ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

دکتر ریمپ

سوپاپ خودرو چیست و چه کاراریی دارد؟

سوپاپ خودرو چیست و چه کاراریی دارد؟

موتور خودرو منبع تحرک ماشین می باشد، که از قطعات زیادی تشکیل شده که این قطعات با همکاری هم توانسته اند نیرویه لازمه را برای حرکت چرخ ها ایجاد کنند. حالا خرابی یکی از این قطعات باعث کاهش بازده خودرو میشود. سوپاپ یکی از این قطعه ها می باشد که در ادامه خواهیم گفت چه نقشی در موتور دارد. شما می توانید برای تعمیرات خودرو و ریمپ با ما در تماس باشید.

سوپاپ چیست؟

سوپاپ کلمه‌ای فرانسوی و به معنی دریچه است. و یکی از قطعات موتور خودروست که به شکل قارچ است و وظیفه کنترل ورود و خروج هوا و سوخت و دود را دارد. سوپاپ یکی از اصلی‌ترین قطعات انواع موتورهای احتراق داخلی است و البته در موتورهای دیگری مانند  پمپ‌های آب به کار می‌رود. در واقع سوپاپ به هر چیزی که ورود و خروج چیزی را کنترل کنند اطلاق می‌شود.

موتورهای احتراقی باید با سوزاندن سوخت در داخل سیلندر نیرو را برای حرکت خودرو تولید کنند. همه می دانیم که ماده سوختنی، اکسیژن و حرارت 3 پارامتر مورد نیاز عمل سوختن هستند.

پس هر موتور برای سوختن باید اکسیژن را از محیط بیرون دریافت کند و سپس دود حاصل را خارج نماید. تولید نیرو در موتور خودرو به این صورت است که گاز وارد شده باید به قدری متراکم شود و بعد از انفجار انرژی جنبشی ایجاد شده باعث حرکت پیستون ها شود و محیط این عملیات مشخص است که باید کاملا بسته باشد.

پس سوپاپها بهترین وسیله برای این عمل هستند تا در زمان مناسب ارتباط با بیرون را قطع و وصل کنند.

یک سوپاپ خوب چه خصوصیاتی دارد؟

1.  ضریب حرارتی بالا دارد و قادر به تحمل حرارت بالا است. همچنین به خوبی حرارت خود را به بدنه سرسیلندر منتقل می‌کند.

2.  مقاومت لازم را در برابر ضربات دارد.

3.  یک سوپاپ خوب به سرعت دچار ساییدگی نمی‌شود.

4.  حرارت زیاد منجر به سوختگی و یا ایجاد خوردگی در آن نمی‌شود.

سوپاپ ‌ها بر حسب نوع موتور روی سرسیلندر یا بلوک سیلندر قرار می‌گیرند. گاهی سوپاپ‌ ها درون سیلندر یا سرسیلندر هستند.

دلیل ریمپ خودرو استپ وی

این خودرو با ایسیو Continental EMS 3134 عرضه شده و با دریچه گاز برقی و استاندارد آلایندگی یورو۴ کالیبره شده است.  در زیر از معایب این خودرو اشاره شده است.

مصرف سوخت نه‌چندان اقتصادی این خودرو در نمونه‌های مجهز به گیربکس اتومایتک است که این موضوع هم مجددا به تکنولوژی قدیمی ساخت گیربکس بازمی‌گردد. شرکت پارس خودرو مصرف سوخت ترکیبی رنو ساندرو اتوماتیک را 8.3 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام کرده است.

ضعیف بودن گیربکس ساندرو یکی از معایبی است که در هنگام رانندگی با آن مواجه خواهید شد روند شتاب‌گیری این خودرو چندان مناسب نبوده. و همین موضوع می‌تواند در سبقت گرفتن‌ها راننده را با مشکل مواجه کند.

پایین بودن شتاب مخصوصا در زمان روشن بودن کولر

تاخیر دریچه گاز یکی از دلایل کندی دور گرفتن این خودروها است.

شما میتوانید برای انجام تمامی خدمات خودرویی و ریمپ خودرو با دکتر ریمپ در تماس باشید.

ریمپ ایسیو در مرکز دکتر ریمپ با 2 سال ضمانت و با حضور خود مشتری تست شده و در صورت رضایت کامل وجه دریافت میشود.

وقتی که خودرو خو را به تیم دکتر ریمپ میسپارید، برنامه خودروی شما خوانده شده و سپس با برنامه بهینه که به روش Optimum Calibration مجدداً برای شرایط آب و هوایی و سوخت کیفیت داخلی تنظیم شده است، ریخته می شود.

انواع سوپاپ ها

سوپاپ‌های چرخشی

 این سوپاپ‌ها دارای بخش مخصوصی هستند که سوپاپ را همزمان با حرکت بالا و پایین به چرخش در می‌آورند، این چرخش مانع از تشکیل رسوبات در سیت و گاید می‌شود.

