ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ آزرا

ریمپ آزرا

شرکت کره ای هیوندای یک سدان متوسط به نام آزرا که در سال 1986 شروع  به تولید و تا 2020، 6 نسل از این خودرو تولید داشته است. در این مقاله هیوندای آزرا را که تولید شده سال 2006 تا 2010 را از لحاظ فنی و معایب و مزایا این خودرو را مورد بررسی قرار می دهیم. آزرا هم مانند خودرو های دیگر از مصرف سوخت بالا و دیگر معایبی بر خوردار می باشد، که در ادامه این مقاله مزایای ریمپ این خودرو را خواهیم گفت.

معرفی هیوندای آزرا

آزرا در سال 2006 میلادی وارد چهارمین نسل خود شد که در همان سالها وارد ایران شد.،که به خودروهای محبوب در ایران تبدیل شد و فروش خوبی را تجربه کرد. تولید این نسل از آزرا تا سال 2010 ادامه داشته و  شرکت هیوندای در سال 2011 یک مدل فیس لیفت را هم برای آن معرفی کرد.

در مدل فیس لیفت تغییراتی بر روی چراغ‌ها  اضافه شده در حالی که طراحی کلی این خودرو دچار تغییر نشده است. اما مهم‌ترین تغییری که در مدل 2011، افزایش قدرت موتور است که از 235 اسب بخار در مدل 2010 به قبل، به 260 اسب بخار افزایش پیدا کرد. البته این مدل از آزرا در ایران با استقبال زیادی روبه‌رو نشد.

نسل پنجم آزرا در سال 2012 تولید شد و به بازار معرفی شد و جایگزین مدل قبلی شد. آزرا 2006 تا 2011 از نظر ظاهری شباهت زیادی با هیوندای سوناتا دارد و این دو خودرو از یک پلتفرم مشترک استفاده می‌کنند. ظاهر جذاب آزرا یکی از دلایل موفقیت آن در بازار بود و ویژگی‌های مختلفی در بدنه وجود دارند که موجب جذاب‌تر شدن چهره آن می‌شوند. از جمله چراغ‌های کشیده در جلو و عقب و اتصال چراغ‌های عقب به یکدیگر توسط یک نوار قرمز رنگ.

مشخصات فنی آزرا 2006 نسل چهارم

پیشرانه ی مدل های نسل چهارم این خودرو ، 6 سیلندر ( خورجینی وی شکل ) 24 سوپاپه با تنفس طبیعی و حجم موتور 3300 سی سی است . حداکثر قدرت این مدل ، 235 اسب بخار در 6000 دور بر دقیقه و حداکثر گشتاور آن 304 نیوتن متر در 4000 دور بر دقیقه است . حداکثر سرعت این خودرو 230 کیلومتر بر ساعت بوده و شتاب صفر تا صد آن هم 7.8 ثانیه می باشد . جعبه دنده ی این خودرو از نوع 5 دنده ی خودکار تیپ ترونیک است و سیستم سوخت رسانی هم از نوع انژکتوری تزریق مستقیم می باشد .

 برای وزن این خودرو عدد 1620 کیلوگرم گزارش شده و برای طول و عرض و ارتفاع آن هم به ترتیب 4895 میلیمتر ، 1865 میلیمتر و 1490 میلیمتر را داریم ( ضمن اینکه فاصله ی بین دو محور نیز 2779 میلیمتر است ) .

 استاندار آلایندگی مدل های نسل چهارم از نوع یورو 3 می باشد و میزان تولید دی اکسید کربنی معادل با 240 گرم در هر کیلومتر دارد . حجم باک این خودرو 75 لیتر است . مصرف سوخت داخل شهر این خودرو 15.1 لیتر در هر صد کیلومتر ، مصرف سوخت خارج شهر آن 7.4 لیتر در هر صد کیلومتر و مصرف سوخت ترکیبی آن هم 10.2 لیتر در هر صد کیلومتر است .

نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو ، دیسکی خنک شونده با هوا و نوع دیسک و کالیبر ترمز عقب آن هم " دیسکی " است . کمک فنر های جلو و عقب ، هر دو هیدرولیکی است.

 

مزایای ریمپ آزرا

·        کاهش مصرف سوخت تا 1 لیتر

·        افزایش توان خودرو تا 12 اسب بخاری

·        افزایش گشتاور تا 15 نیوتن متری

·        کاهش شتاب صفر تا صد

·        رفع کپ دریچه گاز

·        بهبود کشش و شتاب

·        رفع خطای سنسور اکسیژن

ریمپ ایسیو به طورکلی به تنطیماتی نرم افزاری میگویند،که بروی ایسیو خودرو برنامه نویسی میشود. این فرایند را برای رسیدن به حداکثر راندمان آماده می کند. مپ ایسیو به طور کامل موتور خودرو را تحت کنترل دارد و وقتی ایسیو جایگزین آن شود تاثیرات بسیار چشمگیر و محسوسی در شتاب، مصرف سوخت، ناک و . . . ایجاد خواهد شد.

در مجموعه ما این فرایند توسط دکتر ریمپ با علم کافی و تجربه بالا در این خصوص بدون باز کردن ایسیو انجام میشود. و بعد از این فرایند توسط خود مشتری تست شده و در صورت رضایت کامل وجه دریافت میشود.