ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ پژو پارس

ریمپ پژو پارس

در سال 1385 ایران خودرو خودرویی با نام پژو پارس که فیس لیفت شده 405 بوده که با تیپ ها و مدل های مختلف بود وارد بازار ایران کرد. این خودرو سدان خانوادگی و جوان پسندانه توانسته است بعد از سالهای تولید برای بسیاری از افراد زیبا باشد. در ادامه نقد موتوری خودرو و ایسیو های موجود درآن و تغییرات بعد از ریمپ را خواهیم گفت.

  پژو پارس این روزها در قالب دو تیپ با نام‌های پارس سال (با پیشرانه 1.8 لیتری XU7)) و پارس LX  با پیشرانه 1.6 لیتری TU5 ). که هر دو تیپ علی‌رغم شباهت‌های فنی و افت کیفیت در طی چند سال اخیر برخوردا بوده است. قدرت موتور آن 100 اسب بخار و گشتاور 153 نیوتن متر و شتاب 11 ثانیه می باشد. سرعت 190 کیلومتر در ساعت و مصرف ترکیبی سوخت 9.1 لیتر در صد کیلومتر می باشد.

معرفی ایسوهای موتورXU7 و نکات ریمپ ایسیو آن:

( ایسو ساژم SL96(سال ۸۰تا ۸۲)) ایسیو ساژم S2000(سال ۸۲ تا ۸۶)) ایسیو زیمنس (سال ۸۶ تا ۹۲)) ایسیو ولئو S2000 (سال ۸۷ تا ۹۲)) ایسیو بوش M 7.4.4 (سال ۸۷ تا ۹۱) (ایسیو زیمنس یورو۴ ( از سال ۹۳) ( ایسیو S.SAT یورو۴ (از سال ۹۳)

ایسیو ساژم دستگاه دیاگ فابریک کارخانه بطور دستی قابل ریمپ می باشند. ایسیو S2000  و ایسیو زیمنس ، ایسیو ولئو و ایسیو بوش به شیوه ای خاصی قابل ریمپ شدن می باشند. این ایسیو های ایرادات منحصر به فرد خود را دارند مانند مصرف سوخت بالا ، کله زدن در حین برداشتن پا از پدال گاز، خفه گاز خوردن یا با خفگی دور گرفتن، بالا بودن دمای روشن شدن فن که بشدت برای سلامت سرسیلندر ضرر دارد، صدای ناک در حین شتابگیری.

اما ایسیو های زیمنس و S.SAT با رعایت آلایندگی یورو 4 نتیجه این کالیبراسیون غلط، ضعیف شدن بیشتر موتور است. که در عین حال باید دود تولید شده را از یک کاتالیست بلندتر عبور دهد. تا این استاندارد را پاس کند. به همین دلیل مصرف بیشتر شده و خودرو راه نمیرود.

معرفی ایسیوهای پژو پارس با موتور TU5:

 ایسیو بوش ME 7.4.4(از سال ۹۰ تا ۹۵)) ( ایسیو زیمنس (از ۹۲ ) ( ایسیو بوش ME 17 (از ۹۶)

مزایای ریمپ خودرو پژو پارس و تغییرات ایجاد شده در این خودرو:

·        10 درصد افرایش قدرت موتور و گشتاور .

·        افزایش شتاب  اولیه و ثانویه توسط جداول گشتاور جرقه زنی و پاشش سوخت.

·        از بین رفتن کامل کپ و تاخیر دریچه گاز در انواع دریچه گاز برقی.

·        کم کردن دمای موتور در موتور های TU5 و سازش دمای فن در وضعیت دور کند و دور تند و در وضعیت خاموش .

·        از بین بردن مشکل دنده مرده خودرو پارس.

·        افزودن کات اف درایسیو های SSAT در سطح ایمن.

·        کاهش مصرف سوخت و مطابقت دادن بنزین معمولی و سوپر که باعث از بین رفتن ایراد ناک و سوخت ناقص. 

برای اولین بار در تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ Hard Cutoff (کاتاف رگباری) برای موتور Tu5 انجام میشود.