ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ سانتافه

ریمپ سانتافه

در این مقاله قصد داریم خودرو های هیوندای سانتافه که 4 نسل از این خودرو تولید شده است را مورد بررسی قرار دهیم. این خودرو یکی از پر طرفدار ترین کراس اور های موجود در ایران میباشد که از محاسن و معایبی بر خوردار است. امروزه با ریمپ این خودرو که مشکلاتی از قبیل کشش و مصرف سوخت بالا آنها که آزار دهنده به نظر میرسد را توضیح میدهیم که قابل تغییر می باشد یا خیر؟

 

سانتافه محصول کمپانی هیوندای کره جنوبی، برای اولین بار در سال 2001 به بازار معرفی و عرضه شد. از آن زمان تا کنون سانتافه توانسته است جایگاهی خوب و به نامی در جهان به جا بگذارد. در واقع، شرکت هیوندای در اوایل محصول جدید خود را برای رقابت با فورد Escape، مزدا Tribute و پونیتاک Aztek عرضه و معرفی کرد. این خودرو از نسل دوم خود محبوبیت را در میان مردم نقاط جهان و از جمله ایران نیز طی کرده است.

نسل اول سانتافه تا سال 2006 در شرکت هیوندای تولید شده است. این خودرو، به ویژه در آمریکای شمالی، یکی از خودروهای پر طرفدار بود. نسل اول سانتافه در مدلهای مختلف 3/3، 7/2 و 2 لیتری عرضه شده و از سیستم انتقال قدرت نیمه خودکار استفاده میکرد. حداکثر سرعت این خودرو 232 کیلومتر در ساعت اعلام شده است. در نسل اول این خودرو معایب هایی دیده شده مانند صدای بیرون به داخل کابین، دید نامناسب عقب خودرو، ضعیف بودن موتور، که شرکت هیوندای توانست در نسل دوم سانتافه در حد زیادی این مشکلات را رفع کند.

در سال 2006 شرکت هیوندای از نسل دوم این خودرو رونمایی کرد. نسل دوم این خودرو تا سال 2012 در خط تولید شرکت هیوندای قرار داشت. لازم به ذکر است که این نسل از سانتافه همان مدلی است که در ایران همدیده میشود. سانتافه در سه تیپ SE، LX و GLS تولید میشد که مدل GLS آن برای ما ایرانی ها آشنا است.

معایب نسل اول سانتافه در تمام مدل های نسل دوم این خودرو برطرف شده بودند. دیگر نه خبری از ورود صدای بیرون به داخل کابین بود و نه دید راننده محدود بود.

مدل 2010 خودروی سانتافه ، دارای مشخصات فنی زیر است:

موتور 6 سیلندر 24 سوپاپه ، حجم موتور 3500 سی سی ، تنفس موتور از نوع تنفس طبیعی ، انتقال نیروی دو دیفرانسیل ، حداکثر قدرت 280 اسب بخار در 6500 دور در دقیقه ، حداکثر گشتاور 335 نیوتون متر در 5000 دور در دقیقه ، گیربکس 6 دنده ی خودکار ، حداکثر سرعت 220 کیلومتر در ساعت ، وزن 1855 کیلوگرمی و شتاب صفر تا صد 10.9 ثانیه ای

مصرف سوخت این خودرو در جاده ، 9 لیتر در صد کیلومتر و مصرف سوخت ترکیبی آن هم 11.1 لیتر در صد کیلومتر است.حجم باک 66 لیتر است و استاندارد آلایندگی این خودرو یورو 5 اس

 نسل سوم این خودرو در سال 2012 رونمایی شده است. جالبی این جاست که این نسل در ایران پر فروش ترین خودرو سانتافه در بین نسل ها بوده. هرچند موتور سانتافه نسل سوم چندان قوی نیست، تولید نسل سوم خودرو سانتافه تا سال 2018 ادامه داشته است.

معایب نسل سوم سانتافه بیشتر به طراحی داخلی آن مربوط میشود. البته ایرادات دیگری هم در این خودرو مشاهده شده است.

برخی از خریداران سانتافه نسل سوم ایراداتی را درباره سقف پانورامیک سانتافه مطرح کرده­اند. البته تعداد گزارشات قابل توجه نیستند. تعدادی از رینگ های آلیاژی سانتافه مشکل دارند. گیربکس خودکار سانتافه مصرف سوخت را افزایش می دهد.

مزایای ریمپ سانتافه

·        بهبود کشش و شتاب خودرو

·        بهبود صفر تا صد

·        آپدیت گیربکس و بهبود عملکرد آن هنگام معکوس کشیدن(در دنده اتومات)

·        افزایش توان 10 تا 12 اسب بخار

·        افزایش گشتاور 15 نیوتون متر

·        ار بین بردن ناک خودرو

·        رفع کامل محدودیت سرعت

·        رفع کپ دریچه ی گاز:این خودرو دارای دریچه ی گاز برقی بوده و با این فرایند میتوانیم تاخیر دریچه گاز را به کلی رفع کنیم.

·        کاهش مصرف سوخت شهری: هر راننده ای میخواهد تا مصرف سوخت خودروی خود را کاهش دهد و برای این اتفاق باید به شرایط آب و هوایی ،رطوبت،بنزین و... توجه نمود تا با آپدیت و اصلاح نرم افزاری،مصرف سوخت کمتر و عمر  قطعات بیشتر میگردد.

·        رفع خطای سنسور دوم اکسیژن

در ایسیو های موجود در هیوندای سانتافه در تمامی مدل ها در تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ بدون باز کردن ایسیو از طریق OBD , K-TAG برنامه ایسیو خوانده شده و ریمپ خودرو انجام میشود. ما بعد از این فرایند خودرو را توسط مشتری تست شده و بعد از رضایت کامل وجه دریافت میشود ،در مجموعه ما تمامی کارها با 2 سال ضمانت انجام میشود.