ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ هیوندا کوپه

ریمپ هیوندا کوپه

هیوندا کوپه خودرویی اسپرت که در سال 1996 تا سال 2008 که در 2 نسل تولید شده است. هیوندا ی کوپه در سال 2006 وارد بازار ایران شد که مزایا و معایبی دارد در این مقاله از ریمپ این خودرو خواهیم گفت که باعث چه تغییراتی میشود. آیا باعث بهبود کشش و توان این خودرو میشود یا خیر؟ برای دانستن این موضوع ما را در این مقاله همراهی کنید.

معرفی هیوندا کوپه

هیوندا کوپه با موتور های مختلف در بازار های جهانی عرضه شده. موتوری که در ایران عرضه شده بهترین و قویترین موتور بازار بوده. موتور این خودرو از یک حجم 2.7 لیتری بهره می‌برد که دارای شش سیلندر و ۲۴ سوپاپ است. که می‌تواند ۱۶۷ اسب بخار قدرت و 245 نیوتن متر گشتاور را از خود به نمایش بگذارد. این قدرت به وسیله یک جعبه دنده چهار سرعته اتوماتیک ۶ سرعته دستی به چرخ‌های جلو انتقال داده می‌شود. با این حجم موتور در خرید هیوندا کوپه شما با مصرف ترکیبی 9.8 لیتری مواجه هستید  که یک نقطه قوت به شمار می‌رود.

معایب هیوندا کوپه

·  سیستم تعلیق خشک

 به این گونه میتوان تصور کرد این خودروی اسپرت سیستم تعلیق خشکی داشته باشد و کوبش های در این خودرو دیده شده است. اگر خودرو را در شهر برانید علاوه بر مصرف سوختی که بسیار بالاست مشکل سیستم تعلیق و کوبش های زیاد را نیز خواهید داشت.‌این مشکل نسبت به خودروهایی مثل سراتو کوپ بیشتر دیده میشود و آزار دهنده است.

·       مصرف سوخت بالا

این را در نظر بگیریدکه این خودرو با دور بالا و با شتاب بیشتر با آن رانندگی کنید. باعث میشود مصرف سوخت این ماشین در داخل شهر به ۱۵ لیتر در صد کیلومتر و فراتر برسد. عددی که در سراتو کوپ حدود ۱۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

·       کیفیت پایین سیستم صوتی

·       فضای کم ردیف عقب

·       ترمز و فرمان ضعیف

ایسیو نصب شده بر روی این خودرو از نوع زیمنس VDO میباشد. ایسیو این نوع خودرو در مرکز تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ بدون باز کردن و با درگاه OBD به ایسیو خودرو متصل شده و برنامه خوانده میشود. طی فرایند ریمپ خودرو روی جداول پاشش سوخت و آوانس جرقه زنی و گشتاور و پارامتر های جرقه زنی و... کار میشود.

 بعد از انجام ریمپ خودرو توسط خود مشتری تست شده و با رضایت کامل وجه گرفته میشود. ریمپ ایسیو در این مرکز با 2 سال ضمانت کتبی به مشتری داده میشود.

مزایای ریمپ هوندا کوپه

·       افزایش توان تا 15 اسب بخار

·       افزایش گشتاور موتور تا 20 نیوتن متر

·       از بین رفتن کامل تاخیر دریچه گاز

·       کم شدن مصرف سوخت

·       بهبود حرکت اولیه

·       بهبود کشش موتور به خصوص در سر بالایی ها

·       بهتر شدن گیربکس خودرو