ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ مزدا 323

ریمپ مزدا 323

با پیشرفت کارخانه خودرو سازی مزدا این خودرو کم و پیش از رقیب ها د.ر شده است. اما هم چنان مشتریان خاص خودش را دارد. با شنیدن نام مزدا یک خودرو قوی در ذهن شما تداعی میکند اما این خودرو معایبی دارد که در ادامه آنها مورد بررسی قرار داده ایم. و خواهیم گفت چند درصد ریمپ بر روی این خودرو قدیمی تاثیر گذار است. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

معرفی مزدا 323

مزدا 323 یک خودرو خانوادگی کوچک است که بین سالهای 1963 تا 2003 به تولید میرسد. مزدا 323 با نام مزدا فامیلیا و حتی تحت نام برندهای دیگری چون فورد و هایما هم به تولید میرسید. آخرین نسل از این محصول جذاب مزدا در سال 1998 معرفی شد که به بازار ایران هم راه پیدا کرد .نسل هشتم و آخرین نسل مزدا 323در سال 1998 معرفی و از سال 1999 وارد بازارهای جهانی شد و تولید آن تا سال 2003 ادامه پیدا کرد. پس از آخرین نسل، کمپانی ژاپنی، مزدا 3 را جایگزین این محصول تاریخی کرد که همه ما با آن آشنایی داریم.

مزدا 323 در آخرین مدل، در نسخه های هاچبک و سدان به تولید میرسید ولی تنها مدل سدان در کشورمان تولید و عرضه شد. در واقع مزدا 323 از سال 1380 توسط گروه بهمن بر روی خط تولید قرار گرفت و عرضه آن تا سال 1386 هم ادامه پیدا کرد. این خودرو اصالتا ژاپنی به دلیل کیفیت بالا و طراحی ظاهری جذابی که داشت، مورد توجه مشتریان ایرانی قرار گرفت. و هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد و به عنوان یک خودرو باکیفیت خرید و فروش میشود. مزدا 323 طراحی ظاهری مطلوبی دارد و به ویژه در بدو ورود خود به بازار،

طراحی آن کامال نظرات مثبتی را جلب کرد. هماهنگی خوبی میان اجزا مختلف بدنه مزدا 323 دیده میشود و برای خودرویی که در سال 1998 طراحی شده، کامال قابل قبول است. البته این خودرو یک بار در سال 2001 فیس لیفت شد و تغییرات جزئی بر روی ظاهر آن اعمال شد و همین مدل فیس لیفت در ایران به تولید رسید.

طراحی کابین مزدا 323 کاملا ساده است و واضح است که با یک خودرو قدیمی روبه رو هستیم. مجموعه داشبورد و فرمان در ساده ترین شکل خود طراحی شده و از پلاستیک برای ساخت آن استفاده شده است. البته این پلاستیک در دراز مدت کیفیت خوب خود را حفظ میکند. به عالوه روکش صندلیها از جنس پارچه است و صندلیها ارگونومی نسبتا خوبی دارند.

مزدا 323 در تیپهای مختلفی عرضه شد که تفاوتهای کوچکی با یکدیگر داشتند. مهمترین این تفاوت استفاده از جعبه دنده اتوماتیک در تیپ 5 بود. البته موتور به کار رفته در مدلهای مختلف یکسان بوده و 2.0 لیتر حجم دارد. قدرت این موتور 4 سیلندر به 108 اسب بخار و گشتاور آن به 145 نیوتن متر میرسد. این قدرت به وسیله جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک و یا 5 سرعته دستی به چرخهای جلو انتقال پیدا میکند. بدون شک مزدا 323کشش خوبی دارد و کمتر اتفاق میافتد که راننده را ناامید کند.

 نرم افزارهای ریمپ خودرو: امروزه شرکت های مختلفی در زمینه ریمپ ایسیو فعالیت می کنند. تیم تخصصی دکتر ریمپ از نرم افزارها و دستگاه های اورجینال استفاده می کند. اصلی ترین نرم افزارهای موجود در بازار جهانی ریمپ نرم افزارهای وینولس WinOls و ECM Titanium می باشند. که دکتر ریمپ از این نرم افزار ها بهره می گیرد. با این دو نرم افزار ریمپ تمامی برند ها ممکن بوده و اصلاح چک سام اتوماتیک را نیز شامل می شوند.

ایسیو به کار رفته در این خودرو

MITSUBISHI( میتسوبیشی): ایسیو این خودرو در دو مدل دنده ای و اتومات میتسوبیشی میباشد که

دارای سه کانکتور و دریچه گاز سیمی میباشد که سیستم فن زنی آن از ایسیو مدیریت میشود.

مزایا ریمپ مزدا 323

·        افزایش شتاب و توان خودرو

·        افزایش گشش مخصوصا در سر بالایی ها

·        کاهش مصرف سوخت