ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ جک S5

ریمپ جک S5

خودرو جک یکی از معروفترین خودرو های چینی که مدل های مختلفی دارد. جک S5 خودرو کراس اوور شهری که سال 2013 به بازار های چین وارد شد. این خودرو از لحاظ های مختلفی مزایای و معایبی دارد که ما دررابطه با فنی موتوری و ایسیو این خودرو را بررسی کرده و در اختیار شما قرار داده ایم. و خواهیم گفت که ریمپ انجام شده در این خودرو چه تاثیراتی دارد.

شرکت کرمان‌موتور تصمیم گرفت تا در سال 1393 مونتاژ نمونه دنده‌دستی این شاسی‌بلند چینی را در کشورمان آغاز کند .فروش بسیار خوب جک S5 باعث شد تا در سال 1395 نمونه دنده اتومات این خودرو نیز به بازار داخلی عرضه شود.

جک S5 از یک پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ 4 سیلندر بهره می‌برد که 174 اسب‌بخار قدرت و 265 نیوتن‌متر گشتاور توان خروجی این کراس‌اوور چینی است. نیروی تولید شده پیشرانه به کمک یک گیربکس 6 دنده اتومات دوکلاچه به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود؛ همچنین جک S5 در مدت زمان 11.7 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و مصرف سوخت ترکیبی این خودرو 7.7 لیتر ذکر شده است.

از معایب این خودرو میتوان به عملکرد کند گیربکس اتومات، پایین بودن کیفیت رنگ بدنه، مصرف سوخت بالا، شتابگیری پایین اشاره کرد.

در خودروی اس ۵ از موتور ۲۰۰۰ توربو از دو نوع ایسیو استفاده شده است. در مدل دنده دستی ایسیو دلفی Delphi MT80 و در مدل اتوماتیک از ایسیو بوش BOSCH ME7 بکار رفته است.

ایرادات نرم افزاری ایسیو دلفی کمتر بوده و ایراد ناک در این ایسیو کمتر به چشم می خورد اما در کالیبراسیون شرکت بوش چین، نیاز به اصلاح و بومی سازی برنامه با شرایط آب وهوایی ایران بیشتر به چشم می خورد، ضمن آنکه ایسیو بوش ME7 درای قفل نرم افزاری بوده و در فرایند ریمپ ایسیو ابتدا باید این قفل شکسته شود تا این فرایند به درستی اعمال شود.

در ریمپ خودرو جک S5 چه تغیراتی ایجاد می شود؟

1.      کاهش مصرف سوخت: تیم تخصصی دکتر ریمپ با اصلاح نسبت سوخت به هوا (AFR) و تنظیم جداول سوخت بر اساس بنزین اکتان پایین ایران. این مشکل را به کلی برطرف می کند و تا ۱۵% آن را کاهش می دهد.

2.      اصلاح تاخیر گیربکس اتوماتیک در معکوس دهی خودرو:ما با آپدیت گیربکس این خودرو توانسته ایم سرعت عملکرد را نسبت به قبل 40% افزایش دهیم.

3.      کاهش و رفع کامل کپ پدال گاز

4.      افزایش کشش و گشتاور خودرو

5.      افزایش سرعت

6.      افزایش توان موتور

7.      از بین رفتن کامل صدای ناک