ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ ام جی350

ریمپ ام جی350

این خودرو سدان چینی که به تعداد خیلی محدودی وارد ایران شده معایبی و مزایایی دارد که در این مقاله قصد بررسی این خودرو نسبتا خوبی را داریم. خواهیم گفت آیا این خودرو پتانسیل ریمپ کردن را دارد و بعد از این فرایند چه تغییراتی پیدا میکند. انجام این فرایند با تخصص کافی و تجربه بالایی احتیاج دارد ،قبل از انجام این کار از مرکز مورد نظر اطمینان کافی حاصل فرمایید.

شرکت ام جی یکی از شرکت های برند خودرو سازی انگلستان بوده که در سال 2005 مالکیت آن را سرمایه گذاران چینی SAIC به عهده گرفتند. که با نظارت این شرکت و تحت حمایت استانداردهای کیفی انگلستان این خودرو در سال 2011 به بازارهای آسیایی وارد شد و در سال 2013 توسط شرکت مدیا موتورز وارد ایران شد.

 حجم موتور این خودرو 1500 سی سی و حداکثر قدرت این خودرو 107 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور 135 اسب بخار است. جعبه دنده آن اتوماتیک و موتور آن 4 سیلندر و حداکثر سرعت آن 190 کیلومتر در ساعت میباشد. صفر تا صد این خودرو 11 ثانیه که به نظر قابل قبول به حساب می آید. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو 6.4 است.

شیشه های آن برقی و امکان دسترسی به صندوق عقب از داخل کابین میسر می باشد. صندلی های آن تا شونده و همراه با تکیه گاه دست میباشد. صندلی راننده در 6 جهت تنظیم میشود، فرمان آن هیدرولیک و درارای سیستم اتوماتیک تهویه مطبوع هوای داخل کابین است .

دارای سیستم ترمز ضد قفل abs و همچنین 6کیسه هوای ایمنی، سیستم مجهز به صفحه نمایشگر لمسی، دارای دوربین دید عقب و سنسور های صوتی. و همچنین درب های آن موقع بروز حادثه به طور اتوماتیک باز میشود و سیستم سوخت رسانی قطع میگردد.

این خودرو آپشن های دیگری نیز دارد ولی دارای معایبی نیز میباشد کشش نامناسب در سر بالایی ها و شنیدن صدای موتور داخل کابین در دور بالا. فضای داخل کابین هم چندان مطلوب نیست چون از متریال بی کیفیت و پلاستیک های خشک به کار رفته است. 

این خودرو هم مانندخودرو های دیگر کمپانی سازنده آنها به دلیل شرایط جاده ها و آب و هوایی و شرایط سوخت هر کشور با محدودیت هایی ساخته و روانه بازار شده است. .  اما تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ توانسته است این محدودیت ها را بین برداشته و با شرایط موجود در ایران (بنزین، آب وهوایی هر شهر ، شرایط جاده ایی) خودرو را ریمپ کند. این فرایند در این مرکز با 2 سال ضمانت کتبی به مشتری داده شده و بعد از این فرایند توسط خود مشتری تست و بعد از رضایت کامل وجه دریافت میشود. در صورت هر مشکلی (پاک شدن برنامه ایسیو و...) تا 72 ساعت تیم ما پاسخگو مشتری می باشد.

در مقالات قبل توضیحات کاملی از ریمپ خودرو گفته ایم ولی به طور کل این فرایند به تغییرات نرم افزاری خودرو می گویند که این تغییرات شامل جداول سوخت، جرقه، گشتاور، لیمیتر ها و سنسورها می شود.

آیا این فرایند برای خودرو ضرر دارد یا خیر؟ اگر این فرایند به صورت اصولی و کسی که با تجربه در این کار و دستگاهای تخصصی مربوط به این کار را انجام ندهد بله باعث به وجود آمدن مشکل یا خرابی در موتور و ایسیو خودرو میشود. این علم به روز است و احتیاج به برنامه نویسی قوی و یادگیری بالا و تجربه زیاد دارد این فرایند در کنار خدمات برق و مکانیکی انجام نمیوشد و احتیاج به دستگاه های و پروگرمر های پیشرفته دارد.

مزایای ریمپ ام جی 350

·        رفع کندی گیربکس به صورت تضمینی

·        کاهش مصرف سوخت

·        از بین رفتن ناک خودرو با بنزین معمولی که باعث کاهش عمر موتور میشود.

·        افزایش توان و گشتاور 10 تا 15%

·        افزایش شتاب و قدرت موتور در سر بالایی ها و موقع روشن بودن کولر

·         حذف سنسور اکسیژن دوم

·        رفع تاخیر پدال گاز و کپ پدال گاز