ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ ام وی ام 530

ریمپ ام وی ام 530

تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ با تخصص و علم کافی در این فرایند توانسته است با آپدیت تمامی ایسیو های ایرانی و خارجی و مسابقه ای با تغییرات افزایش شتاب،افزایش کاتاف،کاهش مصرف سوخت و... توانسته است تمامی خودرو ها را ریمپ کرده و بهترین راندمان را از این طریق بدست بیاورد. ما در این مقاله خودرو ام وی ام 530 را به طور کامل بررسی میکنیم،با ما همراه باشید.

معرفی ام وی ام 530

ام وی ام 530 دومین محصول چری می باشد که چینی ها با الهام گرفتن از نیسان ماکسیما(834) طراحی کرده و توسط مدیران خودرو مونتاژ شده است.

این خودرو از موتور 2 لیتری 4سیلندر 16 سوپاپ با توان 139 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه بهره می برد. گشتاور این خودرو 182 در 4500 دور در دقیقه میباشد.

شتاب صفر تا صد این خودرو طی اعلام خود شرکت تولید کننده در شرایط غیر استاندارد 14 الی 15 ثانیه بود که برای این حجم موتور و توان خروجی قابل قبول است و ام وی ام 530 را در ردیف سایر سدان های بازار قرار می دهد.

گیربکس این خودرو نرم و 5 سرعته با استفاده از سیستم کنترل الکتریکی پیشرفته دارای 5 دنده به سمت جلو و یک دنده به سمت عقب با توان گشتاوری بالا میباشد. اتاق این خودرو جادار، شیک، صندلی هایش بزرگ راحت و نرم است. که برای سفر های طولانی مناسب می باشد. قدرت موتور آن 139 اسب بخار است. چنین شتابی برای خودرویی که از یک موتور دو لیتری به قدرت 139 اسب بخار برخوردار است چندان راضی کننده نبوده و نشان دهنده بازدهی پایین این موتور 4 سیلندر است. مصرف سوخت ترکیبی 6.8 لیتر در هر صد کیلومتر است.

حداکثر سرعت این خودرو 185 کیلومتر بر ساعت میباشد با وجودی که این خودرو در بین خودرو های تولید شده در چین رتبه اول را بد ست آورده اما معایبی نیز دارد.

معایب ام وی ام 530

·        گیربکیس این خودرو در دنده 2 و 3 وقتی پا را از روی گاز بر می داریم زوزه خفیفی میکشد.

·        کمک های عقب در صورت عبور از سرعت گیرها کمی کوبیده میشود.

·         طراحی داخلی ضعیف: قابلبت تنظیم ارتفاع صندلی راننده را ندارد و خیلی از مالکان خودرو از دسته دنده که بیش از اندازه بلند بوده و غیر ارگونومیک است گلمند هستند.

·        از نکات منفی دیگر که در هنگام رانندگی با ام وی ام می توان به آن اشاره کرد بالا بودن پدال گاز و همچنین فاصله زیاد بین تعویض کردن دنده ها است. همچنین نفوذ صدا به داخل کابین نیز در برخی موارد و خصوصا در سرعت های بالا به وضوح در این خودرو حس می شود.

آپشن های ام وی ام 530

فرمان و کلاج ان نرم، سیستم ترمز ن نرم، تعویه مطبوع اتوماتیک و کولر و بخاری آن قوی می باشد. دراری 2 کسیه هوا برای سر نشینان جلو، شیشه بالا بر برقی برای 4 درب، سنسور دنده عقب که مقدار فاصله را نشان میدهد.

ایسیو این خودرو از نوع بوش ME 7.9.7  میباشد.

این خودرو هم مانندخودرو های دیگر کمپانی سازنده آنها به دلیل شرایط جاده ها و آب و هوایی و شرایط سوخت هر کشور با محدودیت هایی ساخته و روانه بازار شده است. .  اما تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ توانسته است این محدودیت ها را بین برداشته و با شرایط موجود در ایران (بنزین، آب وهوایی هر شهر ، شرایط جاده ایی) خودرو را ریمپ کند. ریمپ خودرو در این مرکز با 2 سال ضمانت کتبی به مشتری داده شده و بعد از این فرایند توسط خود مشتری تست و بعد از رضایت کامل وجه دریافت میشود. در صورت هر مشکلی (پاک شدن برنامه ایسیو و...) تا 72 ساعت تیم ما پاسخگو مشتری می باشد

آیا این فرایند برای خودرو ضرر دارد یا خیر؟ اگر این فرایند به صورت اصولی و کسی که با تجربه در این کار و دستگاهای تخصصی مربوط به این کار را انجام ندهد بله باعث به وجود آمدن مشکل یا خرابی در موتور و ایسیو خودرو میشود. این علم به روز است و احتیاج به برنامه نویسی قوی و یادگیری بالا و تجربه زیاد دارد این فرایند در کنار خدمات برق و مکانیکی انجام نمیوشد و احتیاج به دستگاه های و پروگرمر های پیشرفته دارد.

مزایا ریمپ ام وی ام 530

·        افزایش توان و شتاب گیری بهتر خودرو  10 تا 15%

·        افزایش کشش مخصوصا در سر بالای ها و گشتاور خودرو 10 تا 15%

·        کاهش مصرف سوخت

·        رفع کامل تاخیر دریچه گاز و پدال گاز

·        از بین رفتن کپ اولیه

·        بهبود بخشیدن به تعویض در دنده ها