ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ آزرا گرنجور

ریمپ آزرا گرنجور

هیوندا آزرا گرنجور در سال 2012 وارد بازار ایران شد که از معایبی بر خوردار است که در ادامه این مقاله آزرا گرنجور را به طور دقیق از لحاظ فنی ، امکانات و معایب و مزایا را مورد بررسی قرار میدهیم. در مرکز تیونینگ دکتر ریمپ خودرو هیوندای آزرا گرنجور و آزرا قدیمی با بهترین راندمانی که از طریق ریمپ گرفته میشود انجام شده. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مشخصات فنی  ( گرنجور 3 لیتری )

پیشرانه ی این مدل از نوع 6 سیلندر خورجینی وی شکل 24 سوپاپه است . حجم موتور 3 لیتری آن قابلیت تولید حداکثر گشتاور خروجی  288 نیوتون متری در 5200 دور بر دقیقه را دارد . حداکثر توان خروجی از این خودرو چیزی در حدود 250 اسب بخار در 6400 دور بر دقیقه است و توان خروجی حجمی اش هم در حدود 83 اسب بخار می باشد . وزن این سدان حدودا 1635 کیلوگرم و ظرفیت باک آن 70 لیتر است . سیستم سوخت رسانی از نوع انژکتوری تزریق مستقیم می باشد . نوع  گیربکس ، 6 دنده ای اتوماتیک تیپ ترونیک  ( محل قرار گیری اهرم در کنسول میانی ) است . این خودروی پرطرفدار کره ای ، از سیستم تعلیق مک فرسون در جلو و سیستم تعلیق چندگانه در عقب بهره می برد . کمک فنر های جلویی و عقبی ، هر دو گازی ( به همراه سیستم تنظیم ارتفاع ) است . دیسک و کالیبر ترمز جلو از نوع دیسکی خنک شونده و در عقب دیسکی است . برای شتاب صفر تا صد این خودرو عدد 8 ثانیه گزارش شده است و حداکثر سرعت آن هم 240 کیلومتر بر ساعت است . سیکل ترکیبی مصرف سوخت برای این مدل از آزرا 9.6 لیتر در 100 کیلومتر است  و استاندارد آلایندگی آن یورو 5 است .

مشخصات فنی ( گرنجور 2400 )

آزرای 2400 سی سی گرنجور ، تشکیل شده از 4 سیلندر ( با آرایش خطی مستقیم ) و 16 سوپاپ می باشد . حداکثر توان خروجی این مدل آزرا ، 188 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور خروجی آن 241 نیوتون متر در 4000 دور در دقیقه است . توان خروجی حجمی برای این خودرو 78.33 اسب بخار بر لیتر می باشد . ظرفیت باک 70 لیتر است و سیستم سوخت رسانی هم از نوع انژکتوری با سیستم پاشش سوخت مستقیم جی دی آی است . گیربکس از نوع 6 دنده ی اتوماتیک تیپ ترونیک می باشد . نوع دیسک و کالیبر ترمز جلو ، دیسکی با پره های خنک شونده و دیسک و کالیبر ترمز عقب ، دیسکی است . سیستم تعلیق جلویی این خودرو مک فرسون بوده و در قسمت عقب هم از نوع چند اتصالی ( یا همان مولتی لینک ) است . شتاب صفر تا صد در حدود 9.7 ثانیه و حداکثر سرعت 213 کیلومتر بر ساعت است . استاندارد آلایندگی این مدل آزرا یورو 6 است . مصرف سوخت شهری برای این خودرو 11.5 لیتر در هر صد کیلومتر ، مصرف سوخت خارج شهر آن 6.5 لیتر در صد کیلومتر و سیکل ترکیبی آن 8.3 لیتر در هر صد کیلومتر است . در آخر لازم است که بدانید وزن این خودرو حدودا 1590 کیلوگرم و ابعاد آن هم 4930 میلیمتر طول ، 1865 میلیمتر عرض و 1470 میلیمتر ارتفاع است.

مزایای ریمپ آزرا گرنجور

·        رفع کندی و آپدیت گیربکس

·        رفع تاخیر دریچه گاز

·        افزایش توان خودرو تا 15 اسب بخار

·        افزایش گشتاور تا 15 نیوتن متر

·        رفع کپ دریچه گاز

·        کاهس مصرف سوخت

·        بهبود کشش و شتاب خودرو

·        رفع خطای سنسور اکسیژن دوم

برای ریمپ ایسیو هیچ محدودیتی برای خودروهای خارجی و ایرانی و مسابقه ای وجو ندارد. فرایند ریمپینگ یک فرایند کاملا تخصصی می باشد و باید حتما کسی که تخصص و تجربه کامل در این خصوص دارد انجام دهد. در بسیاری از موارد کمپانی های سازنده خودرو نظیر هیوندای برای کسب استاندارد های لازم از موسسات مربوطه محدودیت هایی را در موتور جهت کاهش میزان آلایندگی های زیست محیطی ایجاد میکنند با تنظیمات مجدد ایسیو بدون نقض این قوانین می توان از حداکثر توان خودرو استفاده نمود.