ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ ام وی ام 550 (MVM 550)

ریمپ ام وی ام 550 (MVM 550)

خودرو ام وی ام 550 همان خودرو چری A5 که به روز رسانی شده و شرکت مدیران خودرو در سال 2012 این خودرو وارد بازار ایران کرد. ما در این مقاله از معایب و مزایای ام وی ام 550 برای مشتریان و خواننده گان محترم بررسی کرده. و خواهیم گفت از لحاظ فنی به چه صورت تعبیه شده و ریمپ در این خودرو باعث چه تغییراتی و چه از چه مزایای برخوردار است.

خودروی ام‌وی‌ام 550 مجهز به یک پیشرانه‌ی ۲ لیتری ۴ سیلندر با آرایش خطی است که ۱۶ سوپاپ دارد و توان خروجی این پیشرانه معادل با ۱۳۹ اسب‌بخار  در ۵۷۵۰ دور در دقیقه و گشتاور ۱۸۲ نیوتن‌متر در ۴۳۰۰ دور در دقیقه است. با ریمپ می توان توان خودرو را تا ۱۴۹ اسب بخار افزایش داد و گشتاور را تا ۱۹۴ نیوتن متر افزایش داد. وزن این سدان خانوادگی ۱۳۶۰ کیلوگرم است که با توجه به قدرت پیشرانه و وزن مناسب خودرو، شتاب‌گیری به‌خوبی صورت می‌گیرد و قابل قبول است.   و این در حالی است که با تجهیز mvm550 به گیربکس CVT، چیزی در حدود ۳۵ کیلوگرم به وزن خالص خودرو اضافه خواهد شد.

استاندارد آلایندگی این پیشرانه یورو ۴ است و با توجه به دنیای مدرن امروزی، این استاندارد در خودرویی که در چند سال اخیر توسعه یافته، کمی ناامیدکننده به نظر می‌رسد. حجم مخزن سوخت ۵۲ لیتر است. با ریمپ ایسیو می توان مصرف شهری این خودرو را تا حد قابل قبول ۱ لیتر در هر صد کیلومتر کاهش داد.

یکی از معایب رایج گیربکس های CVT که بیشتر در نسخه های چینی خود را نشان می دهد، صدای نامتعارف آن در دورهای بالا است. بدیهی است که بسیاری از افراد به علت ناآشنا بودن با گیربکس در بدو استفاده از آن، هنگام شتاب گیری با صدای زیاد گیربکس و موتور در کابین مواجه می شوند. ولی نکته ای عجیب که در گیربکس اتوماتیک ۵۵۰ وجود دارد، حالت تیپ ترونیک آن است که می تواند رانندگی لذت بخش تری را در اختیار راننده بگذارد.

ایسیو به کار گرفته شده در خودرو ام وی ام 550  بوش ME 7.9.7  و بوش  ME 7.8.8.  می باشد.

مزایای ریمپ خودرو ام وی ام 550

·        افزایش توان و شتاب گیری بهتر خودرو

·        افزایش کشش مخصوصا در سر بالای ها و گشتاور خودرو

·        کاهش مصرف سوخت

·        از بین بردن کامل تاخیر دریچه گاز

·        از بین رفتن کپ اولیه

·        بهبود بخشیدن به تعویض در دنده ها