سوپاپ سدیمی

 این مدل سوپاپ توخالی است و داخل آن با نمک فلز سدیم که دارای نقطه ذوب پایین است پر می‌شود. این ماده در اثر حرارت سوپاپ ذوب شده و با کار و حرکت سوپاپ داخل آن بالا و پایین می‌رود و گرمای سیت را به گاید منتقل می‌کند.

سوپاپ هوا : سوپاپی برای ورود هوا یا به اصطلاح تنفس است.

سوپاپ دود : سوپاپی برای خروج دود است که به دلیل در تماس بودن با گاز های داغ دمای بیشتری نسبت به سوپاپ هوا دارند.

آشنایی با ساختمان سوپاپ

فنر سوپاپ: فنری مارپیچی است که روی بخش انتهایی ساقه‌ سوپاپ ماشین قرار دارد و از یک سمت به بدنه‌ موتور وصل است و از سمت دیگر به وسیله‌ یک نگهدارنده یا واشر تخت به خار سوپاپ متصل می‌شود. فنر کمک می‌کند تا سوپاپ در زمان تراکم روی نشیمنگاه محکم بنشیند و از بروز هرگونه نشتی در این زمان‌ها جلوگیری کند. گاهی اوقات روی هر سوپاپ دو فنر با جهت عکس سوار می‌شود. اگر فشار فنرهای سوپاپ کم باشد سوپاپ شل و سفت می‌شود و موتور نامیزان کار می کند.

گاید سوپاپ: لوله‌ یا بوشی است که ساقه‌ سوپاپ را در بر می‌گیرد. گاید یا راهنمای سوپاپ را معمولا از چدن سیاه می‌سازند. این قطعه که در سر سیلندر قرار می‌گیرد حرکت مستقیم رفت و برگشت سوپاپ را تنظیم می‌کند و مانع از هرگونه انحراف آن می‌شود. همچنین از ساقه‌ سوپاپ در برابر ضربات محافظت می‌کند. گاید یا بصورت یک تکه با سیلندر یا سرسیلندر ریخته‌گری می‌شود یا با فشار درون آن قرار می‌گیرد. گاید همچنین وظیفه‌ انتقال حرارت را نیز به عهده دارد. سوپاپ درون گاید با لقی مشخصی حرکت می‌کند. این حرکت باید روان صورت گیرد چرا که در صورت سفت بودن آن سوپاپ گرم شده و درون آن گیر کرده و باز می‌ماند.

انگشتی سوپاپ: در بخش انتهای سوپاپ موتور و نزدیک به سر سوپاپ قرار می‌گیرد و نقش اتصال سوپاپ به میل سوپاپ را بازی می‌کند. انگشتی در همه‌ موتورها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و گاهی سوپاپ خودرو مستقیم به میل سوپاپ متصل می‌شود.

سر سوپاپ: محل برخورد این قطعه با اسبک.

خار نگهدارنده: انتهای ساقه و پایین‌تر از سر سوپاپ است و محل اتصال فنرهای سوپاپ هستند.

ساق سوپاپ: بدنه‌ بلند و کشیده‌ سوپاپ است که در گیت قرار می‌گیرد.

مخروطی: این بخش که دامنه نیز نامیده می‌شود محل اتصال نشیمنگاه به ساقه است

نشیمنگاه: این بخش را سیت سوپاپ موتور نیز می‌نامند که درواقع سر پهن سوپاپ است. سیت سوپاپ دارای حلقه‌هایی است که جنس آن‌ها معمولا چدن سانتریفوژ یا آلیاژی بسیار مقاوم به ساییدگی است.

وجه: نشیمنگاه سوپاپ داری یک لبه‌ مورب است که وجه نامیده می‌شود. زاویه‌ این لبه بسته به نوع و ساختار موتور طراحی می‌شود. اما به طور کلی این زاویه بین ۴۵ تا ۳۰ درجه است. ۳۰ درجه برای سوپاپ‌های دود و ۴۵ درجه برای سوپاپ‌های هوا به کار می‌رود.

سوپاپها در محیطی با حرارت بسیار بالا کار می کنند و به دلیل سرعت عمل بالایشان در خطر فشار و فرسودگی زیادی قرار دارند. در بالا گفتیم که سوپاپهای تخلیه دود احتراق تحت دمای بسیار بیشتری نسبت به سوپاپ تنفس قرار دارند و در اثر این حرارت ممکن است سوپاپ به رنگ قرمز کدر درآید.

به همین دلیل است که جنس سوپاپهای تخلیه از آلیاژی قوی فولادی هستند تا در برابر شکستگی و زنگ زدگی و بخصوص تاب برداشتن مقاومت کافی را داشته باشند. این آلیاژ از کرم ، سیلیس ، نیکل و مقدار کمی از سایر فلزات ساخته شده است.

مزایای ریمپ ساندرو

·        رفع کندی گیربکس

·        از بین بردن کامل تاخیر پدال گاز

·        کاهش مصرف سوخت

·        افزایش توان و گشتاور

·        افزایش کشش مخصوصا در سر بالایی ها

·        از بین بردن خطای سنسور اکسیژن دوم