ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ سورنتو

ریمپ سورنتو

این خودرو شاسی بلند سایز متوسط کرده ای میباشد که تولید شده شرکت کیا است. تولید سورنتو از سال 2002 شروع و تا الان ادامه دارد. این خودرو هم مانند خودرو های دیگر از یک سری محدو.دیت ها و معایبی بر خوردار میباشد که در ادامه به این موضوع پی برده ایم. و خواهیم گفت که با ریمپ این محدودیت ها رفع میشود یا خیر؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی سورنتو

خودرو سورنتو تا به الان 3 نسل تولید شده که نسل سوم آن از سال 2014 تا کنون بوده است. سعی  خودرو سازی کیا بر آن بود که برای هر چه رقابت پذیر کردن این خودرو در بازار جهانی ، سورنتو قابلیت آفرود نیز داشته باشد . در نسل سوم این خودرو نیز سعی بر آن بود که طراحی این خودرو کمی لوکس تر باشد تا قابلیت رقابت با رقبای اروپایی نظیر بنز و  بی ام و را داشته باشد. در طراحی بیرونی سورنتو ، استفاده از تزیینات کرومی در جلوپنجره و رینگ های این خودرو بوده .

در طراحی داخلی مدل نسل سوم این خودرو هم  تغییرات خوب و مفیدی نسبت به مدل های نسل دوم اعمال شده که طراحی خاص مانیتور و دریچه های هوای اطراف آن ، از جمله ی آن هاست . لازم به ذکر است که به گفته ی منتقدان ، متریال استفاده شده در طراحی این خودرو ، کیفیت پایین تری نسبت به رقبای آن دارد.

مواد استفاده شده برای طراحی داخلی ماشین از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. تمام اندازه‌گیری‌ها در این خودرو بسیار دقیق انجام شده و فضای داخلی در نظر گرفته برای کیا سورنتو 2018 حس بسیار خوبی را به سرنشینان می‌دهد. زیرا بزرگی و جادار بودن فضای داخلی راحتی زیادی را به افراد داخل ماشین می‌دهد.

مشخصات فنی سورنتو

موتور این خودرو 4 سیلندر 16 سوپاپه با حجم 2359 سی سی می باشد.. حداکثر قدرتی که این خودرو به راننده می دهد ، معادل با 188 اسب بخار در 6000 دور بر دقیقه و حداکثر گشتاور حاصل نیز 241 نیوتن متر در 4000 دور بر دقیقه است. شتاب صفر تا صد این خودرو 10.2 ثانیه و حداکثر سرعت برای آن 189 کیلومتر بر ساعت است . وزن این مدل 1680 کیلوگرم ، طول 4780 میلیمتر ، عرض 1890 میلیمتر ، ارتفاع 1690 میلیمتر و فاصله ی بین دو محور نیز 2779 میلیمتر است . حجم باک 71 لیتر و استاندارد آلایندگی از نوع یورو 6  می باشد . مصرف سوخت داخل شهر 11.2 لیتر در هر صد کیلومتر ، مصرف سوخت خارج از شهر 9 لیتر در هر صد کیلومتر و مصرف سوخت ترکیبی هم 10.2  لیتر در هر صد کیلومتر می باشد. گیربکس از نوع 6 سرعته ی تیپ ترونیک می باشد.

معایب و مزایا سورنتو

·        مصرف سوخت نه چندان اقتصادی : ما  ریمپ خودرو با برنامه نویسی بر روی ایسیو بر اساس شرایط آب و هوایی و رطوبت و  بنزین و... توجه کرده و ایسیو را آپدیت میکنیم. تا بتوانیم مصرف سوخت را کمتر کنیم.

·        هندلینگ خودروی کیا سورنتو هندلینگ قوی و جسوری نیست و بایستی دقت داشته باشید که پاسخ فرمان به عکس‌العمل‌های راننده بسیار کند خواهد بو.د که می‌تواند تجربه رانندگی شما را نامطلوب نماید.

·        مواد استفاده شده برای طراحی داخلی ماشین از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. همه چیز در بهترین حالت خود طراحی شده است.

·        فرمان پذیری خشک و ناراحت که تا حدودی در نسل سوم این خودرو رفع شده است.

·        وارد شدن تکان ها و ارتعاشات اندک در حین حرکت

ایسیو این خودرو از نوع بوش وزیمنس میباشد که بسته به مدل این خودرو تغییر میکند.

مزایا ریمپ سورنتو

·        افزایش توان موتور تا 12 اسب بخار

·        افزایش گشتاور تا 15 نیوتن متر

·       رفع کپ دریچه گاز: دریچه گاز این خودرو برقی بوده که میتوان کپ دریچه را به کلی رفع کرد.

·        بهبود صفر تا صد

·        بهبود کشش و شتاب خودرو

·        کاهش مصرف سوخت