ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ هیوندای اکسنت

ریمپ هیوندای اکسنت

در این مقاله قصد بررسی خودرو اکسنت از شرکت کره ای هیوندای را خواهیم داشت. این خوردرو هم مانند خودرو های کمپانی هیوندای از مزایا ومعایبی برخوردار است که در ادامه میگوییم که با ریمپ اکسنت آیا این معایب مانند کندی گیربکس، ناک، کشش و شتاب کم، کپ دریچه گاز و ایرادات دیگر این خودرو رفع خواهد شد یا خیر؟

معرفی اکسنت

هیوندای اکسنت یک سدان جمع و جور به حساب می آید که تا کنون 5 نسل از این خودرو وارد بازار شده است. نسل اول این سدان کره‌ای در سال 1994 وارد بازار شد . در همان ابتدا ورود به خاطره طراحی خوب و قیمت مناسب و استهلاک کم باعث استقبال عموم مردم شد. چهارمین نسل از هیوندای اکسنت در سال 2011 و در دو کلاس هاچبک و سدان وارد بازار شد. واردات این خودرو در سال 1396 توسط شرکت کرمان موتور صورت گرفت.البته کرمان موتور برخی از آپشن‌ها و امکانات آن را به منظور کاهش هزینه‌های تولید حذف کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به سیستم‌های HAC، OCS، TCS و حتی روکش چرم صندلی‌ها اشاره کرد. 

  بررسی فنی اکسنت

هیوندای اکسنت به یک موتور 1591 سی‌سی 4 سیلندر مجهز شده است که از توان تولید 122 اسب بخار قدرت در 6300 دور در دقیقه و گشتاور 155 نیوتن‌متر در 4200 دور در دقیقه برخوردار است.. هیوندای اکسنت در مدت 11.5 ثانیه می‌تواند از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر دست یابد که شتاب مناسبی برای این خودرو به حساب می آید. همچنین مصرف سوخت ترکیبی این خودرو برابر با 6.4 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام شده است. نیروی تولیدی این موتور MPI از طریق یک گیربکس 4 سرعته اتوماتیک مجهز به تیپ‌ترونیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

امکانات و آپشن های اکسنت

6 کیسه هوا، ترمز ضد قفل (ABS)، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESC)، سیستم مدیریت پایداری (VSM)، هشدار دهنده‌ی فشار باد لاستیک‌ها (TPMS) و ... برخوردار است. هیوندای اکسنت در سال 2011 موفق شد 5 ستاره ایمنی را از موسسه ANCAP دریافت کند، همچنین این خودرو در سال 2014 توانست 4 ستاره از 5 ستاره ایمنی را از موسسه ایمنی بزرگراه‌های آمریکا (NHTSA) دریافت کند.

مزایای ریمپ هیوندای اکسنت

بهبود کشش و شتاب خودرو

بهبود صفر تا صد

افزایش توان 10 تا 12 اسب بخار

افزایش گشتاور 15 نیوتون متر

رفع کامل ناک خودرو

رفع کامل محدودیت سرعت

رفع کپ دریچه ی گاز:این خودرو دارای دریچه ی گاز برقی بوده و با این فرایند میتوانیم تاخیر دریچه گاز را به کلی رفع کنیم.

کاهش مصرف سوخت شهری: هر راننده ای میخواهد تا مصرف سوخت خودروی خود را کاهش دهد و برای این اتفاق باید به شرایط آب و هوایی ،رطوبت،بنزین و... توجه نمود تا با آپدیت و اصلاح نرم افزاری،مصرف سوخت کمتر و عمر  قطعات بیشتر میگردد.

رفع خطای سنسور دوم اکسیژن

جعبه دنده این خودرو قدیمی بوده و موجب شده است تا تعویض دنده در بازه های طولانی تری صورت گیرد که تاثیر قابل توجهی بر شتاب گیری کند خودرو خواهد گذاشت. تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ میتواند گیربکس این خودرو را با آپدیت و عملکرد آن را هنگام معکوس کشیدن بهبود بدهد تا در شتاب این خودرو تاثیر مثبتی داشته باشد.

تیم ما بعد از ریمپ خودرو توسط مشتری تست شده و بعد از رضایت کامل وجه دریافت میشود ،در مجموعه ما تمامی کارها با 2 سال ضمانت انجام میشود.