوست توربو شارژ می توان کار کرد که مدت زمان بیشتری موتور تحت بوست قرار بگیرد تا شتاب و کشش خودرو نسبت به قبل بهتر شود.