ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ206 صندوق دار

ریمپ206 صندوق دار

شرکت ایران خودرو با اجازه گرفتن از شرکت فرانسوی پژو و اضافه کردن یک صنوق به قسمت عقب هاچبک توانست 206 صندق دار را معرفی کند. حدود 20 سال قبل 206 هاچبک در بازار ایران عرضه شده که  طرفدار های زیادی دارد. این خودرو هم مانند خودرو های پژو مشخصات فنی و مزایا و معایبی دارد که در ادامه این مقاله به آنها خواهیم پرداخت و میگوییم این خودرو پتانسیل ریمپ را دارد یا خیر؟

معرفی پژو 206 صندوق دار

پژو 206 صندوق دار با هدف راحتی بیشتر برای سر نشینان عقب و فضای بیشتر صندوق برای این خودرو با کمک شرکت پژو طراحی شده است. که مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. در مجموع پژو 206 با دو موتور با حجم 1400 و 1600 سی‌سی در ایران تولید می‌شود. نسخه 1600 سی‌سی به دو تیپ 5 فول و 5 نیمه‌فول طبقه‌بندی می‌شود. این خودرو در تیپ 5 به علت زیاد بودن قطعات یدکی و آشنابودن مکانیکی‌ها با نحوه تعمیر آن، فروش بالایی داشته‌است.

نوع موتور این خودرو tu5 بوده که حجم موتور مدل v8 , v9  را در این مقاله مورد بررسی قرار میدهیم.

حجم موتور این خودرو 1587 سی سی بوده که تعداد سوپاپ های موجود در این خودرو 16 می باشد. حداکثر توان موتور این خودرو 105تا 110 اسب بخار در 5800 دور در دقیقه است. حداکثر گشتاور 142 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه در خودرو های بنزینی و 125 نیوتن متر در خودرو های گازسوز می باشد.

حداکثر سرعت در v8 193 کیلومتر در ساعت و در v9 189 کیلومتر در ساعت است که با ریمپ خودرو 10 تا 15% افزایش پیدا خواهد کرد.

ریمپ استاندارد در این خودرو با تغییرات در جداول سوخت، اکسیژن، دریچه گاز و... به صورتی انجام میشود بدون این که مصرف سوخت افزایش پیدا کند  بتوانیم به حداکثر توان و گشتاور و بهترین راندمان این خودرو دست پیدا کنیم. ریمپ این خودرو هم مانند تیپ 5 میباشد که در مقالات مربوطه توضیح کامل داده شده است.در ادامه از مزایا این فرایند برای این خودرو خواهیم گفت.

تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ با سالها تجربه در ریمپ و تیونینگ خودرو های مسابقه ای و شهری توانسته است افتخارات زیادی را کسب کند. ریمپ تخصصی ما با 2 سال گارانتی کتبی و تست بعد از این فرایند همراه با مشتری انجام شده و بعد از رضایت کامل وجه دریافت میشود.

مزایا ریمپ 206 صندوق دار

·        افزایش شتاب به صورت کاملا چشم گیر

·        افزایش توان خودرو تا 10% مخصوصا در سر بالایی ها و موقع روشن بودن کولر

·        افزایش گشتاور تا 15%

·        افزایش کاتاف برای انواع ایسیوها

·        حذف سنسور اکسیژن دوم

·        رفع تاخیر پدال گاز

·        کم کردن دمای موتور و اصلاح دمای فن

·        کاهش مصرف سوخت

·        از بین بردن کپ خودرو مخصوصا موقع حرکت اولیه

·        رفع تاخیر گیربکس در معکوس کشیدن

·        بهبود در تعویض دنده