ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ سمند توربو و تغییرات آن

ریمپ سمند توربو و تغییرات آن

خودرو سازان ایرانی در سال 81 خودرو سمند وارد بازار کردند ولی در سال 86 سورن تغییر شکل سمند معمولی X7 و سمند LX بود. طراحی بیرونی این خودرو با سایر سمند ها بدنه و آپشن های سفارشی در آن می باشد. ما در این مقاله از ریمپ سمند سورن توربو خواهیم گفت که چه تغیراتی در آن ایجاد خواهد شد که در تیم دکتر ریمپ بهترین نتیجه و راندمان از این خودرو را خواهید دید.

سمند توربو 150 اسب بخار قدرت دارد آلایندگی و مصرف سوخت آن کم شده است. از آپشن هایی که سمند  سورن به سایر سمند ها آینه های راهنمادار، سیستم تهویه مناسب اتوماتیک، فرمان تلسکوبی، امکان کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، می باشد.

حجم موتوردر حالت استاندار (بدون ریمپ) 1650 سی سی و حداقل توان خروجی 150 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه می باشد. حداکثر گشتاور خروجی 215 نیوتن متر در (4800-2200) دور در دقیقه و توان خروجی حجمی 909 اسب بخار بر لیتر می باشد.  موتور توربو از درو موتور 2000 تا 5000 در مدار است و 500 دور قبل از کاتاف از مدار خارج می شود. یعنی از سرعت 190 به بعد دور گیری موتور در دنده 5 کم میشود.

این خودرو از لحاظ برنامه نویسی ایسیو و گیربکس و موتور با سایر سمند ها تفاوت دارد پس ترمز آن همانند سورن ELX است. از تغییرات گیربکس به کم شدن کات اف از 6500 به  5500 تغییر دیفرانسیل میتوان اشاره کرد. تاخیر پدال گاز در دورهای پایین که باعث کند شدن عکس العمل راننده میشود یکی از ایرادات این خودرو می باشد. 

دکتر ریمپ با انجام دادن بیشماری در زمینه ریمپ خودرو این نکته را به مخاطب عرض مینماید که ریمپ این خودرو بهترین راندمان و پاسخ را به راننده میدهد.

 تغیرات ریمپ خودرو سورن توربو شامل:

بسیاری از دارنندگان خودرو توربو از تاخیر شتاب گیری و کاهش توان موتور گله مند هستند که دکتر ریمپ با علم ریمپ توانسته کاهش تاخیر ،و باعث افزایش شتاب خودرو و افزایش موتور و گشتاور از طریق جداول برنامه نویسی ریمپ شده است. 

کاهش مصرف سوخت حداقل نیم لیتر.

کاهش لرزش موتور در دورهای پایین خودرو.

اصلاح دمای فن به صورت کاملا تخصصی و اصولی برای شرایط آب و هوای مختلف شهر ها.

به دلیل نبودن کیفیت مناسب سنسور باعث به وجود آمدن مشکلاتی شده است مثل روشن بودن چراغ چک به صورت مداوم و نامیزانی موتور که دکتر ریمپ توانسته است از طریق برنامه نویسی مناسب خطای میل سوپاپ را حذف کرده به حالت مناسب آن را بازگرداند.

از بین بردن کپ دریچه گاز: به دلیل آلایندگی سوخت و استاندادها یورو4 باعث باز شدن ناگهانی دریچه گاز شده است که گاهی اوقات باعث کیفت رانندگی شده است. دکتر ریمپ با تغییر جداول مربوط به ریمپ تاخیر دریچه گاز را به صورت مطلوب کاهش داده.

زیاد کردن بوست توربو از طریق جداول مربوط به بوست شارژ به صورت کاملا ایمن که باعث افزایش قطعات و کاهش راندمان موتور نشود.