ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

پولی سر میل لنگ

پولی سر میل لنگ

بسیاری از ماشین باز ها با این قطعه بسیار کاربردی آشنا هستند و اسم این قطعه به گوششان خورده است. پولی تیونیگ  باعث گشتاور و دور خوردن بیشتر موتور خودرو میشود، در ادامه این مقاله خواهیم گفت پولی سر میل لنگ چیست و چه کاربردی دارد. و نامرغوب بودن این قطعه باعث چه خسارتی به خودرو میشود. برای انجام تیونینگ و ریمپ با تیم تخصصی ما همراه باشید.  

این قطعه فلزی و لاستیکی که هم مانند دایره می باشد که بر روی این دایره شیار و شکافی وجود دارد روی این شیار تسمه ای وجود دارد. پولی در کارکرد قطعات خودرو مانند دینام و کولر،واتر پمپ نقش مهمی دارد. اطلاع از نحوه کارکرد این قطعه هنگام خرابی آن احتمال دارد باعث شود جلوی تشخیص اشتباه مکانیک را گرفته و الکی هزینه کمپرسور یا هرزگرد ها یا پمپ هیدرولیک ندهید.

قطعه داخلی از جنس فلز و قطعه میانی از لاستیک و قطعه بیرونی که دارای شیارهای جای حرکت تسمه میباشد نیز فلزی است .این پولی بوسیله قطعه داخلی آن بر روی محور میل لنگ با خار تثبیت و با یک عدد پیچ بسته میشود. نقش قطعه میانی از نظر عملکرد همانند کاپلینگهای قابل ارتجاع محورها در دفع ضربات میباشد . وجود این لاستیک ( منجید) باعث میگردد پولی از حالت یک تکه (صلب) و بدون انعطاف، به یک قطعه با قابلیت انعطاف خیلی کم تبدیل شو.د و لگدهای حاصل از روشن کردن خودرو در حالیکه دکمه کولر روشن است و یا هنگامیکه فرمان با حداکثر کورس خود به چپ و یا راست تابانده شده. و یا به علت وجود یک ایراد فنی اگر موتور با ریپ زدن کار میکند را بگیرد و شوک حاصله از ضربه ، به موتور و سایر قطعات وارد نگردد.

اگر گیر و ایراد در بلبرینگ هرزگرد ها و یا دینام و یا کمپرسور کولر ، و پمپ هیدرولیک پیش بیاید ضربه ناشی از گیرپاژ با سر خوردن این لاستیک در جای خودش دفع میشود و به میل لنگ کمتر منتقل میشود.

گاهی نامرغوب بودن پولی سر میل لنگ که بیشترمربوط به عدم ایستائی در حد نیاز و قابل قبول لاستیک میانی آن است ، باعث میگردد لغزش این لاستیک بر روی قطعه میانی، زودتر از موعد پایان عمر مفید آن آغاز شود و در واقع علت ، خرابی و گیر کردن سایر پولیهای دیگر نباشد بلکه ، مربوط به ضعف استحکام اتصال لاستیک این قطعه هنگام ساخت باشد.

کار پولی سر میل لنگ ، انتقال قدرت گردشی موتور خودرو، بوسیله تسمه ، جهت چرخاندن پولی های دستگاه مولد برق ، کمپرسور کولر و پمپ سامانه هیدرولیک در خودروهای نامبرده میباشد. این پولی برای دفع ضربات و شوکهای کمپرسور کولر و پمپ روغن هیدرولیک به محور میل لنگ و بلعکس ، بصورت سه قطعه ائی طراحی شده است .

پولی های موجود برای خودرو پژو 206 تیپ5 و2 وموتور های Xu7 وEf7 وXu10

خودرو پارس Tu5

برلیانس H230,H220,H330,H320

  برای خرید و نصب این قطعه بسیار کاربردی با دکتر ریمپ (09351198557) تماس حاصل فرمائید.

در مجموعه ما خدمات تیونیگ و ریمپ خودرو با ضمانت 2 ساله کتیی به مشتری داده میشود.