ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ رنو ساندرو ، ریمپ استپ وی چه مزایای دارد؟

ریمپ رنو ساندرو ، ریمپ استپ وی چه مزایای دارد؟

شرکت رنو در سال 1389 شروع به کار کرد که در سال 1394 رنو ساندرو که شباهت زیادی به تندر 90دارد. از طریق شرکت پارس خوردو ساندرو را وارد بازار ایران کرد که طرفدار زیادی دارد. به دلیل خوب بودن محصولات رنو این خودرو خوشنامی زیادی دارد. در ادامه با مشخصات فنی ایسیو به کار گرفته شده و مزایای ریمپ خودرو را مورد بررسی قرار میدهیم.

این خودرو از 2 تیپ معمولی و استپ وی تولید شد که در واقع نسخه به روز شده تندر 90 است.  حجم موتور ساندرو 1598 ودر استپ وی 1600 سی سی حجم دارد. حداکثر توان خروجی 105 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه و حداکثر گشتاور خروجی 140 نیوتن متر در 3750 دور در دقیقه می باشد. حداکثر سرعت 170 کیلومتر بر ساعت شتاب صفر تا صد 11.5 ثانیه و مصرف سوخت ترکیبی 8.3 لیتر در هر صد کیلومتر است.

دلیل ریمپ این خودرو

این خودرو با ایسیو Continental EMS 3134 عرضه شده و با دریچه گاز برقی و استاندارد آلایندگی یورو۴ کالیبره شده است.  در زیر از معایب این خودرو اشاره شده است.

مصرف سوخت نه‌چندان اقتصادی این خودرو در نمونه‌های مجهز به گیربکس اتومایتک است که این موضوع هم مجددا به تکنولوژی قدیمی ساخت گیربکس بازمی‌گردد. شرکت پارس خودرو مصرف سوخت ترکیبی رنو ساندرو اتوماتیک را 8.3 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام کرده است.

ضعیف بودن گیربکس ساندرو یکی از معایبی است که در هنگام رانندگی با آن مواجه خواهید شد روند شتاب‌گیری این خودرو چندان مناسب نبوده. و همین موضوع می‌تواند در سبقت گرفتن‌ها راننده را با مشکل مواجه کند.

پایین بودن شتاب مخصوصا در زمان روشن بودن کولر

تاخیر دریچه گاز یکی از دلایل کندی دور گرفتن این خودروها است.

وقتی که خودرو خو را به تیم دکتر ریمپ میسپارید، برنامه خودروی شما خوانده شده و سپس با برنامه بهینه که به روش Optimum Calibration مجدداً برای شرایط آب و هوایی و سوخت بی کیفیت داخلی تنظیم شده است، ریخته می­شود.

مزایای ریمپ ایسیو ساندرو

·        رفع کندی گیربکس

·        از بین بردن کامل تاخیر پدال گاز

·        کاهش مصرف سوخت

·        افزایش توان و گشتاور

·        افزایش کشش مخصوصا در سر بالایی ها

·        از بین بردن خطای سنسور اکسیژن دوم