ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ هیوندای آی 30

ریمپ هیوندای آی 30

همانطور که در مقالات قبل از هیوندای آی 20 و10 از مزایای و معایب و پیشرانه این خودروها و به طور کل از مزایا ریمپ آن گفتیم. در این مقاله هم قصد توضیح یکی از همین خوانواده یعنی هیوندای آی30 را خواهیم داشت. در مورد رفع ایرادات ایجاد شده مثل ناک خودرو، مصرف سوخت بالا و.. میگوییم که آیا با این فرایند قابل رفع است یا خیر؟ در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

نقد و بررسی هیوندای آی30

این خودرو تولیدی هیوندای که اواخر سال 2009 وارد بازار ایران شد و با استقبال زیادی رو به رو شد. تا کنون دو نسل از این خودرو به تولید انبوه رسیده اما نسخه تو ایران از نسل اول تولید شده این خودرو می باشد. هیوندای i30 با دریافت ۵ ستاره ی ایمنی توسط تست خودروی یوروانکپ یکی از امن ترین خودرو های ایران محسوب شده است. در مقایسه با رقیبی مثل رنو اسکالا این خودرو یک پله ایمن تر و قابل اطمینان تر است و در حد مزدا ۳ هاچبک قرار می گیرد.

نسخه موجود در ایران(2012) یک پیشرانه چهارسیلندری بنزین سوز 1975 سی‌سی تولید شده است. که 143 اسب بخار قدرت تولید می‌کند.  حداکثر سرعت این خودرو 205 کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا صد آن12 ثانیه است.  به دلیل وزن بالای این خودرو در سر عت بالا، این خودرو به زمین چسبیده و قدرت مانور خوبی به راننده نمیدهد. بر روی این نسخه یک گیربکس اتوماتیک چهارسرعته نصب شده است که اگرچه طبق ادعای دارندگان در دنده معکوس کمی با تاخیر عمل می‌کند. اما در مجموع عملکرد خوبی دارد. مصرف سوخت آی30 در سیکل ترکیبی 7/6 لیتر در هر صد کیلومتر است.

آپشن و امکانات این خودرو

فنرهای مستقل، همین امر باعث هندلینگ نرم شده است. مشخصات استاندارد هیوندا آی 30 شامل رینگ های 15 اینچی، چراغ های مه شکن جلو و رنگ بدنه برای دستگیره های درها و آینه هاست.

شیشه ها بصورت برقی بوده، سیستم تهویه مطبوع و قفل از راه دور نیز بصورت استاندارد در هیوندای آی30 موجود است. سیستم صوتی استریو سازگار با MP3 نیز از مشخصات دیگر هیوندای i30 است. گرمکن صندلی و برف پاک کن هوشمند میباشد. حتی در صورت تمرکز بر بودجه بازار، باز هم هیوندایی ارزش خود را از دست نمیدهد. در حقیقت نکته ای در حوزه هیوندایی آی 30 نیست که لازم باشد خریداران حتما به آن توجه کنند.

محاسن و مزایای هیوندای آی30

یکی از معایب آی30 خشک‏بودن فنربندی و تعلیق آن است که هنگام رانندگی با آن کاملا مشخص است.. طراحی داخلی و خارجی زیبا و جوان پسند این خودرو باعث گرم شدن بازار شده است.گیربکس در تعویض دنده مقداری کند عمل کرده به همین دلیل 1 ثانیه نسبت به رقیب خود، مزدا 3 هاچ بک عقب‏تر است. این خودرو با ۶ ایربگ عرضه میشد. سیستم های ترمز بسیار عالی نیز داشت و دیگر نگرانی ای بابت متوقف کردن خودرو بعد از سرعت های بالا نخواهیم داشت.

پتانسیل ریمپ هیوندای آی 30

در مجموعه این فرایند با علک مناسب و تجربه و تخصص بالا در این خصوص و بدون باز کردن ایسیو انجام میشود از انجام این کار توسط خود مشتری تست شده و در صورت رضایت کامل وجه دریافت شده و با ضمانت 2 ساله کتبی به مشتری تهویل داده میشود.

مزایای این فرایند بر روی خودرو هیوندای آی 30

·        افزایش گشتاور و توان خودرو 10 الی 15 اسب بخار

·        رفع صدای ناک موتور

·        کاهش زمان صفر تا صد

·        حذف سنسور اکسیژن دوم

·        رفع خطاهای چراغ چک

·          بهینه سازی و سازگار کردن سوخت با بنزین نامرغوب ایران که باعث کاهش عمر موتور و ناک شدید در خودرو میشود. 

·          افزایش عکس العمل و آپدیت گیربکس

ایسیو این خودرو  زیمنس sim2k-47 می باشد که به دلیل ماهیت خاص این ایسیو تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ با مهارت بالا در این خصوص توانسته است، بهترین تغییرات و راندامان خوبی را از طریق ریمپ خودرو به دست بیاورد.