ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ ریو

ریمپ ریو

شرکت خودرو سازی کیا در سال 2000 از خودرو جدیدی به نام ریو رونمایی کرد و شرکت سایپا در سال  1384 این خودرو را وارد خط تولید و بعد از آن وارد بازار ایران شد. این خودرو هم مانند خودرو های دیگرمونتاژ ایران معایبی دارد که در ادامه به آنها پرداخته و خواهیم گفت که ریمپ بر روی این خودرو چه پتانسیلی خواهد داشت.

معرفی ریو

کیا ریو به یک پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری ۱۶ سوپاپ با ۹۷ اسب بخار نیرو و ۱۳۵ نیوتن متر گشتاور مجهز شده دارد. این خودرو با کمک یک گیربکس ۵ دنده دستی یا ۴ دنده اتومات، این خروجی‌ها را به چرخ‌ها جلو انتقال میدهد. حداکثر سرعت این خودرو برابر با ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت است که، صفر تا صد را می‌تواند در حدوداً ۱۲ ثانیه پر کند. نسبتا برای این خودرو جروجی خوبی به حساب می آید. مصرف ترکیبی ریو در هر صد کیلومتر 6.9 لیتر می باشد.

ریو با داشتن ابعادی معادل ۴۲۴۰ میلی متر طول، ۱۶۸۰ میلی متر عرض و ۱۴۲۰ میلی متر ارتفاع جزو سگمنت سدان های ساب کامپکت به حساب می آید. سایپا خودروی ریو را از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۱ تولید می‌کرد و بعد از آن، با اجباری شدن تجهیز خودروهای تولید داخل به کیسه هوا و به دلیل مخالفت شرکت کیا با نصب ایربگ روی ریو، از خط تولید این کمپانی خارج شد.

مزایای ریو

·        استهلاک کم

·        گیربکس نرم :این خوردو موقع شتاب گیری از حالت سکون، دنده‌های ۱ و ۲ سریع‌تر پر می‌شوند و همین موجب افزایش شتاب اولیه آن در زمان حرکت از حالت سکون شده است.

·        کیفیت نسبتا خوب در ساخت قطعات

·        مصرف نسبتا کم سوخت

معایب ریو

·        صدای بلند موتور مخصوصا در دور بالا

·        رینگ های کوچک و کم عرض

·        ارتفاع کم اکسل عقب

·        کیفیت پایین ترمزها

ایسیو به کار رفته در این خودرو زیمنیس بوده و که داخل کابین خودرو و زیر جعبه فرمان قرار دارد. برای ریمپ خودرو نیاز به باز کردن ایسیو نبوده و به راحتی میتوان به اطلاعات کامپیوتر خودرو دست پیدا کرد.

تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ میتواند بعد از دسترسی به اطلاعات ایسیو و جداول سوخت ، جرقه زنی، دریچه گاز و... به نهوی بر روی آنها برنامه نویسی کند که باعث بهترین راندمان و بهترین تغییرات در مصرف سوخت و کشش و گشتاور موتور.. میشود.

مزایا ریمپ ریو

·        افزایش قدرت موتور

·        افزایش شتاب و توان موتور تا 15% مخصوصا در سر بالای ها و موقع روشن بودن کولر

·        افزایش گشتاور تا 10%

·        کاهش مصرف سوخت

·        حذف سنسور اکسیژن دوم

·        حذف تاخیر دریچه گاز

·        افزایش کاتاف به در خواست مشتری

برای تیونینگ این خودرو و خودرو های دیگر با لوازم افتر مارکت مانند: هدرز،کیت مکش میل سوپاپ و... میتوانید، راندمان بسیار خوبی تا 15% بدون افزایش مصرف سوخت گرفت. در تقویت موتور بیشتر افراد از بنزین با اکتان بالا استفاده میکنند که به قدرت و گشتاور موتور تاثیر مثبتی میگذارد.

در مرکز تخصصی ما تیونینگ خودرو انجام میشود و تمامی لوازم افتر مارکت با بهترین کیفیت در اختیار مشتری قرار داده میشود. و انجام فرایند ریمپ با 2 سال ضمانت کتبی انجام میشود که بعد از تست توسط مشتری و رضایت، وجه دریافت خواهد شد.