ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ کپچر

ریمپ کپچر

این خودروی پر طرفدار کراس اور کوچک که تولید شده کمپانی رنو میباشد در کنار محاسن هایی که دارد از معایب هایی هم برخوردار است. در ادامه از مشخصات فنی این خودرو و محاسن و معایب های آنها خواهیم گفت. در این مقاله از ریمپ و مزایایی که بر روی خودرو کپچر خواهد داشت را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما در این مقاله همراه باشید.

رنو کپچر توسط شرکت خودرو سازی رنو فرانسه طراحی شده و اولین بار در سال 2003 در نمایشگاه ژنو به نمایش گذاشته و چند ماه بعد به بازار فرانسه عرضه شده است. یکی از نکات مهم این خودرو طراحی رنگ بندی دوگانه داخلی و بیرونی آن است. که یکی از شاسی بلند های پرفروش رنو به حساب می آید. ایران خودرو برای جذب مشتریان در سال 1394 کپچر را وارد بازار ایران کرد.

در سال 2013 مدل بالاتری به نامSignature  و در سال 2015 مدل Iconic ساخته شده است. این خودرو به صورت استاندارد دارای حسگر پارکینگ و فرمان صوتی برای بعضی عملکرد ها می باشد.

رنو کپچر در بخش فنی به یک پیشرانه ۴ سیلندر خطی ۱.۲ لیتری ۱۶ سوپاپ با ۱۲۰ اسب‌بخار قدرت و ۱۹۰ نیوتن‌متر گشتاور ساخته شده است. نیروی تولیدشده توسط پیشرانه رنو کپچر به کمک یک جعبه‌دنده شش سرعته اتومات دو کلاچِ، به محور جلوی خود نتقال پیدا میکند. با این مشخصات فنی، خودرو قادر است حداکثر سرعتی برابر با ۱۹۲ کیلومتر در ساعت داشته باشد و صفرتا صد کیلومتر را در مدت ۱۰.۹ ثانیه طی کند. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو برابر با ۵.۹ لیتر به ازای هر صد کیلومتر است. این خودرو در آزمون 2013 توانست پنج ستاره ایمنی را کسب کند.

این کراس اوور کوچک فرانسوی با داشتن ابعادی برابر با ۴۱۲۲ میلی‌متر طول، ۱۷۷۸ میلی‌متر عرض، ۱۵۶۶ میلی‌متر ارتفاع و ۲۶۰۶ میلی‌متر طول بین دو محور،. کلیه رنو کپچرهایی که در بازار ایران وجود دارند.(وارداتی و ایران‌خودرویی) همگی از کیفیت ساخت و مونتاژ بالایی برخوردارند و این مسئله یکی از بزرگترین نقاط قوت این خودرو به‌شمار می‌رود.

معایب کپچر

·        سیستم تعلیق این خودرو در سرعت‌های پایین توانسته است خوب عمل کند، اما وقتی سرعت خودرو افزایش می‌یابد، افت کیفیت سواری و انتقال ضربه‌های ناشی از دست‌اندازهای جاده به داخل کابین مشاهده میکنیم.

·         شرکت رنو ترمز های عقب را کاسه ای طراحی کرده است تا بتواند در هزینه ها صرفه جویی کند اما یکی از معایب های خودرو به حساب می آید.

·        استفاده از پلاستیک های خشک در کابین خودرو

این خودرو هم مانندخودرو های دیگر کمپانی سازنده آنها به دلیل شرایط جاده ها و آب و هوایی و شرایط سوخت هر کشور با محدودیت هایی ساخته و روانه بازار شده است. .  اما تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ توانسته است این محدودیت ها را بین برداشته و با شرایط موجود در ایران (بنزین، آب وهوایی هر شهر ، شرایط جاده ایی) خودرو را ریمپ کند. ریمپ خودرو در این مرکز با 2 سال ضمانت کتبی به مشتری داده شده و بعد از این فرایند توسط خود مشتری تست و بعد از رضایت کامل وجه دریافت میشود. در صورت هر مشکلی (پاک شدن برنامه ایسیو و...) تا 72 ساعت تیم ما پاسخگو مشتری می باشد.

در مقالات قبل توضیحات کاملی از این فرایند گفته ایم ولی به طور کل این فرایند به تغییرات نرم افزاری خودرو می گویند که این تغییرات شامل جداول سوخت، جرقه، گشتاور، لیمیتر ها و سنسورها می شود.

آیا این فرایند برای خودرو ضرر دارد یا خیر؟ اگر این فرایند به صورت اصولی و کسی که با تجربه در این کار و دستگاهای تخصصی مربوط به این کار را انجام ندهد. بله باعث به وجود آمدن مشکل یا خرابی در موتور و ایسیو خودرو میشود. این علم به روز است و احتیاج به برنامه نویسی قوی و یادگیری بالا و تجربه زیاد دارد این فرایند در کنار خدمات برق و مکانیکی انجام نمیوشد و احتیاج به دستگاه های و پروگرمر های و پیشرفته دارد.

مزایا ریمپ کپچر

·        افرایش توان و گشتاور

·        کاهش مصرف سوخت

·        کاهش دمای موتور

·        حذف محدودیت دور موتور

·        رفع کپ حین حرکت

·        افزایش شتاب و سرعت

·        رفع کپ پدال گاز