ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ جک جی 5 (j5) ، آپدیت گیربکس

ریمپ جک جی 5 (j5) ، آپدیت گیربکس

شرکت کرمان موتور در سال 1393 جک جی5 شروع به عرضه این خودرو کرده و 3 سال بعد از آن تولید خودرو متوقف شده است. این خودرو یکی از پرفروش ترین محصولات کرمان موتور بوده و بعد از متوقف شدن این خودرو جی4 وارد بازار شده است ولی مورد قبول بازار قرار نگرفته است. حال ما در این مقاله از ریمپ انجام شده و تغییرات آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

استفاده از موتورمیتسوبیشی به نوعی برگ برنده این خودرو در میان رقبا به حساب می آید. موتور 1.5 لیتری VVT این خودرو موفق به دریافت جایزه یکی از 10 موتور برتر چینی در سال 2011 شده است . نسخه عادی این موتور تنها 100 اسب بخار نیرو تولید می کند. اما تکنولوژی زمان بندی سوپاپ ها در مدل VVT توان آن را تا 111 اسب بخار بالا برده و گشتاور را نیز به 146 نیوتن متر رسانده است. با این پیشرانه و گیربکس پنج سرعته دستی، J5 قادر خواهد بود تا نهایتاً به سرعت 175 کیلومتر بر ساعت برسد . این موتور از مصرف سوخت پایینی بهره می برد و در سیکل ترکیبی تنها 6.6 لیتر در 100 کیلومتر بنزین می سوزاند

جک J5 از پیشرانه ساخت میتسوبیشی بهره می‌برد که در مقایسه با سایر موتورهای 1.8 لیتری خودروهای داخلی، قدرت و گشتاور قابل توجهی تولید می‌کند. دوام بالا و راندمان قابل‌قبول این پیشرانه ازجمله مزایای JAC J5 محسوب می‌شود که فروش مناسبی را هم برای این سدان چینی رقم زده است.

با این‌حال عملکرد کند گیربکس 4 سرعته اتوماتیک این خودرو باعث شده‌است تا جک جی 5 از معایب متعددی برخوردار باشد که مصرف سوخت بالا تنها یکی از آن‌ها محسوب می‌شد. مصرف سوخت جک J5 در سیکل ترکیبی حدود 8 لیتر در صد کیلومتر است و در مسیرهای درون‌شهری این عدد حدود دو لیتر افزایش خواهد یافت. با توجه به سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت سوخت طی ماه‌های اخیر، این مقدار مصرف سوخت اکنون یکی از معایب عمده جک J5 برای مصرف‌کنندگان ایرانی محسوب می‌شود. از دیگر ایرادات این خودرو صدای ناک در حین شتاب گیری و شروع حرکت به کندی و معکوس نکشیدن گیربکس می باشد.

ایسیو به کار گرفته شده در جک j5 از نوع بوش ME 7.8.8 می باشد.

در پکیج تیم دکتر ریمپ، تمامی ایرادات نرم افزاری این خودرو برطرف می گردد و شما شاهد افزایش ۱۰% توان موتور ،افزایش ۱۵ % گشتاور. رفع تاخیر دریچه گاز ، بهبود شتاب گیری و توانایی دست یابی به سقف سرعت بالاتر نسبت به سابق خواهید بود.

مزایای ریمپ خودرو جک J5 به طور کلی

·        رفع مشکل مصرف سوخت

·        از بین رفتن مشکلات گیربکس مانند دنده مرده دادن و تاخیر معکوس کشیدن

·        از بین رفتن کامل صدای ناک

·        از بین رفتن ضعیف بودن ترمز

·        از بین رفتن کپ اولیه خودرو و اصلاح حرکت اولیه

·        افزایش شتابگیری و قدرت خودرو