ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ اپتیما

ریمپ اپتیما

شرکت کیا نسل اول خودرو اپتیما را در سال 2000 تولید کرده و 3 نسل از این خودرو را وارد بازار جهانی کرده است، که بیشترین طرفدار های این خودرو قشر میان سال بوده است. ولی در ایران با پاسخی معکوس روبه رو شده و بیشترین توجه بین جوانان بوده. امروزه در این مقاله این خودرو را به صورت کامل مورد بررسی قرار میدهیم و میگوییم ریمپ بر روی این خودرو چه نتیجه ای خواهد داشت.

معرفی اپتیما

این خودرو در رده ی خودرو های چهار در متوسط شرکت کیا بوده و نسل اول آن در سال 2000 (تا 2005) تولید شد.نسل دوم این خودرو بین سال های 2005 تا 2010 و نسل سوم آن نیز بین سال های 2011 تا 2016 بر روی خط تولید شرکت کیا قرار داشت.

قلب تپنده ی این خودرو دارای 4 سیلندر به صورت خطی مستقسم با 16 سوپاپ است.حجم موتور 2359 سی سی میباشد.سیستم سوخت رسانی از نوع انژکتوری تزریق مستقیم است.حداکثر گشتاور این خودرو 180 اسب بخار در 6000 دور بر دقیقه و حداکثر گشتاور خروجی آن 231 نیوتون متر در 4000 دور بر دقیقه است.توان خروجی حجمی 75 اسب بخار بر لیتر است.ظرفیت باک خودرو 70 لیتر بوده و مصرف سوخت آن 9.8 لیتر در 100 کیلومتر در شهر ، 6.2 لیتر در 100 کیلومتر در جاده و مصرف سوخت سیکل ترکیبی آن هم 8.1 لیتر در 100 کیلومتر است.استاندارد آلایندگی نیز یورو 5 است.حداکثر سرعت این خودرو 210 کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا صد آن 10 ثانیه است.

نوع گیربکس این سدان از نوع 6 دنده ی اتوماتیک تیپ ترونیک است.نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو و عقب آن از نوع دیسکی خنک شونده میباشد.سیستم تعلیق جلو از نوع مک فرسون و عقب از نوع اتصال چندگانه است.وزن این خودرو 1436 کیلوگرم است.

امکانات و آپشن های اپتیما

طراحی نسل جدید اپتیما از سال ۲۰۱۱ با ظاهری متفاوت و جذاب به بازار آمد. طراحی که باعث شد در همان آغاز منتقدان دنیای خودرو  موفق تر بودن این نسل نسبت به نسل قبل را تضمین شده بدانند. زبان طراحی جدید کیا موتورز روی اپتیما، اسپورتیج، سورنتو، سراتو، کارنز و کادنزا دیده می شد و همه این خودرو ها هم جوایز طراحی بسیاری برنده شدند.

اپتیما از امکانات خوبی بهره میبرد و میتوان این نسل را (در قیاس با رقیبان خودش) جزء خودرو های پر آپشن به حساب آورد. از جمله امکانات این خودرو میتوان به این موارد اشاره نمود:

10 عدد کیسه ی هوا ، (شامل: راننده ، سرنشین کناری ، جانبی ، پرده ای) ، سیستم های پایداری و کمک راننده ی ای بی اس ، اچ ای سی ، ای اس پی و تی سی اس ، قفل مرکزی به همراه ریموت کنترل ، سیستم استارت بدون کلید ، سیستم تهویه مطبوع کنترل اتوماتیک دو منطقه ای ، سیستم قدرت کمکی هیدرولیکی و حساس به سرعت و تلسکوپی (با تنظیم دستی) در بخش فرمان ، دارای سیستم صوتی حرفه ای و جدید اینفینیتی با چنجر 6 تایی ، سیستم صوتی 530 وات خروجی ، تنظیم برقی به همراه گرمکن صندلی های جلو ، روکش چرمی ، پشت سری های فعال هنگام تصادف ، دارای سیستم حافظه برای یک پارچه کردن تنظیمات صندلی و آیینه ها برای راننده ، دارای میزان گودی کمر برای راننده.

معایب اپتیما

·        شتاب نه چندان مناسب

·        جلوبندی ضعیف

·        سواری خشک

مزایا اپتیما

·        کابین جادار

·        سیستم ایمنی استاندارد

·        مصرف نسبتا اقتصادی

·        امکانات و آپشن های مناسب

پتانسیل ریمپ اپتیما

·        افزایش توان تا 12 اسب بخار

·        افزایش گشتاور 15 نیوتن متری

·        کاهش مصرف سوخت شهری:هر راننده ای میخواهد تا مصرف سوخت خودروی خود را کاهش دهد و برای این اتفاق باید به شرایط آب و هوایی ،رطوبت،بنزین و... توجه نمود تا با آپدیت و اصلاح نرم افزاری،مصرف سوخت کمتر و عمر  قطعات بیشتر میگردد.

·        بهبود کشش و شتاب

·        بهبود صفر تا صد 1 ثانیه ای

·        آپدیت گیربکس و بهبود عملکرد آن هنگام معکوس کشیدن(در دنده ی اتومات)

·        رفع کپ دریچه ی گاز:این خودرو دارای دریچه ی گاز برقی بوده و در ریمپ ایسیو میتوانیم تاخیر دریچه ی گاز را به کلی رفع کنیم.