ساعت کاری: 9 الی 19 - جمعه ها تعطیل

ریمپ
خودرو خود را ریمپ کنید

هدرز

هدرز

هدرز این قطعه پر طرفدار بین علاقمندان تیونینگ واژه ناشناسی نمی باشد. این قطعه یکی از لوازم های افتر مارکت است که خیلی ها اطلاعات زیادی از کارکرد هدرز نمی دانند، در ادامه از نقش هدرز در وسیله نقیله موتوری و این که با داشتن این قطعه بر روی این خودرو و انجام دادن ریمپ چه تاثیراتی خواهد داشت را خواهیم گفت.

به‌‌منظور تکمیل سیکل احتراق در پیشرانه‌های احتراق داخلی، باید دود حاصل از احتراق به‌‌طور‌کامل از سیلندر خودرو خارج شود تا سیکل احتراق مجددا با مکش هوای تازه به درون سیلندر ها تکرار شود. اگر مکش و خروج دود حاصل از احتراق از سیلندر به تندی نباشد،این کندی مانع رسیدن هوای تازه برای احتراق بهتر می‌شود. این قطعه برای هدایت و خروج دود و گازهای ناشی از احتراق را برعهده دارد، اما بسیاری از افراد برای افزایش عملکرد این سیستم، از هدرز‌ها به جای قطعه چند‌راهه‌ استفاده می‌کنند.
هر چند که این قطعه به میزان بسیار ناچیزی در صدای پیشرانه تغییر ایجاد می‌کند، اما این تغییر بسیار خوشایند و جذاب است. اگر به دنبال تغییر بیشتر در صدا هستید علاوه بر هدرز می‌تواند کیت اگزوز به صورت جداگانه خریداری و نصب کنید.

هدرز قطعه‌ای برای پیشرفت پیشرانه خودرو و بخشی از مجموعه سیستم اگزوز خودرو است. هدرز‌ها که از فلزاتی مانند فولاد، استیل یا آلیاژهای گران‌قیمت ساخته ‌می‌شوند. جایگزین چند‌راهه یا منیفولد چدنی خودرو هستند. وظیفه هدرز، بهبود عملکرد قدرت موتور و کاهش مصرف سوخت است. کارکرد مطلوب یک پیشرانه، علاوه‌ بر هوا‌رسانی مناسب، به خروج سریع گازهای ایجاد‌شده در نتیجه احتراق از سیلندر نیز وابسته است. هرچه تخلیه دود اگزوز سریع‌تر و کامل‌تر صوت گیرد، تنفس موتور بهتر خواهد بود. اگر هدرز به‌درستی نصب شود، 5 تا 10درصد به قدرت گشتاور تولیدی و ۱۰ تا ۲۰ اسب‌بخار به توان موتور اضافه ‌می‌کند. بعد از نصب هدرز میتوان ریمپ خودرو را انجام داد و از راندمان و تغییرات بهتری بر روی ماشین تیونینگ شده ایجاد کرد.

این قطعه بر روی خودرو‌های شهری معمولا نصب نمی‌شود مگر این که صاحب خودرو تمایل داشته باشد و آن را به صورت جداگانه نصب کند.

هرچند که برخی از خودروسازان مشهور نظیر بنز، ب‌ام‌و، آئودی و ... در خودرو‌های اسپرت و سوپراسپرت خود به صورت فابریک هدرز قرار می‌دهند. در برخی موارد شاهد این هستیم که یک سری از هدرز‌ها به صورت اصولی ساخته نمی‌شوند و می‌تواند منجر به افزایش مصرف سوخت شود.
برخی از افراد به دنبال تغییر صدا در اگزوز هستند که هدرز در این مورد تغییر بسیار ناچیزی ایجاد می‌کند. به صورت کلی می‌توان گفت؛ اگر به دنبال افزایش توان پیشرانه با اندکی تغییر صدا هستید، هدرز به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها پیشنهاد می‌شود.

هدرز های موجود در تیم تیونینگ دکتر ریمپ شامل :
پژو ها با موتور XU7
پژو 206 تیپ 5
پژو 206 تیپ 2
پژو 405 SLX
پژو پارس با موتور TU5
برای نصب و خرید هدرز های با کیفیت با شماره 09351198557 تماس حاصل فرمایید.

نیاز به ریمپ خودرو دارید ؟

با ما تماس بگیرید

09351198557