ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ ام وی ام 315 و بهبود عملکردی MVM315

ریمپ ام وی ام 315 و بهبود عملکردی MVM315

خودرو ام وی ام هاچ بک کامپکت 315 که در سال 1391 وارد بازار ایران شد و در سال 1394 فیس لیفت آن توسط مدیران خودرو باعث جلب توجه مشتریان خود شد. ما در این مقاله این خودرو را از لحاظ فنی موتوری و معایب و مزایای این خودرو ری برای خرید مشتریان مورد بررسی قرار داده. و خواهیم گفت ریمپ ایسیو  چه تاثیراتی بر روی این خودرو خواهد گذاشت.

یک موتور ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپ با ۱۰۷ اسب بخار نیرو و ۱۴۰ نیوتن متر گشتاور مجهز شده است.  ام وی ‌ام ۳۱۵ حداکثر سرعتی برابر با ۱۷۰ کیلومتر دارد و صفر تا صد را حدوداً در ۱۲ ثانیه می‌تواند پر کند. موتور ام وی ‌ام ۳۱۵ از استاندارد آلایندگی یورو ۴ بهره می‌برد و به ازای هر صد کیلومتر در سیکل ترکیبی، ۶.۵ لیتر بنزین مصرف می‌کند.

از معایب این خودرو میتوان به کیفیت پایین داخل کابین (سر و صدای داخل کابین )اشاره کرد. ام وی ‌ام ۳۱۵ به نسبت ابعاد بدنه و سگمنتی که در آن قرار دارد، با ۱۲۱۰ کیلوگرم وزن، خودرویی سنگین محسوب می‌شود. به این موضوع موتور نسبتاً ضعیف و تنبل آن را اضافه کنید و خودرویی در اختیار خواهید داشت. که از نظر شتاب گیری و کشش در سربالایی‌ها، خیلی عملکرد خوبی از خود نشان نمی‌دهد.با ریمپ تمام این ایرادات از بین خواهد رفت. گیربکس این خودرو را شاید بتوان یکی از پر سروصدا ترین گیربکس‌هامعرفی کرد. طبق گزارش مالکان ام وی ‌ام ۳۱۵، صدای زوزه گیربکس آن در دنده‌های ۲، ۳ و ۴ بسیار آزار دهنده هست و مشکل وقتی بدتر می‌شود که صدای گیربکس را به صداهای دیگر داخل کابین اضافه کنید.

ایسیو به کار گرفته شده در موتور قدیمی ام وی ام 315 BOSCH M 7.8 می باشد که با آلایندگی یورور 4 آداپته شده است. و در مدل های جدید از ایسیو های7.8.8   BOSCH M به کار گرفته شده است. که استاندارد آلایندگی آن از یورور 5 تنظیم شده که همین امر باعث تطابق نداشتن بنزین مصرفی کشور با استاندارد آلایندگی این خودرو می باشد.

مزایای ریمپ خودرو ام وی ام 315

·        از بین رفتن کامل صدای ناک

·        افزایش سرعت  وشتاب خودرو

·        افزایش کشش و گشتاور موتور مخصوصا در سر بالایی ها و روشن کردن کولر

·        حذف خطای سنسور اکسیژن دوم

·        کاهش مصرف سوخت تا 1 لیتر

·        کاهش شتاب صفر تا صد

·        رفع تاخیر پدال و دریچه گاز