ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ ایسیو، بخش سوم

ریمپ ایسیو، بخش سوم

ایسیو یا همان کامپیوترخودرو مسئولیت فراوانی را به عهده دارد در مقالات قبل مربوط به ریمپ ایسیو این قطعه را به طور کامل توضیح داده و تاریخچه ایسیو را گفتیم. حال در این مقاله تشخیص  انواع ایسیوها از طریق مشخصات فنی  در خودروهای  پژو 405 و پارس و سمند با موتور XU7 را مورد بررسی قرارمی دهیم در مقاله های بعد ایسیوهای مختلف خودرو را مورد بررسی قرار میدهیم.

انواع ایسیو در خودروهای پژو405 و پژو پارس و سمند با موتورXU7:

marelli Magneti : تک سوکت،ریل سوخت و منیفولد یک پارچه،فشار شکن روی ریل سوخت، پمپ بنزین خارج باک، یونیت فن دارد و پاشش چهار انژکتور با هم می باشد و این نوع ایسیو دارای یک کانکتور 35 پایه میباشد. این ایسیوها قدیمی بوده و  ریمپ بر روی این ایسیو انجام نمیشود.

SL96 : تک سوکت،ریل سوخت و منیفولد یک پارچه، فشارشکن روی ریل سوخت، پمپ بنزین خارج باک، یونیت فن دارد و پاشش انژکتورها بصورت 2 به 2 می باشد و این ایسیو در سال های 80 تا 82 استفاده شده. این ایسیوها قدیمی بوده و ریمپ بر روی این ایسیو انجام نمیشود.

S2000: سه سوکت،ریل سوخت و منیفولد یک پارچه، فشار شکن روی ریل سوخت، پمپ بنزین خارج یا داخل باک، یونیت فن دارد و پاشش انژکتورها بصورت 2 به 2 می باشد.این ایسیو بدون سیستم ایمولایزر است. بر روی این ایسیو ریمپ خودرو انجام میشود و با راندمان و تغییرات خوبی همراه است.

S2000IC: سه سوکت، ریل سوخت و منیفولد یک پارچه، فشارشکن روی ریل سوخت، پمپ بنزین داخل باک، یونیت فن ندارد وظیفه یونیت فن به عهده ایسیوقرار گرفته و پاشش انژکتورها بصورت 2 به 2 می باشد. این ایسیو ریمپ انجام میشود و با راندمان و تغییرات خوبی همراه است.

S2000ILC: سه سوکت، ریل سوخت و منیفولد یک پارچه و پمپ بنزین و فشارشکن داخل باک، یونیت فن ندارد و پاشش انژکتورها بصورت 2 به 2 می باشد این ایسیو دارای سیستم ایموالیزر است. ریمپ ایسیوانجام میشود و تغییرات خوبی ایجاد میشود.

S2000SLC: سه سوکت،ریل سوخت به صورت مجزا والف هواگیری ریل سوخت به سمت باتری، پمپ بنزین و فشارشکن داخل باک، یونیت فن ندارد و پاشش انژکتورها بصورت 6 به 6 می باشداین ایسیو دارای سیستم ایموالیزر است. ریمپ  انجام میشود و تغییرات خوبی ایجاد میشود.

Bosch M7.4.4: سه سوکت، ریل سوخت به صورت مجزا والف هواگیری ریل سوخت به سمت بالا درب موتور،پمپ بنزین و فشار شکن داخل باک، یونیت فن ندارد و پاشش انژکتورها بصورت 2 به 2 می باشد.کانکتوراین نوع ایسیو ها مانند سری های S2000 میباشد که حتی میتوان به طور موقت آنها را باهم جابجا کرد.

Siemens(زیمنس) : تک سوکت،ریل سوخت به صورت مجزا و فلزی، پمپ بنزین و فشار شکن داخل باک، یونیت فن ندارد و پاشش انژکتورها بصورت تک به تک می باشد. این ایسیو دارای سیستم ایمولایزر است.ریمپ بر روی این ایسیو انجام میشود و با تغییرات خوبی همراه است.

 Ssat : جای دو کانکتور روی آن قرار دارد که داخل یکی از کانکتورها خالی می باشد (از یک کانکتور استفاده نشده) یونیت فن ندارد،ریل سوخت مجزا، پمپ بنزین و فشار شکن داخل باک قراردارد و پاشش انژکتور ها به صورت تک به تک می باشد. ریمپ بر روی این ایسیو انجام میشود و با تغییرات خوبی همراه است.

تیم تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ با چند سال سابقه در خصوص ریمپ ایسیو خودرو های مسابقه ای و شهری و چینی توانسته است افتخارات زیتدی در این زمینه کسب کرده و ریمپ در این مرکز با 2 سال ضمانت کتبی همراه میباشد.

برای مطالعه انواع ریمپ ایسیو های 206 و 405 و مزایای ریمپ به لینک زیر مراجعه فرمائید.

https://remapdoctor.com/home/article/1032