ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

رفع تاخیر پدال گاز

رفع تاخیر پدال گاز

در سال های پیش در بسیاری از خودرو های تولید شده کشور های متعدد، دریچه گاز آنها سیمی بودند که امروزه جای خود را به دریچه گاز برقی داده اند. این دریچه گاز برقی از مزایایی و معایبی در مقابل دریچه گاز سیمی دارند که در ادامه توضیح خواهیم داد. با ریمپ میتوان تاخیر پدال گاز را به صورت تضمینی از بین برد. برای انجام این کار میتوایند با دکتر ریمپ همراه باشید.

دريچه گاز برقي به دليل امکان كنترل دقيق‌تر ميزان هواي ورودي به موتور، نسبت به دريچه گاز مكانيكي بهتر است. با استفاده از اين مكانيزم، میتوان استفاده از قابليت‌هاي كنترل و فناوري‌هاي پيشرفته مديريت موتور و خودرو داشت. و باعث بیشتر شدن راندمان و كارايي موتور میشود.

در طول چرخه کاري موتور يکي از مواردي که بيشترين مصرف سوخت و توليد آلاينده‌ها در خودرو صورت مي‌گيرد، زماني است که راننده به طور ناگهاني بر پدال گاز فشار مي‌آورد. در دريچه گاز مکانيکي دستور راننده به طور کامل اجرا و به دريچه گاز منتقل مي‌شود كه در اين شرايط نسبت سوخت و هوا مي‌تواند از حالت بهينه خارج شده و ميزان مصرف سوخت و آلاينده‌ها افزايش يابد. اما در دريچه گاز برقي تغييرات ناگهاني دريچه گاز توسط سامانه مديريت موتور کاهش يافته و به تغيير ملايم‌تر دريچه گاز تبديل مي‌شود و بدين ترتيب ميزان مصرف سوخت و آلاينده‌ها کاهش مي‌يابد.

پس اگر در یک لحظه نیاز به شتاب گیری سریع داشتید اگر به یک باره پدال گاز را تا انتها فشار دهید به هیچ وجه به حداکثر شتاب گیری خودرو دست نمی یابید.

 این مشکل برای بسیاری از شما دوستان عزیز پیش آمده که در جاده و در سر بالایی در هنگام گرفتن سبقت اتومبیلی از لاین روبرویی می بینید و در واقع در سبقت می مانید در این هنگام مطمئناً نیاز مند دست یابی به شتاب بیشتری از طرف خودرو هستید. در برخي موارد راننده‌هايي که به موتورهاي با دريچه گاز مکانيکي عادت کرده‌اند، از موتورهای مجهز به دريچه گاز برقي، به دليل کاهش حس رانندگي اسپرتي و گاهأ کاهش شتاب خودرو شکايت دارند.

 یکی از مزایای ریمپ این است مشکلات مربوط به خودرو های جدید مانند تاخیر پدال گاز را به طور کامل از بین برد. و کپ اولیه را حتی در ایسیو هایی با دریچه گاز سیمی که حاصل محدودیت پاشش است را به طور کامل بر طرف نمود. شتاب خودرو را بیشتر کرد که دیگر مشکلاتی از این قبیل برای خودروتان پیش نیاید.

از ديگر مزاياي استفاده از اين نوع دريچه گاز، تنظيم و برنامه‌ريزي كنترل تغيير دريچه گاز بر اساس درخواست مشتری از طریق ریمپ خودرو میباشد. بنابراين مي‌توان از يک نوع دريچه گاز براي موتورهاي مختلف با استراتژي‌هاي گوناگون استفاده کرد. اما مهم‌ترين برتري دريچه گازبرقي نسبت به نوع مکانيکي، کاهش مصرف سوخت و آلودگي است.

کمپانی های سازنده خودرو در همگام کالیبراسیون ایسیو آلایندگی را فدای قدرت موتور نمی کنند.

یعنی اینکه برای جلوگیری از بر هم خوردن نسبت استوکیومتریک در هنگام شتاب گیری یا پاشش سوخت را محدود می کنند یا باز شدن دریچه گاز رو محدود می کنند. و شتاب خودرو به شدت کم می شود، این حالت زمانی تشدید می شود که خودرو یورو ۴ خود را با سوخت یورو ۲ تغذیه می کنید.

یکی دیگر از راهای رسیدن به استاندارد الایندگی یورو ۴ افزایش راندمان حرارتی است و این امر از طریق بالا بردن دمای حرارتی موتور شکل می گیرد. به همین دلیل است که در خودرو های جدید دمای اب بالا است . این کار باعث کاهش مصرف سوخت می شود. اما این استراتژی زمانی صحیح است که الیاژ های استفاده شده تحمل دمای بالا را در طولانی مدت داشته باشد. اما معمولا به دلیل کیفیت پایین قطعات به خصوص در سرسیلندر منجر به اسیب قطعات می گردد.