ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ جک جی4،Jac J4

ریمپ جک جی4،Jac J4

در سال 1396 شرکت کرمان موتور جک جی 4 را به بازار ایران عرضه کرده که بسیار پر طرفدار واقع شد. این خودرو تولید شده چینی شرکت جک معایب و مزایای دارد که در ادامه این مقاله به این موضوع می پردازیم و خواهیم گفت. که ریمپ آیا باعث تغییرات و از بین بردن این معایب خواهد شد یا خیر؟ برای انجام ریمپ به هر جایی اطمینان نکرده و قبل از آن از مراکز معتبر اطلاع رسانی کنید. با دکتر ریمپ ایمن باشید.

معرفی و تاریجچه جک جی 4

جک جی 4 (JAC J4) یک سدان جمع وجور است که برای اولین بار در نمایشگاه گوانگژو 2012 و با نام Heyue A30 به نمایش در آمد. در سال 2013 این خودرو به لیست محصولات تولیدی شرکت جک اضافه شد و به بازار عرضه گردید. در سال 1396 کرمان موتور تصمیم گرفت تا با عرضه جک جی 4 در بازار داخلی، تا جایی که امکان بود جای خالی جک جی 5 را پر نماید. که کرمان موتور موفق شد تا در سال 1397 به تصمیم خود پافشاری کرده  و جک J4 را نیز همچون سایر محصولات کمپانی جک مونتاژ و به بازار کشور عرضه نماید. این خودرو هم اکنون تنها در یک تیپ و با گیربکس اتوماتیک بر روی خط تولید شرکت کرمان موتور قرار دارد.

در بخش فنی جک جی 4 به یک پیشرانه چهار سیلندر 16 سوپاپ با حجمی برابر با 1.5 لیتر مجهز شده که قادر به تولید 103 اسب بخار قدرت و 146 نیوتن‌متر گشتاور است. نیرو تولیدی توسط این پیشرانه از طریق یک جعبه دنده اتوماتیک CVT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.  این خودرو به حدود 11 ثانیه زمان نیاز دارد  که بتواند به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. برای یک خودروی شهری بسیار مناسب است.

مزایای جک جی4

·        مصرف سوخت پایین و اقتصادی که در یک سیکل ترکیبی برابر 6.2 لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده است.

·        فرمان برقی

·        سیستم تعلیق نرم

معایب جک جی4

·        این خودرو از گیربکس CVT استفاده شده است که به دلیل یکنواختی صدای پیشرانه شاید به مذاق خیلی ها خوش نیاید.

·        شتاب گیری ضعیف

·        قیمت بالای لوازم یدکی

·        کیفیت پایین رنگ بدنه خودرو

ایسیو خودرو جک جی4

ایسیو این خودرو از نوع Delphi-MT22.1 می باشد. میکروی این ایسیو دارای قفل بوده و نحوه شناسایی جداول و اعمال تغییرات بسیار حساس بوده که در صورت ایجاد اشتباه سهوی در آن، ایسیو غیرقابل استفاده می شود.

مزایای ریمپ جک جی 4

·        افزایش کشش و قدرت موتور مخصوصا در سر بالایی ها و در صورت روشن بودن کولر

·        افزایش توان موتور تا 5 اسب بخار

·        از بین رفتن صدای ناک

·        حذف سنسور اکسیژن دوم

·        رفع کپ پدال گاز برقی: در کشورهای اروپایی استفاده از پدال گاز برقی برای کاهش آلایندگی موتورها استفاده می شود. اما در کشور ما به دلیل عدم استفاده از سوخت مرغوب نتیجه عکس داده و سبب تاخیر پدال گاز شده است. در هنگام فشار دادن پدال، دریچه گاز به همان میزان باز نمی گردد و به این دلیل تاخیر پدال گاز ایجاد می شود. ما در تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ توانسته ایم این مشکل یه طور کلی حذف کنیم.

·        رفع تاخیر گیربکس : مزایای این گیربکس، مدیریت بهینه مصرف می باشد، اما شتاب گیری کند جزو ایرادات آنهاست. شتاب دریافت شده از خودرو در هنگام تخته گاز به وضوح کمتر از میزان توقع راننده نسبت به فشردن پدال گاز می باشد. تاخیر گیربکس با ریمپ خودرو برطرف خواهد شد