ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ ایسیو،بخش دوم

ریمپ ایسیو،بخش دوم

در قسمت قبل مقاله ها شما را با ایسیو آشنا کرده ایم و تاریخچه به وجود آمدن و اجزای تشکیل دهنده ایسیو ها را گفتیم. در این بخش از خرابی و خطاهای به وجو آمدن ایسیو و از بین بردن این خطا ها خواهیم گفت که چگونه قابل انجام می باشد. و در آخر این مقاله از انواع ایسیو و ریمپ کردن آنها گفته ایم.

خروجیهای ایسیو:

برخی از خروجیهای ایسیو بر روی پشت آمپر و به واسطه روشن شدن برخی چراغها قابل ملاحضه است. روشن شدن این چراغها به احتمال زیاد حاکی از آن است که سیستمی در خودرو دچار مشکل شده است. به عنوان مثال شاید ساده ترین این موارد، چراغهای مربوط به دربها باشد که در صورت باز بودن چراغها، روشن میگردد. برخی از خروجیها نیز به این سادگیها قابل مشاهده و در واقع ورودی یکی دیگر از سیستمهای خودرو است.

خرابی و خطای ایسیو:

همانطور که در بند قبل اشاره شد برخی خروجیهای ایسیو به وضوح قابل مشاهده است مانند چراغهایی که در پشت آمپر گهگاه روشن میشوند. ولیکن احتمالا برای شما هم پیش آمده است که به عنوان مثال درب را کاملا بسته اید و با این حال چراغ مربوط به دربها خاموش نشده است. این موارد میتواند نشانگر خطا در ECU و یا در مکانیزمی باشد که وضعیت درب را به ایسیو منتقل مینماید.تشخیص این امر که این خطا ناشی از کدامیک از موارد پیشگفته است به این سادگیها نبوده و باید به یک کارشناس ماهر و باتجربه مراجعه نمایید. در غیر این صورت انجام شود باعث سوختن ایسیو میشود.

رفع خطای ایسیو:

بسیاری از خطاهای ECU با تنظیم مجدد آن برطرف میشوند که این کار از طریق دستگاهی تحت عنوان دیاگ انجام میشود. برای دسترسی به ایسیو پورتهایی تحت عنوان (Diagnostic-OBD) Board- On وجود دارد که عمدتا نیز در زیر فرمان قرار دارد. با استفاده از این پورت و دیاگ، میتوانید به ECU دسترسی داشته و در صورت نیاز آنرا بازنشانی کرده و خطاهای موجود را حذف نمایید. شایان ذکر است که این امر از عهده هر کسی برنیامده و نیاز به دانش و تجربه تخصصی دارد. شرکت تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ با چند سال تجربه و کار تخصصی بر روی ریمپ خودرو و رفع خطاهای ایسیو توانسته است. با تضمین 2 ساله خودرو شما را ریمپ کرده و بدون هیچ خطا و مشکلی بر روی ایسیو و با بهترین راندمان وتغییرات، خودرو را به مشتری تحویل داده است.

آشنایی با انواع ایسیوها:

در خودروهای انژکتوری از تعدادی ایسیو (کنترل یونیت) در سیستم های مختلف خودرو استفاده شده است که می توان ایسیو موتور را به عنوان اصلی ترین آنها معرفی کرد. کنترل یونیت موتور بعنوان فرمانده و مرکز کنترل عمل کرده و با دریافت اطالعات از سنسورها و طبق برنامه ریزی که بر روی آن شده است تصمیمات الزم را اتخاذ نموده و دستورات مورد نیاز را جهت عملکرد عملگرهای مختلف به آنها ارسال می نماید. تا در نتیجه روشن شدن موتور و بهترین عملکرد برای خودرو حاصل گردد.

حافظه کنترل یونیت موتور از دو قسمت تشکیل شده:

1- حافظه دائم: اطلاعات و برنامه ریزی شده می باشد که کارخانه سازنده بر روی کنترل یونیت ایجاد می کند. و غیر قابل تغییر است و براساس آن شرایط راه اندازی موتور مهیا می شود و با قطع برق خودرو(برداشتن سر باتری) از بین نمی رود.

2- حافظه موقت: قسمتی از حافظه می باشد که توسط حافظه دائمی ایجاد می شود و اطالعات سنسور ها و آخرین عملکرد عملگرها و خطاهای سیستم در آن ثبت می شود.

به علت زیاد شدن مرکز های مختلف ریمپ تنها که با تنها گذراندن چند روز دوره ریمپ ایسیو و خرید پروگرمرهای نامعتبر و فیک شروع به ریمپ می کنند. که بدون هیچ علم و تخصص و تجربه کافی در این خصوص باعث خرابی موتور و آسیب رساندن به ایسیو خودرو مشتری میشود. قبل از انجام ریمپ حتما با متخصص این کار مشورت کرده و از تضمینی بودنش مطلع شوید.

برای مطالعه انواع ایسیو در خودروهای پژو405 و پژو پارس و سمند با موتورXU7 لینک زیر را کلیلک کنید.

https://remapdoctor.com/home/article/1031