ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ هیوندای ولستر

ریمپ هیوندای ولستر

این خودرو از پیشرانه ضعیفی بر خوردار بوده که ما توانسته ایم به صورت تخصصی از طریف ریمپ ایرادها  و مشکلات دیگر این خودرو را رفع کنیم. این خودرو بعد از وارد شدن به ایران طرفدار های خاص خود را داشته است. در ادامه این مقاله این خودرو را به صورت فنی و امکانات موجود در این خودرو و مزایا و معایبی که این خودرو خواهد داشت را مورد بررسی قرار میدهیم.

مشخصات فنی

این خودرو یک هاچبک موجود در بازار ایران است که از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ به صورت شرکتی وارد ایران شد. خودروی اسپرت ۳ در با اینکه طراحی خاصی دارد ولی مورد استقبال قرار نگرفته است.

موتور هیوندای ولستر در مدلهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ با موتور نصب شده روی هیوندای اکسنت یکی بوده و از نوع MPI با ۱۲۲ اسب بخار است. و مدلهای  ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نیز از نوع GDI با ۱۳۸ اسب بخار است. برایمان جای سوال است که این 16 اسب بخار از کجا می آید؟ MPIیا همان پاشش سوخت چند نقطه ای در اصل همان سیستم انژکتور است که سوخت را پخش می کند. اما GDI پاشش سوخت مستقیم است. انژکتور ها بالای هر سیلندر و در کنار هر شمع قرار دارند و مستقیم در هر سیلندر کار احتراق صورت می گیرد. برای همین قدرت این موتور ها بیشتر است.

138 اسب بخار برای این خودرو کم بوده با اینکخ این خودرو اسپرت نامیده شده است و کمبود شتاب این خودرو در سبقت حس میشود. رقیب های این خودرو مانند سراتو کوپه با 158 اسب بخار توانسته است هیجان بیشتری به این خودرو ارئه دهد.

با مصرف ترکیبی 7.5 لیتر در 100 کیلومتر چندان هم کم مصرف نیست. البته در کنار مصرف سوخت این خودرو یک باک 50 لیتری برای ذخیره کردن سوخت موردنیاز برای جاده‌های طولانی را دارد.

آپشن ها و امکانات

آپشن های این خودرو کیسه های هوا ( نوع و تعداد )مجهز به ۶ کیسه هوای ایمنی که شامل :کیسه هوای سرنشینان جلو – کیسه هوای پرده‌ای – کیسه هوای جانبیسیستم های پایداری و کمک رانندهABS – EBA – EBD – VSC – TCS – HACسیستم های امنیتی و حفاظتیدارای سیستم کلید هوشمند و مجهز به استارت دکمه ای و دارای سیستم ضد سرقت ، قفل و بازکردن دربها بدون کلیدسیستم فرمان و هدایت پذیریقدرت کمکی هیدرولیکینوع غربیلک۴ شاخه لوکس به همراه تنظیم تلسکوپی در ۴ حالت ، دارای ریموت کنترل صوتی از روی غربیلک فرمانسیستمهای تهویه مطبوعدارای سیستم تهویه مطبوع دستی ( اتوماتیک سفارشی ) ،، دارای روکش چرم ، صندلی راننده دارای تنظیم برقیسیستم صندلیهای عقبدارای روکش چرم، آینه های خارجی با حالت الکترو کرومیک و تنظیم برقی به همراه راهنمای LED و دارای گرمکن ،سیستم شیشه هاتنظیم برقی تمام پنجره هاسیستم های سقف سانروف سفارشیسیستم روشنایی جلودارای سیستم کنترل اتوماتیک نور چراغها ، دارای سیستم شتشو ، دارای مه شکن ، مجهز به چراغهای روشنایی در زیر دربهاسیستم روشنایی عقبچراغهای LED طیفی به همراه مه شکنسنسورهای پیش فعالمجهز به سنسور باران جهت کارکرد اتوماتیک برف پاک کن هاسیستم های کمک رانندگی مجهز به سنسور پارک جلو و عقب و دیگر امکانات دیگر در این خودرو موجود می باشد.

مزایا و معایب هیوندای ولستر

فضای داخلی این خودرو کوچک است به صورتی که عقی خودرو مناسب 2 کودک می باشد.

در کنار طراحی این خودرو رنگ هایی که برای آن وجود دارند هم خاص هستند. رنگ های زرد، قرمز، نارنجی و سبز این خودرو بیشتر دیده شده اند و رنگ هایی نیستند که همه آن ها را دوست داشته باشند. این طراحی عجیب و رنگ های خاص باعث می شوند ولوستر بازار دست دوم خوبی نداشته باشد و صاحبان آن با ضرر و افت قیمت زیاد موفق به فروش آن شوند.

کمبود قطعات فنی و لوازم جانبی

شتاب و کشش کم تر از حد انتظار

 

مزایای ریمپ هیوندای ولستر

·        از بین بردن ناک خودرو

·        رفع کامل محدودیت سرعت

·        رفع کپ دریچه ی گاز:این خودرو دارای دریچه ی گاز برقی بوده و با این فرایند میتوانیم تاخیر دریچه گاز را به کلی رفع کنیم.

·        بهبود کشش و شتاب خودرو

·        بهبود صفر تا صد

·        آپدیت گیربکس و بهبود عملکرد آن هنگام معکوس کشیدن(در دنده اتومات)

·        افزایش توان 10 تا 12 اسب بخار

·        افزایش گشتاور 15 نیوتون متر

·        کاهش مصرف سوخت شهری: هر راننده ای میخواهد تا مصرف سوخت خودروی خود را کاهش دهد و برای این اتفاق باید به شرایط آب و هوایی ،رطوبت،بنزین و... توجه نمود تا با آپدیت و اصلاح نرم افزاری،مصرف سوخت کمتر و عمر  قطعات بیشتر میگردد.

·        رفع خطای سنسور دوم اکسیژن

ایسیو این خودرو بوش ME17می باشد  که تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ با مهارت بالا در این خصوص توانسته است، بهترین تغییرات و راندامان خوبی را از طریق ریمپ خودرو به دست بیاورد.

در مجموعه دکتر ریمپ این فرایند با علم مناسب و تجربه و تخصص بالا در این خصوص و بدون باز کردن ایسیو انجام میشود از انجام این کار توسط خود مشتری تست شده و در صورت رضایت کامل وجه دریافت شده و با ضمانت 2 ساله کتبی به مشتری تحویل داده میشود.