ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ مزدا3

ریمپ مزدا3

در این مقاله به معرفی خودرو مزدا 3 و نکات مثبت و منفی این خودرو میپردازیم. این خودرو پر طرفدار اولین بار در سال 2009 توسط شرکت خودرو سازی مزدا با انواع تیپ های مختلف ساخته شده. که با هم دیگر فرق هایی داشتند و به این ترتیب وارد بازار جهان شده و توسط گروه بهمن مونتاژ و وارد بازار ایران شد. در ادامه این مقاله از ریمپ این خودرو خواهیم گفت که با انجام این کار چه تغییراتی ایجاد میشود.

معرفی مزدا 3

مزدا 3 یک خودرو کامپکت ژاپنی است که از سال 2003 تاکنون بر روی خط تولید قرار دارد و تاکنون 3 نسل از آن معرفی شده است. به علاوه اینکه دو نسل از آن در کشور ما هم به تولید رسیده و نسل دوم همچنان بر روی خط تولید قرار دارد. اما مزدا 3 نسل اول از سال 1386 در ایران و توسط گروه بهمن بر روی خط تولید قرار گرفت و در تیپ های مختلف به دست مشتریان رسید. مزدا 3 از همان ابتدا به دلیل ظاهر جذاب و ویژگیهای فنی و رفاهی خوبی که داشت، مورد استقبال مردم قرار گرفت و فروش بالایی را تجربه کرد.

مزدا 3 در دو تیپ 1 و 3 در بازار ایران در دسترس است که به ترتیب تیپ های پایه و فول آپشن محسوب میشوند. موتور به کار رفته در این دو نسخه مشترک است و 2 لیتر حجم و 4 سیلندر دارد و میتواند 145 اسب بخار قدرت و 187 نیوتن متر گشتاور تولید کند. اما این قدرت در تیپ 1 به وسیله جعبه دنده 5 سرعته دستی و در تیپ 3 با جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک به چرخهای جلو انتقال پیدا میکند. البته این دو مدل در آپشن ها هم تفاوت اندکی دارند که تیپ 3 تجهیزات رفاهی بالاتری را ارائه میدهد.

مزایا خودرو مزدا 3

·        امکانات و آپشن های خودرو

·        موتور و گیربکس (موتور و گیربکس مزدا ۳ قدیم از هماهنگی خوبی برخوردار است. که این هماهنگی باعث میشود قدرت موتور به خوبی از طریق گیربکس به چرخ های جلو انتقال داده شود. و در نهایت شتاب صفر تا صد ۹ ثانیه ای برای این خودرو به دست آید.)

·        فرمان و تند و تیز و نرم این خودرو

·         مزدا ۳ شش ایربگ دارد به همراه abs و ebdکه میتوانند به نسبت سن خودرو امکاناتی ایمنی کافی باشند.

ریمپ خودرو به تغییرات ایجاد شده بر روی  ایسیو میباشد حال ممکن است این تغییرات با هدف افزایش شتاب و توان باشد. یا اهداف دیگری مانند اعمال محدودیت سرعت جهت جلوگیری از سرعت بیش از حد، کم کردن مصرف، کاهش استهلاک موتور بخصوص در موتورهای فرسوده و غیره باشد.

DENSO : ایسیو این خودرو در دو مدل دنده ای و اتومات denso میباشد که دارای دو کانکتور و دریچه

گاز برقی میباشد که سیستم فن زنی آن از ایسیو مدیریت میشود و دارای ایموبالیزر میباشد.

مزایای ریمپ مزدا 3

·        بهبود کشش و شتاب

·        بهتر شدن صفر تا صد خودرو

·        افزایش توان 10 تا 12 اسب بخار

·        افزایش گشتاور تا 20 نیوتن متر

·        کاهش مصرف سوخت شهری: هر راننده ای میخواهد تا مصرف سوخت خودروی خود را کاهش دهد و برای این اتفاق باید به شرایط آب و هوایی ،رطوبت،بنزین و... توجه نمود تا با آپدیت و اصلاح نرم افزاری،مصرف سوخت کمتر و عمر  قطعات بیشتر میگردد.

·        رفع خطای سنسور دوم اکسیژن

·        رفع کپ پدال گاز