ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

ریمپ ایسیو، بخش چهارم

ریمپ ایسیو، بخش چهارم

در مبحث خودرو قطعه ایسیو ازاهمیت فراوانی برخوردار می باشد بهتر است دارندگان خودرو اطلاعات کافی در رابطه با ایسیو ماشین خود داشته باشد که برای انجام ریمپ به مشکل بر نخورند. ما در این مقاله در رابطه با ایسیو خودرو های 206 با موتور های TU3 وTU5  و خودرو های 405 سمند و پارس با موتور TU5 توضیح داده ایم که ریمپ ایسیو بر روری این خودرو ها چه مزایا دارد.

"انواع ایسیو در خودروهای پژو 206 با موتورTU3"

S2000: سه سوکت دریچه گاز سیمی در دو نوع 3Fو3E خوبه

 Valeo J34: سه سوکت دریچه گاز برقی که دریچه گاز جایگزین استپرموتور جهت تنظیم دور آرام شده. این نوع ایسیوها برای مدل 206 بهینه سازی شده TU3 باحجم 1361 سی سی میباشد. که این ایسیو از سال1385 به بعد تا 1391 مورد استفاده قرارگرفته است. ریمپ بر روی ایسیو Valeo با تغییرات و مزایا خوبی همراه است. در مقالات قبل کاملا شما را با مزایای ریمپ آشنا کرده ایم.

Siemens(زیمنس): این ایسیو بر روی 206 های تیپ2 مدل 1391 به بعد نصب شده اند که دریچه گاز آنها سیمی میباشد .و این نوع ایسیو بنزین سوز بوده و دارای 1کانکتور میباشد. ریمپ بر روی ایسیو زیمنس با تغییرات و مزایا خوبی همراه است.

Maw(غرب استیل): این ایسیو بر روی206 تیپ2 مدل 1396 به بعد نصب شده است که دریچه گازآنها برقی می باشد و این نوع ایسیو بنزین سوز بوده و دارای 2 کانکتور میباشد. ریمپ بر روی ایسیو غرب استیل با تغییرات و مزایا خوبی همراه است.

" انواع ایسیو در خودروی پژو206 با موتورTU5"

Bosch 7.4.4: در تولیدات قبل از سال 85 از این نوع ایسیو استفاده می شده و دریچه گاز آنها از نوع برقی و درپوش آن خار نگهدارنده دارد. ریمپ خودرو بر روی ایسیو بوش با موتور TU5 با تغییرات خوب مشتری را شگفت زده میکند.

Bosch 7.4.5: خودروهای 206 که از ابتدای سال 85 به بعد تولید شده اند دارای ECU بوش 7.4.5 بوده و در دریچه گاز برخی انها نیز تفاوت ظاهری ایجاد شده(از نوع پرسی می باشد). ریمپ خودرو بر روی ایسیو بوش با موتور TU5 با تغییرات خوب مشتری را شگفت زده میکند.

SIEMENS(زیمنس): این ایسیو بر روی 206 های تیپ5 مدل 1391 به بعد نصب شده اند که دریچه گاز آنها سیمی میباشد. و این نوع ایسیو بنزین سوز بوده و دارای 1 کانکتور و 44 پایه میباشد. فرایند ریمپ برروی این ایسیو با تغییرات خوبی همراه است.

کانتیننتال(Easy 2/5): این ایسیو بر روی 206 های تیپ5 مدل1396 به بعد نصب شده اند. که دریچه گاز آنها برقی میباشد و این نوع ایسیو بنزین سوز بوده و دارای 2 کانکتور میباشد. فرایند ریمپ برروی این ایسیو با تغییرات خوبی همراه است.

MAW(غرب استیل): این ایسیو بر روی206تیپ5 مدل 1395 به بعد نصب شده است که دریچه گازآنها برقی می باشد و این نوع ایسیو بنزین سوز بوده و دارای 2 کانکتور میباشد. فرایند ریمپ برروی این ایسیو با تغییرات خوبی همراه است.

BOSCH ME 17.9.71: این ایسیو بر روی206 تیپ5 مدل 1396-97 نصب شده است که دریچه گازآنها برقی می باشد. و این نوع ایسیو بنزین سوز بوده و دارای 6 کانکتور میباشد واین نوع ایسیو دارای مپ سنسورمیباشد. فرایند ریمپ برروی این ایسیو با تغییرات خوبی همراه است.

" انواع ECU در خودروهای پژو 405 و پژو پارس و سمند با موتورTU5"

7.4.4 Bosch : سه سوکت دارد و در تولیدات پژو 405 و پژو پارس و سمند با موتور5TUاز ایسیو بوش استفاده شده. که با ایسیو بوش 7.4.4پژو 206 تفاوت دارد و قابلیت نصب به جای یکدیگر را ندارند. ولی دریچه گازهای برقی آنها با پژو 206 مشترک و مشابه می باشد. فرایند ریمپ برروی این ایسیو با تغییرات خوبی همراه است.

Bosch 7.4.5: سه سوکت دارد و در پژو پارس اتومات با موتور 5TUاز این نوع ECU استفاده شده است. دریچه گازهای برقی آنها با پژو 206 مشترک و مشابه می باشد. فرایند ریمپ برروی این ایسیو با تغییرات خوبی همراه است.

Siemens : تک سوکت، ریل سوخت به صورت مجزا و فلزی، پمپ بنزین و فشار شکن داخل باک، یونیت فن ندارد و پاشش انژکتورها بصورت تک به تک می باشد. فرایند ریمپ برروی این ایسیو با تغییرات خوبی همراه است.

به طور کلی از مزایا ریمپ بر روی این ایسیو خواهیم گفت که باعث چه تغییراتی میشود.

·       کاهش مصرف سوخت

·       افزایش گشتاور و کشش موتور

·       از بین رفتن صدای ناک خودرو

·       حذف سنسور اکسیژن دوم

·       افزایش توان

·       افزایش سرعت

·       رفع تاخیر پدال گاز

برای انجام دادن ریمپ ایسیو به هر جایی اطمینان نکرده وقبل از این کار در مورد مرکز ریمپ  مورد نظر تحقیق کرده و بعد خودرو خود را به آنها بسپارید. انجام ریمپ نادرست و نداشتن تجربه و علم کافی در این خصوص باعث خرابی ایسیو و موتور خوردو شما میشود. مرکز تخصصی تیونینگ دکتر ریمپ با چندین سال تجربه در رابطه با ریمپ و تیونینگ خودرو های مسابقه ای و ایرانی و خارجی توانسته است افتخارات زیادی را کسب کند.